Moje doświadczenie

Jestem absolwentem II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (kierunek: Fizjoterapia). Ukończyłem szkolenie podyplomowe w zakresie Ortopedycznej Terapii Manualnej Koncepcji Kaltenborna - Evjentha. Zajmuje się w szczególności rehabilitacją pacjentów ortopedycznych, zarówno osób pooperacyjnych, jak i leczonych zachowawczo.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w prywatnej klinice ortopedii i medycyny sportowej Carolina Medical Center w Warszawie, Poradni Chorób Stopy w Warszawie oraz w prywatnych przychodniach i gabinetach specjalistycznych.

Zawodowo interesuję się leczeniem chorób kręgosłupa o podłożu przeciążeniowym, rehabilitacją po urazach w sporcie, dysfunkcjami narządu ruchu, napięciowymi bólami głowy, profilaktyką urazów przeciążeniowych stawów obwodowych i kręgosłupa u dorosłych i dzieci.

Kursy:

Współczesne metody diagnozowania w leczeniu tkanek miękkich.
Kurs ortopedycznej Terapii Manualnej - Koncepcja Kaltenborna i Evjentha.
Stopa - pokaz anatomiczny na preparatach nieutrwalonych.
Rehabilitacja w wybranych patologiach obręczy barkowej.
Staw kolanowy - kurs z elementami ćwiczeń na preparatach nieutrwalonych
Plastrowanie Dynamiczne Bolesnych Stawów - Kinesiotaping

Warsztaty, konferencje i sympozja:

I Ogólnopolska Konferencja „Fizjoterapia w sporcie”-
konferencja organizowana przez Rehasport Clinic FIFA Medical Centre of Excellence

Konferencja „Po drugiej stronie medalu- medycyna w sporcie”- konferencja organizowana przez Warszawski Uniwersytet Medyczny

Rekonstrukcja i rehabilitacja ACL- spotkanie naukowe organizowane przez Klinikę Ruchu

I sympozjum fizjoterapeutyczne „Aktywny kręgosłup”- czynny udział jako prelegent organizowane przez CEMED oraz Carolina Medical Center

IX Wiosna z fizjoterapią- cykliczne sympozjum studenckich kół naukowych organizowane przez Warszawski Uniwersytet Medyczny

I sympozjum fizjoterapeutyczne „Obręcz barkowa”- organizowane przez CEMED oraz Carolina Medical Center

VI sympozjum naukowe pt. Kolano dziecięce - Łąkotki - organizowane przez CEMED oraz Carolina Medical Center

Otwarty wykład i ćwiczenia z wykorzystania USG w diagnostyce i zabiegach fizjoterapeutycznych- organizowane przez Podkowiańską Wyższą Szkołę Medyczną- Wydział Fizjoterapii i Osteopatii

VIII Wiosna z fizjoterapią- cykliczne sympozjum studenckich kół naukowych organizowane przez Warszawski Uniwersytet Medyczny

II Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pod tytułem ”Anatomiczne i chirurgiczne podstawy leczenia patologii kręgosłupa i rdzenia kręgowego u dorosłych i dzieci” organizowana przez Warszawski Uniwersytet Medyczny
więcej

Adresy (2)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych fizjoterapeutów w pobliżu
Centrum Medicover- Gdańsk Forum
Targ Sienny 7, Gdańsk

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

Pokaż

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych fizjoterapeutów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja fizjoterapeutyczna


W jaki sposób ustalane są ceny?

49 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
A
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: REHAB Rehabilitacja – terapia indywidualna

Ja zawsze profesjonalnie, miło a przede wszystkim skutecznie. Ulga po pierwszej wizycie.

Ł
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: REHAB konsultacja fizjoterapeutyczna

Pełen profesjonalizm, polecam! Ból ustąpił po pierwszej wizycie

M
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: REHAB Rehabilitacja – terapia indywidualna

Sympatyczny fizjoterapeuta zaangażowany w swoją pracę. Terapia manualna przynosi poprawę już po pierwszej wizycie odczułam ulgę. Polecam bardzo.

K
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: REHAB konsultacja fizjoterapeutyczna

Pan Paweł szczegółowo wyjaśnił czym trzeba się zająć i co zrobić, aby dolegliwości ustąpiły.

