Moje doświadczenie

Jestem lekarzem dentystą oraz magistrem psychologii, ukończyłam szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej uzyskując tytuł specjalisty. W latach 2011-2019 pracowałam w Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala im.H.Święcickiego w Poznaniu. W latach 2019-2020 byłam wykładowcą w Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie. W latach 2020-2023 byłam asystentem i wykładowcą w Klinice Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją UM w Poznaniu. W swojej pracy zajmuje się usuwaniem zębów (w tym głęboko zatrzymanych), leczeniem torbieli i guzów jamy ustnej, pobieraniem wycinków ze zmian jamy ustnej i twarzy oraz diagnozowaniem chorób części twarzowej czaszki, w tym zatok szczękowych. Usunięcie zęba jest dla mnie ostatecznością. W swojej pracy zawsze staram się wyjaśnić wszystkie kwestie związane z zabiegiem i szczegółowo odpowiedzieć na pytania, oraz zadbać o komfort psychiczny pacjenta.
więcej

Adresy (2)

Medicover
Matyi, Poznań

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych stomatologów w pobliżu
LuxMed
Głogowska 151, Grunwald, Poznań

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych stomatologów w pobliżu

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

5 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
L
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Bardzo profesjonalny lekarz. Pani doktor przed zabiegiem dokładnie wszystko wyjaśnia. W trakcie zabiegu dba o komfort pacjenta, po zabiegu dokładnie wyjaśnia zalecenia. Wyrywanie 8 bezbolesne i ekspresowe. Bardzo polecam.

M
Numer telefonu zweryfikowany

Pani doktor wykazała się niesamowitym profesjonalizmem, delikatnością oraz przede wszystkim wizyta przebiegła w przyjaznej i życzliwej atmosferze, poprzez empatyczne usposobienie Pani doktor, która rozwiała wszelkie obawy i strach dając przy tym wielką nadzieję na lepsze jutro, dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu usunięcie ósemki

Świetny dentysta i chirurg. Zabieg usunięcia ósemki przeprowadzony skutecznie, szybko i bezboleśnie.

R

Bardzo sympatyczna i kompetentna lekarka stomatologi. Więcej mnie straszono niż faktycznie się działo ;) Ale to dobrze, bo przynajmniej psychicznie przygotowywałem się nanajgorsze :). Pozdrawiam Rafał S.
Ps. Deszczu całe szczęście nie było w 3km spacerze;)

L

Bardzo dobre podejście do pacjentów no i fachowiec naprawdę świetny. Radosław Wojciechowski

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

35 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

W dolnej części wędzidełka pod językiem zrobiła mi się jakby narośl przypominająca „ząbkowanie” (małego ząbka wystajacego) jest miękka. Miejsce jest wkoło zaczerwienione nie odczuwam bólu tylko dyskomfort. Stosuje wg zaleceń dentosept i sachol. Lekarz stwierdził że to nic poważnego, że wygląda jak poparzenie, ale nic takiego nie miało miejsca. Węzły chłonne w normie

Dzień dobry, jeśli nie ma przeciwwskazań warto przez 2 tygodnie używać płukanek z chlorheksydyną 3x dziennie. Jeśli stan się nie polepszy do rozważenia jest pobranie wycinka do badania histopatologicznego.

lek. dent. Marika Wróbel

Czy to opatrunek czy zatrucie zęba?

Wczoraj byłam u stomatologa, gdyż jakiś czas temu ukruszyło mi się szkliwo. Nie mogłam udać się na wizytę od razu z powodu krwiaka na wardze.

Pani stomatolog stwierdziła, że ząb jest martwy. Powiedziała, że ząb klasyfikuje się do leczenia kanałowego lub usunięcia, ale że ona tego się nie podejmie, ale zabezpieczy ząb. Na koniec stwierdziła, żebym poszukała innego stomatologa, który się tym zajmie.

Po powrocie do domu spostrzegłam, że to zabezpieczenie jest koloru białego i ma bardzo nieprzyjemny, taki gorzkawy posmak. Co chwila z buzi wyciągam jakieś drobinki tej substancji i wręcz mam wrażenie, że niezbyt dokładnie jest założone.

Co to jest? Próbowałam szukać w internecie, ale równie dobrze może to być opatrunek lecznicy, zwykły opatrunek lub (pisząc kolokwialnie) trutka.
Jakie są różnice pomiędzy opatrunkiem a zatruciem.

Z góry dziękuję za poświęcony czas i odpowiedź.

Jeśli ząb jest martwy to nie zakładamy opatrunku leczniczego, a jedynie wypełnienie tymczasowe, czasem stosuje się do komory zęba (pod opatrunkiem) lek, który ma dać czas pacjentowi na podjęcie właściwego w tej sytuacji leczenia. Należy jak najszybciej zglosić się do lekarza zajmującego się leczeniem kanałowym.

lek. dent. Marika Wróbel
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania