ul. Sarnia 2, Centrum Medyczne Magnolia Jagodno, 52-129 Wrocław
Usługa Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach NFZ dostępna w lokalizacji Analgomed ul. Powstańców Śląskich 95, budynek Sky Tower.
Dowiedz się więcej05/12/2023
Wrocław 4 adresy
Nr PWZ: 1702513
248 opiniiul. Sarnia 2, Centrum Medyczne Magnolia Jagodno, 52-129 Wrocław
Usługa Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach NFZ dostępna w lokalizacji Analgomed ul. Powstańców Śląskich 95, budynek Sky Tower.
Dowiedz się więcej05/12/2023
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja laryngologiczna • 300 zł
Adenotomia (usunięcie migdałka gardłowego) • Od 4 700 zł
Konsulatcja laryngologiczna + fiberoskopia • 300 zł +1 więcej
Konsultacja laryngologiczna z endoskopią (opis) • 300 zł
NIP
Adres firmy
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja laryngologiczna • 300 zł
Adenotomia • Od 6 000 zł
Adenotomia (usunięcie migdałka gardłowego) • Od 6 000 zł +12 więcej
Adenotomia + drenaż jednostronny • Od 7 000 zł
Adenotomia + podcięcie migdałków podniebiennych (tonsillotomia) • Od 6 900 zł
Adenotomia + włożenie drenów w błony bębenkowe (tympanostomia) • Od 6 400 zł
Pokaż więcej usługNIP
Adres firmy
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Ceny dotyczą wizyt prywatnych.
Konsultacja laryngologiczna
Adenotomia
Adenotomia (usunięcie migdałka gardłowego)
Adenotomia + drenaż jednostronny
Adenotomia + podcięcie migdałków podniebiennych (tonsillotomia)
+ 12 usług
W jaki sposób ustalane są ceny?
Ogólna ocena
Zadowolony z wizyty. Pan Doktor bardzo zaangażowany. Polecam każdemu
Ogromna wiedza i komunikatywność doktora sprawia że pacjent czuje się całkowicie zaopiekowany.
Super specjalista i super człowiek. Bardzo rzetelnie podchodzi do pacjenta, słucha, analizuje i jest bardzo przyjazny
Pan doktor podczas pierwszej wizyty z dzieckiem sprawnie przeprowadził wszystkie potrzebne badania, wyjaśnił na czym polega nasz problem i przeprowadził nas płynnie przez procedurę przygotowania do operacji. Dwa tygodnie później przeprowadził zabieg usunięcia migdałka gardłowego i podcięcia dwóch podniebiennych u naszej 4,5-letniej córeczki. Operacja przebiegła pomyślnie, bez komplikacji. Dziecko nie zapłakało ani przed, ani po przebudzeniu ze znieczulenia ogólnego. Doktor odbył z nami szczegółową rozmowę przed zabiegiem i przed wypisem ze szpitala. Cała załoga Orthos doskonale się nami zaopiekowała. Od przyjęcia po sam wypis. Tak powinno wyglądać leczenie. Dziękujemy z całego serca, doktorze, za profesjonalizm i spokój, który i nam - rodzicom się udzielił:) dziękujemy też załodze Orthos za opiekę pełną uśmiechu i życzliwości.
Prawdziwy lekarz z powołania. Wszystko jest wyjaśnione w sposób jasny dla pacjenta.
dr.masalski zawsze wyjaśnia szczegółowe objaśnienie wyników, nigdy nie zbywa pacjenta jest na 100% za gazowany.
Wizyta w gabinecie odbyła się w miłej atmosferze. Pan Doktor był bardzo profesjonalny. Szczegółowo przeprowadził wywiad oraz rzetelne badanie. Polecam serdecznie! Na pewno wrócę :)
Polecam , kompetentny, empatyczny lekarz z wielką wiedzą
Bardzo dobry lekarz , miły , konkretny , pozytywnie nastawiony do pacjenta . Cierpliwie i fachowo wszystko tlumaczy . Rzeczowo odpowiada na wszystkie pytania . Wizyta przebiega w przyjaznej atmosferze .
