Moje doświadczenie

Mateusz Wroński - magister fizjoterapii, terapeuta metody P-DTR ( poziom zaawansowany ), certyfikowany terapeuta manualny koncepcji Maitland®. Absolwent Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego na wydziale wojskowo-lekarskim.
Specjalizuje się w szeroko pojętej fizjoterapii ortopedycznej-sportowej zarówno prewencyjnej jak i pooperacyjnej. W swojej pracy skupia się na leczeniu schorzeń kręgosłupa (zwyrodnienie, dyskopatia, rwa kulszowa/barkowa), stawów obwodowych (zwyrodnienia, przeciążenia, stany pooperacyjne) , napięciowych bólów głowy oraz terapii blizn, wykorzystując przy tym terapię manualną oraz nowoczesne techniki mięśniowo-powięziowe.

Metoda P-DTR zajmuje się badaniem oraz leczeniem dysfunkcji układu nerwowego na poziomie receptorowym. Ogromną zaletą jest holistyczne podejście do pacjenta, ponieważ metoda zakłada że problem ,z którym zmaga się pacjent, jest skutkiem dotychczasowych zdarzeń takich jak: urazy, wypadki, interwencje chirurgiczne, trauma emocjonalna, nietolerancja pokarmowa, nietolerancja chemiczna. W rezultacie dochodzi do dysfunkcji na poziomie receptorowym, co skutkuje brakiem aktywności poszczególnych grup mięśniowych lub ich wzmożonym napięciem, co po pewnym czasie objawi się bólem, ograniczonym zakresem ruchomości, lub innymi objawami tj. nawracające urazy, brak odpowiedniej regeneracji, zaburzenia snu, wzmożone/obniżone wrażenia dotykowe, problemy z trawieniem i wiele innych.
więcej

Adresy (2)

Gabinet rehabilitacji FizjoAktywni
Łódzka 42, Gdańsk


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 6 lat
Gotówka, Blik, Przelew na konto
58 770..... Pokaż numer


NIP

7692142500

Adres firmy

Witolda Budryka 12/ 20, Bełchatów
W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta)

200 zł

Fizjoterapia

180 zł

Konsultacja fizjoterapeutyczna (kolejna wizyta)

180 zł

Masaż leczniczy

180 zł

Masaż tkanek głębokich

180 zł

+ 3 usługi

W jaki sposób ustalane są ceny?

174 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
S
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Gabinet rehabilitacji FizjoAktywni fizjoterapia

badanie bardzo profesjonale, porada bardzo rzeczowa
jestem zadowolony z wizyty

G
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet rehabilitacji FizjoAktywni konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta)

Pan Mateusz przeprowadził niezbędny wywiad i od razu zabrał się do pracy, nie została zmarnowana ani jedna minuta. Juz po pierwszej wizycie poczułam znaczną poprawę. Z niecierpliwością czekam na kolejną.

W
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Gabinet rehabilitacji FizjoAktywni fizjoterapia

Mateusz Wroński to świetny specjalista, wiedza i umiejętności na najwyższym poziomie. Holistyczne podejście do pacjenta i niekonwencjonalna metoda fizjoterapii przynoszą zaskakujące efekty. W tym gabinecie niemożliwe staje się możliwe, zdecydowanie polecam!

Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Gabinet rehabilitacji FizjoAktywni konsultacja fizjoterapeutyczna (kolejna wizyta)

Bardzo efektywna terapia, holistyczne podejście do problemu, zdecydowanie polecam.

U
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet rehabilitacji FizjoAktywni fizjoterapia

Mateusz Wroński jest prawdziwym specjalistą w swojej branży. Nie tylko posiada ogrom wiedzy i wysokie kwalifikacje, które ciągle poszerza, ale również doświadczenie w praktyce i otwartą głowę. Łączy ze sobą dolegliwości, w których inni lekarze nie dostrzegali powiązania i wyciąga zaskakujące wnioski które mają rzeczywiste przełożenie na zdrowie i samopoczucie pacjenta, oraz potrafi dobrać odpowiedni sposób leczenia nawet w tzw "trudnych przypadkach". Z czystym sumieniem mogę polecić Pana Mateusza.

D
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Gabinet rehabilitacji FizjoAktywni konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta)

Wczoraj miałem wizytę u fizjoterapeuty i jestem bardzo zadowolony z przebiegu sesji. Terapeuta był profesjonalny, uprzejmy i bardzo dokładnie wytłumaczył mi przyczyny moich dolegliwości. Atmosfera w gabinecie była przyjazna i komfortowa. Zdecydowanie polecam tego specjalistę każdemu, kto potrzebuje pomocy w rehabilitacji.

E
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Gabinet rehabilitacji FizjoAktywni konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta)

Pierwsza wizyta, dobre wrażenie. Czekam na kolejne.

D
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Gabinet rehabilitacji FizjoAktywni konsultacja fizjoterapeutyczna (kolejna wizyta)

Ogromna, holistyczna wiedza specjalisty, indywidualne podejście do pacjenta i ten emanujący spokój, który skutecznie relaksuje wszystkie spięcia :)

A
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Gabinet rehabilitacji FizjoAktywni konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta)

Już jedna wizyta pomogła aby mój syn lat 10 przestał odczuwać ból w kolanie po treningach piłki nożnej. Pan Mateusz był zaangażowany i ma świetne podejście do dzieci. Polecamy z całego serducha!

