W 2016 roku zostałem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu - tytuł Magistra Fizjoterapii z numerem prawa wykonywania zawodu 20452.
Od początku swojej pracy zawodowej związany jestem z pacjentami ortopedycznymi, bólowymi (stany ostre i przewlekłe) oraz sportowcami, zarówno poziomu mistrzowskiego jak i amatorskiego. W latach 2016-2023 pracowałem w poznańskiej klinice Rehasport, specjalizując się w rehabilitacji pacjentów po zabiegach ortopedycznych, urazach sportowych, zespołach przeciążeniowych, skręceniach stawów, przewlekłych dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych, jak również przypadłościach charakterystycznych dla pracowników biurowych.
W pracy z pacjentem łączę techniki pasywnej terapii (na stole terapeutycznym) z aktywną formą terapii ruchowej, w optymalnych proporcjach. Jestem certyfikowanym terapeutą manualnym wg nordyckiej koncpecji Kaltenborn-Evjenth, uzupełniając swój warsztat technikami pracy mięśniowo-powięziowej, neurokinetycznej, suchego igłowania i reedukacji ruchowej. W 2022 roku uzyskałem status certyfikowanego trenera przygotowania motorycznego, z międzynarodową akredytacją Australijskiego Stowarzyszenia Przygotowania Motorycznego (ASCA).
W latach 2018-2021 współpracowałem z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, pełniąc funkcję fizjoterapeuty kadry narodowej. Podczas tej 3-letniej przygody uczestniczyłem w wielu krajowych i zagranicznych zgrupowaniach sportowych, imprezach rangi Mistrzostw Świata (Katar, Doha 2019), Igrzysk Olimpijskich (Tokio 2021), Drużynowych Mistrzostw Europy (Bydgoszcz 2019, Chorzów 2021), Uniwersjady (Neapol, 2019) i wielu innych. W tym czasie dbałem o zdrowie wielu wybitnych polskich lekkoatletów, multimedalistów największych imprez sportowych.
Swoich pacjentów przyjmuję w Poznaniu (Nowe Miasto), przy ulicy Gospodarskiej 18 w Pracowni fizjoterapii proaktywnej - BALANS.
Balans to mój autorski projekt którego potrzeba stworzenia zrodziła się na podstawie wieloletnich doświadczeń zawodowych i obserwacji potrzeb pacjentów. To miejsce w którym uczymy ergonomii i ekonomii ruchu, zwalczamy objawy bólowe, nauczamy profilaktyki i prewencji urazów poprzez regularne odtwarzanie indywidualnie dobranych zaleceń ruchowych. To z założenia miejsce w którym, dominuje aktywna forma terapii poparta zabiegami szeroko pojętej terapii manualnej. Wierząc w przekonanie, że lepiej dać wędkę niż rybę, uczymy pacjentów jak pozbyć się bólu, odzyskać sprawność ruchową oraz poprawić wybrane cechy motoryczne, nie tylko w celu wyciszenia uciążliwego dyskomfortu, ale aby wskazać im drogę która pozwoli prowadzić dalsze życie bez bólu i ograniczeń.
Prywatnie jestem aktywnym sportowcem amatorem, rodzicem, próbuję swoich sił w biegach górskich i triathlonie. Hobbistycznie poszerzam wiedzę nt. psychosomatyki, anatomii człowieka, fizjologii wysiłku, poprawy funkcji motorycznych oraz możliwie jak najczęściej podróżuję :)