Serdecznie polecam .
Pan Doktor operował moje 42 letnie migdałki podniebienne. Bardzo dobrze oceniam całość naszej współpracy.To lekarz z ogromnym doświadczeniem,zaangażowany,przysłowiowe ‚wie co robi’ sprawdziło się u mnie w 100%. Wszystko poszło idealnie,bez stresu. Dla osób,które mają tendencję do zamartwiania się i panikowania Pan Doktor jest idealnym lekarzem-załatwi wszystko za CiebieBardzo polecam Dziękuję Panie Doktorze
3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Mój 5 letni wnuk ma wysiękowe zapalenie ucha środkowego. Mieszka w Szkocji i tam lekarze proponują zabieg. Prawdopodobnie w Polsce można to wyleczyć farmakologicznie- czy tak jest w rzeczywistości? Proszę o odpowiedż.
Wysiękowe zapalenie ucha środkowego u dziecka jest najczęściej spowodowane niedrożną trąbką słuchową związaną z przerostem migdałka gardłowego. Leczenie farmakologiczne polega na obkurczeniu tkanki limfatycznej migdałka gardłowego (najczęściej za pomocą sterydoterapii donosowej) oraz rozrzedzeniu wydzieliny w uchu środkowym poprzez zastosowanie leków mukolitycznych. Pomocne mogą być również suplementy diety oraz inhalacje pod ciśnieniem ze sterydami i mukolitykami (inhalacje AMSA). W przypadku braku poprawy w okresie półtora miesięcznej obserwacji należy rozważyć leczenie operacyjne - adenotomię z założeniem drenażu wentylacyjnego ucha środkowego. Na zabieg ten będziemy się również decydować od razu, w przypadku znacznego przerostu migdałka, gdyż w tej sytuacji leczenie farmakologiczne nie rokuje poprawy.
Zabieg polega na chirurgicznym usunięciu tkanki migdałka gardłowego oraz nacięciu błony bębenkowej i odessaniu wydzieliny z ucha środkowego. Ponieważ trąbka słuchowa na podjęcie swojej funkcji potrzebuje znacznie więcej czasu z prawidłowym ciśnieniem w jamie bębenkowej (tygodnie) niż wynosi czas zarastania się błony bębenkowej po nacięciu (kilka dni) do błony należy wprowadzić drenik umożliwiający wentylację ucha środkowego. W przypadku nawracających epizodów wysiękowego zapalenia ucha środkowego należy rozważyć jedynie adenotomię (usunięcie migdałka gardłowego) celem odblokowania trąbek słuchowych.
Inną przyczyną wysiękowego zapalenia uszu, o której myślimy w przypadku małego migdałka gardłowego, jest choroba refluksowa. Jej leczenie w połączeniu ze sterydami donosowymi i lekami mukolitycznymi pozwala na usunięcie wysięku z ucha.
Od dłuższego czasu mam ciągle zatkany nos mimo że nie mam kataru. Innych dolegliwości oprócz tego nie mam. Dopiero po aplikacji xylometazoline mogę normalnie oddychać. Jaja może być tego przyczyna.
Xylometazolina (lub oxymetazolina) powoduje znaczne obkurczenie błony śluzowej nosa poprzez skurcz naczyń krwionośnych. Gdy lek przestaje działać pojawia się, wtórnie do przejściowego niedokrwienia, przekrwienie błony śluzowej i jej obrzęk. Przy częstym stosowaniu kropel z xylometazoliną błona śluzowa przerasta i jest przyczyną niedrożności nosa. Jeżeli niedrożność nosa utrzymuje się pomimo zaprzestania stosowania xylometazoliny (lub po leczeniu sterydami donosowymi) najczęściej wskazany jest zabieg plastyki małżowin nosowych dolnych.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.