A
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Gabinet rehabilitacji FizjoAktywni konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta)

Wrażenie po pierwszej wizycie bardzo pozytywne. Szczegółowy wywiad, omówienie sposobu działania, wyjaśnianie w trakcie i ustalenie dlaczego planu działania.
Do tego bardzo sympatyczny i miła atmosfera.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

23 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Czy z brakiem przyjemności z penetracji (tylko uczucie wkładania i wykładania) można iść do fizjoterapeutki uroginekologicznej? Czy jest w stanie pomóc, aby można było zacząć odczuwać jakąkolwiek przyjemność ze współżycia? (gra wstępna ok, orgazm "zewnętrzny" oralnie lub ręką jest, przy penetracji brak jakichkolwiek odczuć)

Dzień dobry,
Oczywiście, że tak. Proszę poszukać doświadczonej terapeutki proginekologicznej w swojej okolicy. Najlepiej zapytać wcześniej, czy ma doświadczenie w tego typu przypadkach.
Pozdrawiam

mgr Mateusz Wroński

Dzień dobry. Zdecydowałem się napisać, ponieważ po różnych badaniach, wizycie u fizjoterapeuty, neurologa, kardiologa, usg doppler i EMG moja sytuacja nie uległa zmianie.

Sprawa wygląda następująco. Mężczyzna 40 lat. Uprawiam sport (jedna z aktywności może obciążać nogi - raz jedną raz drugą - jestem prawonożny) . Praca siedząca, ale staram się ją wykonywać na stojąco (regulowane biurko). Dbam o ilość aktywności w ciągu dnia.

Od pewnego czasu (6 mcy) dokucza mi jakby ucisk w jednej nodze - prawej podczas stania. Przy siedzeniu nie występują jakiekolwiek dolegliwości. To co odczuwam to nie ból, pieczenie, mrowienie a raczej nagłe napięcie mięśni uda i podudzia z tyłu. Wrażenie jakby noga w tych miejscach została obwiązana bardzo mocno bandażem. Czuję się jakby coś miało za chwilę pęknąć. Odczucia nie występują w pozycji leżącej, ani też w nocy, czy rano. Ciekawe jest, że dolegliwości nie pojawiają się w trakcie aktywności fizycznej typu lekki jogging, bieganie, skakanie, jazda na rowerze. Mogę stwierdzić, że czuję się wtedy lepiej jednakże zaraz po zaprzestaniu ruchu temat powraca - jak tylko przez jakiś czas przebywam w pozycji stojącej z lekkim obciążeniem prawej nogi (przenoszenie ciężaru ciała na prawa stronę).

W ciągu 6 mcy odbyłem wizytę u ortopedy, który stwierdził (na podstawie USG) niewielką cystę w prawym dole podkolanowym, ale wykluczył, że z jej powodu powstają dolegliwości. Nie było punkcji, ani też innego dalszego leczenia. Cysta nie uległa powiększeniu.

Następnie trafiłem do fizjoterapeuty, który zalecił rozciąganie i rolowanie wałkiem. Działanie nie przyniosło zmiany pomimo systematyczności.

Kolejny fizjoterapeuta wskazał, że może być to problem od strony kręgosłupa i zalecił ćwiczenia "sphinx pose/cobra pose" - Działanie nie przyniosło zmiany pomimo systematyczności.

Po sugestii, ze jest to kręgosłup trafiłem do neurologa, który wykluczył problemy kręgosłupem i zalecił badanie EMG. Badanie nie wykazało problemów z przewodnictwem nerwowym.

Trafiłem na koniec do kardiologa żeby wykluczyć zakrzepicę - po USG doppler okazało się, ze brak jest jakichkolwiek problemów w kwestii żył kończyn dolnych.

Jestem także po serii badań od strony morfologii krwi - wszystkie wyniki w normie.

Ze swojej strony zauważyłem tylko, że nie tyle rolowanie wałkiem piankowym daje chwilową ulgę a twardą piłeczką. Wbicie się w łydkę a także w udo powoduje rozluźnienie. Nie daje mi tylko spokoju fakt, że moje działanie pomimo systematyczności daje efekt ale trwający jakiś czas a potem temat wraca.

Mięśnie łydki prawej są bardziej napięte niż w lewej nodze. To samo tyczy się uda. Nawet w spoczynku.

Jeśli chodzi o pozycję siedzącą to uniesienie nogi i nie trzymanie jej w pozycji ze zgiętym stawem kolanowym powoduje mniejsze dolegliwości po wstaniu.

Proszę o opinię w tym temacie i z góry dziękuję.

Dzień dobry,
Temat powinien być prosty do rozwiązania dla fizjoterapeuty pracujący metoda PDT-R - proszę poszukać takowego w swojej okolicy. Wzmożone napięcie mięśni o których Pan wspomina, może być spowodowane urazami/zabiegami operacyjnymi z przeszłości np skręcenie stawu skokowego. Od tego powinna się rozpocząć terapia - porządny wywiad urazowy, który naprowadzi na sedno problemu. Jeśli pomimo rolowania, napięcie szybko wraca to jest to tylko wierzchołek góry lodowej a nie przyczyna problemu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

mgr Mateusz Wroński
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania