Moje doświadczenie

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu. W czasie studiów oraz stażu podyplomowego związany z Oddziałem Chirurgii Urazowej i Ortopedii Szpitala Wojskowego w Poznaniu. Szkolenie specjalizacyjne odbył w Szpitalu Wojskowym w Poznaniu pod kierunkiem dra Mieczysława Smolarka. W roku 2010 w trakcie Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego uzyskał z wyróżnieniem tytuł specjalisty w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Dr Marek Kolaśniewski, doktorant Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, posiada wieloletnie doświadczanie kliniczne w leczeniu schorzeń narządu ruchu, szczególnie urazów. Od wielu lat rozwija i promuje w polskich warunkach nowoczesne techniki leczenia złamań. Zaowocowało to współpracą z dużymi ośrodkami medycznymi oraz centrami medycznymi w Poznaniu. Doświadczenie w leczeniu złamań pozwoliło również na przygotowanie pod kierunkiem dra hab. Wojciecha Strzyżewskiego (Klinika Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu) pracy doktorskiej nt. leczenia złamań okolicy stawu biodrowego.

Korzystając z bogatego doświadczenia klinicznego, dr Kolaśniewski jest także wykładowcą oraz instruktorem szwajcarskiej Fundacji AO zajmującej się kształceniem ortopedów i chirurgów urazowych na całym świecie (http://www.aotrauma.org). Jednocześnie kieruje w Polsce Fundacją Polytrauma, która organizuje ogólnopolskie szkolenia dla lekarzy z zakresu leczenia obrażeń kończyn, kręgosłupa i miednicy (www.polytrauma.pl).

Dr Kolaśniewski ukończył wiele kursów, stażów i szkoleń z ortopedii i chirurgii urazowej w tym rzadko spotykane w Polsce szkolenie z zakresu leczenia obrażeń wieku dziecięcego (Nottingham, Wielka Brytania) – link do certyfikatów. Na co dzień pracuje w poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej, ortopedii dziecięcej, preluksacyjnej oraz zajmuje się medycyną sportową. Doświadczenie zawodowe i wieloletnią pasję do biegania wykorzystuje współpracując z czasopismem Runner’s World, na łamach którego konsultuje uszkodzenia związane z bieganiem. W pracy ambulatoryjnej od wielu lat wykorzystuje ultrasonografię jako narzędzie podstawowe w diagnostyce.

Dr Kolaśniewski wykonuje pełen zakres zabiegów operacyjnych z zakresu chirurgii kończyny górnej i dolnej a także miednicy. Wykonywane zabiegi obejmują zarówno przypadki „ostre” (leczenie złamań), jak i leczenie rekonstrukcyjne (powikłania zapalne, zaburzenia zrostu), dodatkowo wykonuje zabiegi artroskopowe oraz endoprotezoplastyki. W codziennej pracy prowadzi leczenie z użyciem wszystkich dostępnych na świecie metod leczenia złamań. Wykonywane przez dra Kolaśniewskiego zabiegi obejmują także implantacje endoprotez stawu biodrowego oraz leczenie z użyciem aparatu Ilizarowa.

Szczególne zainteresowania zawodowe obejmują m.in.

1. Leczenie złamań kończyn i miednicy, w tym przypadki złamań „trudnych” i skomplikowanych

2. Terapia następstw i powikłań złamań (zaburzenia zrostu, deformacje, zakażenia)

3. Obrażenia wieku dziecięcego.

4. Złamania wieku podeszłego, w szczególności okolicy stawu biodrowego (praca doktorska).

5. Urazy sportowe, w tym szczególnie związane z aktywnością biegową

Dr Kolaśniewski jest starszym asystentem w Oddziale Ortopedycznym z Pododdziałem dla Dzieci Młodzieży Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu współpracuje także z Oddziałem Chirurgii Dziecięcej Specjalistycznego Zespołu Opieki nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu (konsultant).

Z doświadczenia dra Kolaśniewskiego korzystali m.in. pacjenci Centrum Medycznego Enel-Med, Medicover, Polmed oraz Prywatnej Lecznicy Certus w Poznaniu.
więcej

Adresy (2)

Praktyka Lekarska
Stodolna 14, Kórnik

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych ortopedów w pobliżu
W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych ortopedów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

USG narządu ruchu


W jaki sposób ustalane są ceny?

9 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
W
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Pan doktor w 100% zaangażowany w przypadek, który dotyczył mojej córki. Profesjonalne podejście do małego pacjenta gdzie najbardziej urzekła mnie cierpliwość, empatia oraz spokój. Wszystko dokładnie wytłumaczone. Dziękujemy za trafne postawienie diagnozy i wyleczenie. Lekarz godny polecenia.

Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Pan Doktor z dużym serduchem ,dużo cierpliwości dla małego pacjenta .Wszystko dokładnie tlumaczy .Polecamy

O
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Leszczyńskie Centrum Medyczne Ventriculus Inny

Dziecko miało ból w nodze, a także kręcz szyi od urodzenia. Jestem bardzo wdzięczna za życzliwość, profesjonalizm, empatię, szczegółowe wyjaśnienia i odpowiedzi na pytania. Lekarz przeprowadził operację i wszystko wygląda dobrze. Dzięki lekarzowi udało nam się zachować spokój w najtrudniejszych chwilach i pozbyć się problemu. Dziękuję bardzo.

M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Praktyka Lekarska Inny

Bardzo dobry lekarz, zaangażowany i rzetelny. Wizyta przebiegła bardzo sprawnie bez zbędnego przedłużania.

P
Lokalizacja: Leszczyńskie Centrum Medyczne Ventriculus Operacja dwóch dłoni zespołu ciesni nadgarstka

Pan doktor godny polecenia szybko, sprawnie, dokładnie wykonuje swój zawód osobiście doglada pacjeta po zabiegu na wizytach poświęca czas dla pacjeta wysłucha oraz doradzi rany super się goją jestem bardzo zadowolona polecam

P
Lokalizacja: W innym miejscu uraz kończyny dolnej

Bardzo kompetentny lekarz, zaangażowany, na wizycie (nasza wizyta była w ramach nfz) poświęca pacjentowi dużo czasu, szczegółowo wyjaśnia, omawia dalsze postępowanie. Jestem pełna podziwu za spokój i cierpliwość z jaką podchodzi do pacjenta.

A
Lokalizacja: Leszczyńskie Centrum Medyczne Ventriculus

Tydzień temu miałam robiony zabieg nadgarstka już pierwszej nocy spałam bez dolegliwości związanych z zespołem ciesni nadgarstka.zabieg został wykonany bardzo profesjonalnie przy pierwszej zmianie opatrunku rana była sucha czysta i różowróżową.leki przeciwbólowe tylko w dniu zabiegu i na drugi dzień rano Ibuprom i na tym koniec .Jestem bardzo wdzięczna doktorowi .

J

Nie jest moją intencją podważanie dobrego imienia lekarza, ale chciałabym uczulić rodziców dzieci z dysplazją stawu biodrowego. Otóż u mojej dwumiesięcznej wówczas córki pan doktor zdiagnozował niewielką dysplazję stawu biodrowego (IIa). Nie dał żadnych zaleceń, typu szerokie pieluchowanie. Polecił poczekac 2 tygodnie, by sprawdzic, czy cos się zmieniło w stawie. Każdy tydzień jest w tak młodym wieku bardzo ważny, więc był to czas stracony. Po trzech tygodniach (jedna wizyta została przez lekarza, nie z jego winy, odwołana) zmian nie stwierdzono, więc od razu zalecenie - szelki Pavlika na minimum dwa miesiace. Po tygodniu cierpien i meczarni dziecka i moich postanowilam zasiegnac drugiej opinii, bo chciałam byc pewna, ze toposwiecenie ma sens i rzeczywiscie wyjdzie dziecku na dobre. Skorzystalam z porady doktora, specjalisty dzieciecego. Owszem, potwierdzil pierwotna diagnoze, ale wyrazil przekonanie, ze szelki dla tak niewielkiej dysplazji, to jak, cytuję: "armata na mrówkę". Zalecil szerokie pieluchowanie. Po miesiacu widac bylo znaczna poprawe. Wtedy zalecil pieluchowanie tylko na noc. Po kolejnych trzech miesiacach po dysplazji nie bylo sladu. Dlatego radze wszystkim konsultowac u roznych lekarzy kiedy mamy watpliwosci.

G

Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pan Dr.M.Kolaśniewski super dokładny, szczegółowo wyjasnia schorzenie. Poświęca bardzo duzo uwagi pacjęta. A przy tym bardzo miły i sympatyczny. Polecam.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Najczęściej zadawane pytania