P
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: REHAB Rehabilitacja – terapia indywidualna

Bardzo skuteczny fizjoterapeuta, polecam z całego serca

T
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: REHAB Rehabilitacja – terapia indywidualna

Bardzo dobra diagnoza plus rehabilitacja.Bardzo polecam i na pewno będę jeszcze korzystała z wiedzy i doświadczenia pana Pawła.Indywidualne podejście do pacjenta .Jestem bardzo zadowolona

J
Lokalizacja: REHAB konsultacja fizjoterapeutyczna

Polecam. To była moja pierwsza wizyta, na którą udałam się z myślą o samym założeniu taśm z powodu bólu kręgosłupa lędźwiowego. Pan Paweł najpierw mnie zbadał następnie przeprowadził terapię manualną, wyjaśnił na czym polegają moje problemy i jakie wykonywać ćwiczenia a na koniec założył taśmy. Po wizycie ból wyraźnie się zmniejszył ( nie chce zapeszać mówiąc, że problem już zniknął). Na pewno wrócę w razie jakichkolwiek problemów.

J
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: REHAB Rehabilitacja – terapia indywidualna

jestem bardzo zadowolona pan Paweł jest profesjonalistą i sympatycznym człowiekiem godnym polecenia

K
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: REHAB Rehabilitacja – terapia indywidualna

Usługa profesjonalna duża wiedza i umiejętności ,uzyskałem wiedzę jakie można wykonywać ćwiczenia we własnym zakresie

K
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: REHAB

Spokojne i empatyczne podejście do pacjenta, w zrozumiały sposób przekazana diagnoza i zalecenia. Osoba godna polecenia!!!

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

9 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Dzień dobry
Przy prześwietleniu rtg stopy wyszło mi płaskostopie poprzeczne z niewielką koślawością palucha. Jako, że jestem dość aktywną osobą chciałbym się dowiedzieć co powinno się robić, by uniknąć pogłębiania się tej wady (z tego co rozumiem, to dalsze pogłębianie się może prowadzić do haluksów?). Jak wygląda sprawa z bieganiem w takiej sytuacji? Czy powinno się całkowicie odpuścić ten rodzaj aktywności, by nie pogorszyć w przyszłości stanu stóp? Czy może jakimś rozwiązaniem są specjalne wkładki (tak zasugerował lekarz, ale gdzieniegdzie czytam też, że wkładki niekonicznie pomagają)? Czy powinno się wykonywać jakieś konkretne ćwiczenia w tym kierunku? Bardzo chciałbym nadal uprawiać bieganie, ale też boję się o to, że w perspektywie czasu stan stóp może się mocno pogorszyć, a tego wolałbym zdecydowanie uniknąć. Tak więc czy jest szansa by móc nadal biegać, czy lepiej jednak taką aktywność sobie odpuścić, by nie mieć w przyszłości poważnych problemów?
Będę wdzięczny za odpowiedź
Pozdrawiam

Witam,

Szanowny Panie, najlepiej wykonać badanie na platformie podometrycznej. W ten sposób uzyska Pan komputerowy obraz podeszwy stopy i stref nacisków na stopę. Na tej podstawie można dobrać odpowiednie wkładki dla Pana. Jeszcze lepszym rozwiązanie jest badania na ścieżce podometrycznej- wykonuje się tam chód, bieg, chód + bieg na bieżni z przyczepionymi markerami do konkretnych punktów anatomicznych- uzyskuje Pan wtedy cały obraz stóp kolan stawów biodrowych i miednicy. Na tej podstawie można dalej działać z fizjoterapeutą. Pozdrawiam serdecznie, Paweł Filipowicz.

mgr Paweł Filipowicz

Strzelanie w łokciu gdy napinam mięśnie podczas zgięcia w okolicy 90 stopni. Nie boli, lecz problem dosyć mocno denerwuje.
Czy można się tego jakoś pozbyć, wiele osób wydaje się mieć z tym problem lecz nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania. Czy moze byc to problem napiętego tricepsa?

Witam, może być to objaw "wypadania" nerwu łokciowego z rowka zlokalizowanego w okolicy wyrostka łokciowego. Proszę udać się do specjalisty aby potwierdzić/wykluczyć diagnozę. Pozdrawiam serdecznie.

mgr Paweł Filipowicz
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania