mgr Monika Kurakowska-Woźniak

Logopeda więcej

Warszawa 2 adresy

Moje doświadczenie

Neurologopedka, terapeutka karmienia, konsultantka laktacyjna , terapeutalka stymulacji słuchowej Johansen IAS
ponad 15- letni praktyka zawodowa w ośrodkach medycznych i oświatowych
pracownik Instytutu "Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka" Wykładowca akademicki.
absolwentka Collegium Medicum UJ, Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego Lekarzy oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej
specjalizuje się w terapii niemowląt, noworodków i wcześniaków, diagnozie i terapii obszaru ustno-twarzowego, ocenie wędzidełek, problemach takich jak: odmowa karmienia, wybiórczość pokarmowa, karmienie wcześniaka, laktacja i karmienie piersią, butelką, rozkarmianie dzieci na sondzie i PEGu, żywienie dzieci chorych neurologicznie, metabolicznie i inne. Ukończyła liczne kursy także międzynarodowe. ( NIDCUP itp.).
więcej

Adresy (2)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dzieci w każdym wieku

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych logopedów w pobliżu
Abak Monika Kurakowska-Woźniak
Wapowskiego 4/42, Ursus, Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dzieci w każdym wieku

Konsultacja logopedyczna • Od 100 zł

Badanie audiometria tonalna • 60 zł

Diagnoza do terapii Johansena • 300 zł +9 więcej

Diagnoza integracji sensorycznej si • 300 zł

Diagnoza logopedyczna • 100 zł

Diagnoza międzyetapowa Johansen • 200 zł

Pokaż więcej usług

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych logopedów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja logopedyczna

Od 100 zł

Badania diagnostyczne

Od 50 zł

Diagnoza logopedyczna

Od 100 zł

Diagnoza neurologopedyczna

Od 150 zł

Korekcja wad wymowy


+ 5 usług

W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Monika Kurakowska-Woźniak? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

8 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące jąkanie

Mam pytanie ma syna 5lat i od paru dni zauważyłam że się jąka i sepleni mam na dzieje że przedzie wcześnie nauczył się charchamia gardłem a jak to charhanie przeszło to znowu śmiał się bez powodu nie stóp i co mam robić z tym jąkanie i seplenienie chodzi mi o to że mówi i nagle wielokrotnie powtarza jedno zdanie teściowa muw żeby udać się do lokopedy ale on boi się ludzi czy są jakieś ćwiczenia bez lokopedy w domu

Przede wszystkim proszę dziecka nie poprawiać i nie popędzać gdy się wypowiada. Nie mówić tez o problemie w jego obecności i lepiej zjawisko nazywać niepłynnością niż jąkaniem. Starać się odwracać uwagę dziecka gdy pojawia się objawy niepłynności. Zmienić temat rozmowy itp Wszystko po to by nie wprowadzić elementu tzw „ samoświadomości wady” bo to w przypadku jąkania będzie działać niekorzystnie. I oczywiście udać się do specjalist logopedy/ neurologopedy być ocenił sytuację. Warto szukać osób specjalizujących się w niepłynności mowy. Monika Woźniak z Centrum Terapii ABAK.

mgr Monika Kurakowska-Woźniak

Synek 17 miesięcy poza moim mlekiem praktycznie nie chce nic jeść. Na śniadanie kaszka manna na mleku krowim z masłem i gorzkim kakao, na kolacje plasterek 1-2 szynki, polowe serka żółtego dla dzieci takiego podłużnego, czasem troszkę jajecznicy, w ciągu dnia pół jogurtu naturalnego z musli albo truskawka liofilizowana czasami trochę owoców z tubki. Obiadu w ogóle nie chce tknąć nawet bez próbowania, zazwyczaj nie chce nie próbując nawet. Odwraca się, ostatni zaczął na widok jedzenia ktore chce mu dac (oprócz śniadania i kolacji) często kaszleć z takim wymuszonym odruchem jakby wymiotny żeby mi chyba pokazać jak bardzo tego nie chce. Miał stwierdzona anemię ale już wyniki są W porządku, zelazo nadal jednak stosujemy w mniejszej dawcę dla utrzymania. Ogólne badania z krwi bardzo dobre, usg brzuszka miał robione tez wszystko dobrze. Prawidłowo przybiera. Jest energiczny radosny. Nie wiem już co robić żeby zaczął jeść inne pokarmy

Witam,
Pierwsza sprawa to żelazo które może powodować lekki dyskomfort gastryczny(np mdłości) i wobec tego synek nie ma apetytu. Na szczęście wyniki są już w normie wiec sytuacja powinna się ustabilizować po odstawieniu w/w. Warto udać się do specjalisty neurologopedy w celu oceny funkcji połykania, odgrywania i żucia by wykluczyć np skrócone wędzidełko. To częsta przyczyna utraty chęci do jedzenia w tym wieku, sytuacja wyglada bowiem tak ze u dziecka rozpoczął się czas szybkiego wzrostu dolnej części twarzy( poniżej noska) i pierwotne proporcje wielkości jamy ustnej do długości wedzidelka zmieniły się i jest ono proporcjonalnie zbyt krótkie. Polecam to sprawdzić. Monika Kurakowska-Woźniak z Centrum Terapii ABAK.

mgr Monika Kurakowska-Woźniak
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania