Moje doświadczenie

Jestem specjalistą z zakresu hematologii i chorób wewnętrznych. Głównym polem moich zainteresowań lekarskich jest diagnostyka i leczenie szpiczaka plazmocytowego oraz amyloidozy łańcuchów lekkich. Na co dzień zajmuję się ponadto leczeniem pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową, chłoniakami indolentnymi oraz chłoniakami o wysokiej złośliwości, jak również niedokrwistością hemolityczną.
Wykształcenie lekarskie zdobyłem na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a dalszy rozwój naukowy i zawodowy związałem z Kliniką Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych WUM. W 2015 roku obroniłem pracę doktorską z zakresu powiązań kliniczno-patomorfologicznych w chłoniakach rozlanych z dużej komórki B.
Na co dzień zajmuję się pracą w poradni hematologicznej i ośrodku chemioterapii i diagnostyki jednodniowej, gdzie prowadzę leczenie chorych na szpiczaka, amyloidozę, gammapatie monoklonalne, przewlekłą białaczkę limfocytową, chłoniaki złośliwe, chłoniaka Hodgkina oraz zespoły mielodysplastyczne.
Dalsze kwalifikacje w leczeniu amyloidozy zdobyłem w referencyjnym ośrodku leczenia amyloidozy w Heidelbergu w Niemczech, gdzie odbyłem staż szkoleniowy.
Jako członek Polskiej Grupy Szpiczakowej uczestniczę w badaniach naukowych prowadzonych przez to stowarzyszenie oraz w komercyjnyh badaniach klinicznych.
Jako pracownik Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prowadzę działalność dydaktyczną i naukową na polu hematologii.
więcej

Adres

Gabinet

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja hematologiczna


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych hematologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja hematologiczna

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

11 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
D
Lokalizacja: Gabinet konsultacja hematologiczna

Pan dr.Mateusz Ziarkiewicz prowadzi moje leczenie szpiczaka od dwóch lat. Profesjonalizm,empatia,każdy szczegół leczenia omawia,tłumaczy. Dzięki dr.wrocila chęć życia. Wielkie dzięki Panie doktorze.

A
Lokalizacja: Przychodnia Lekarska Orlik Inny

Doskonały specjalista. Profesjonalny i ludzki zarazem. Pan Doktor podchodzi indywidualnie do przypadków. Zawsze odpowiada na pytania, określa tryb leczenia i informuje pacjenta rzetelnie. Wizyta spełniła moje oczekiwania. Polecam

B
Lokalizacja: Przychodnia Lekarska Orlik konsultacja hematologiczna

Bardzo dziękuję za treściwą wizytę, podczas której udało się załatwić wszystko, z czym do Pana przyszedłem. Lekarz bogaty w wiedzę, zaangażowanie i kulturę osobistą. Polecam z całego serca

A
Lokalizacja: Przychodnia Lekarska Orlik konsultacja hematologiczna

Dr Ziarkiewicz jest wyjątkowym lekarzem. Bardzo zaangażowany, skupiony na pacjencie, uważnie słuchający, otwarty na pytania i sugestie. Szczegółowo wyjaśnia wszelkie niuanse związane z chorobą i leczeniem. W związku z tym, że moja choroba jest rzadką chorobą (chłoniak limfoplazmocytowy, Makroglobulinemia Waldenstroma, 3 przypadki na milion osób), ilość dostępnych informacji na jej temat jest ograniczona. Ale dr Ziarkiewicz przeszukuje wszelkie możliwe źródła w poszukiwaniu najnowszej wiedzy i schematów leczenia w MW. Dzięki niemu jestem spokojny, że otrzymuję leczenie na najlepszym, światowym poziomie. Z pełnym przekonaniem polecam dr. Ziarkiewicza każdemu pacjentowi.

T
Lokalizacja: Przychodnia Lekarska Orlik konsultacja hematologiczna

Jestem zadowolony z wizyty, pod opieką lekarza jestem od paru lat, leczenie skuteczne, Pan Doktor jest profesjonalistą na wszelkie pytania odpowiada wyczerpująco w zrozumiały sposób dla pacjenta, potrafi zawsze znaleźć optymalne leczenie, polecam wszystkim niezdecydowanym.

M
Lokalizacja: Przychodnia Lekarska Orlik konsultacja hematologiczna

Nie mam zastrzeżeń co do wizyty. Profesjonalne podejście do pacjenta oraz wnikliwa analiza wyników badania. Polecam.

Z
Lokalizacja: Przychodnia Lekarska Orlik konsultacja hematologiczna

Bardzo polecam wizytę u Pana Doktora. Przejrzał całą moją dotychczasową dokumentację, bez pośpiechu i konkretnie wszystko objaśnił.

J
Lokalizacja: Przychodnia Lekarska Orlik konsultacja hematologiczna

Rzeczowy i kompetentny lekarz. Serdecznie polecam. Dokładnie przeanalizował wyniki badań i skierował na poszerzenie diagnostyki.

A
Lokalizacja: Przychodnia Lekarska Orlik konsultacja hematologiczna

Była to moja pierwsza wizyta ale bardzo na plus, wszystko wytłumaczone, podjęte leczenie polecam

D
Lokalizacja: Przychodnia Lekarska Orlik konsultacja hematologiczna

Lekarz fachowy, słuchający uważnie pacjenta i analizujący wyniki badan z wnikliwością, empatyczny i sympatyczny.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

5 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Dobry wieczór
Czy te wyniki trochę odbiegające od normy mogą mieć związek z bólem brzucha po lewej stronie. eGFR 80,96 ml/min , NEU%-Neutrocyty 45,0 %, BAS% - bazocyty 1,1 % 0, NEU#- neutrocyty 2,11 tys/µl, Neutrocyty 45 % , Monocyty 11 %. Mam 60 lat

Witam. Te wyniki nic nie wnoszą do diagnostyki bólu brzucha. Konieczna dalsza ocena lekarska.

dr n. med. Mateusz Ziarkiewicz

Dobry wieczór dziś zrobiłam badania krwi i wynik crp mam >90 czy to dobrze czy źle.
Boję się bo dwa lata temu siostra zmarła na raka proszę o informację

Taki wynik oznacza stan zapalny, najczęściej w wyniku infekcji, bakteryjnej lub rzadziej wirusowej. Niekiedy także oznacza to stan zapalny w przebiegu chorób nieinfekcyjnych, np. reumatologicznych. W rzadkich przypadkach wynik taki towarzyszy chorobom nowotworowym, jednak związek w żadnym wypadku nie jest to marker chorób nowotworowych.

dr n. med. Mateusz Ziarkiewicz
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania