Moje doświadczenie

Swoją przygodę z fizjoterapią rozpoczynałem prowadząc pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi. Tutaj przeważali pacjenci ze stwardniem rozsianym, po przebytych udarach mózgu. Po kilku latach odszedłem niemal całkowicie od rehabilitacji neurologicznej i skupiłem się na prowadzeniu terapii pacjentów ortopedycznych oraz ze schorzeniami reumatologicznymi i internistycznymi, a także sportowców.

Terapia pacjentów z problemem bólu ostrego, przewlekłego jest powszechna w mojej praktyce. W codziennej pracy wykorzystuję do pomocy m.in: aparat USG, platformę do badania statyki i dynamiki stopy, system do analizy chodu, biegu i wyskoku w warunkach naturalnych.

Pacjenci z chorobami internistycznymi i reumatologicznymi oraz z bólem przewlekłym stanowią obecnie moją najszerszą i najwększą grupę pacjentów zaraz obok sportowców. Pacjent z problemem bólu ostrego, przewlekłego w przebiegu schorzeń układowych - jego fizjoterapia oraz leczenie stanowi rdzeń moich zainteresowań. Pacjenci z problemami ścięgnistymi (tendinopatie/entezopatie), szczególnie w przebiegu chorób układowych, przeciażeń to obszerny dział medycyny, potężna rzesza chorych, którzy mogą rownież znaleźć pomoc w moim gabinecie.

Fizjoterapia podiatryczna (tzw. fizjoterapia stopy i stawu skokowego) to dziedzina, którą zajmuję się blisko 15 lat. W Polsce staram się obalić mit, iż da się jakkolwiek ,,stopę” rehabilitować / leczyć opierajc swoje działanie jedynie wokół stopy. Fizjoterapia pacjentów z problemem wad i deformacji w obrębie stopy to bardzo ważna część mojej praktyki klinicznej.

W dziedzinie stopy pediatrycznej (stopy dziecka) od paru lat aktywnie angażuję się w proces współprowadzenia terapii dzieci ze stopą końsko – szpotawą, edukacją rodziców i terapeutów oraz lekarzy, a także tworzę programy do rehabilitacji ruchowej pacjentów doroslych ze stopą końsko – szpotawą po dawnych metodach leczenia. Tu współpracuję aktywnie z Fundacją Ponsetiego.

Gdybym miał zakwalifikować swoją osobę pod jakąś gałaź medycyny to jest to zdecydowanie neuroortopedia. Aktywnie również prowadzę terapię sportowców oraz pacjentów uprawiających aktywność fizyczną hobbistycznie. Urazy narządu ruchu, konflikny nerwowo-korzeniowe, urazy sportowe, stany po przebytych operajach to również mój tzw. profil pacjenta.

INSTRUKTOR Z RAMIENIA INTERNATIONAL COLLAGE OF BIOMECHANICS
W ramach uprawnień instruktorskich nadanych przez International Collage of Biomechanics z Australii prowadzę szkolenia, które są rekomendowane przez Instytut z zakresu:
- badania stopy, stawu skokowego
- biomechaniki stopy i kompleksu podskokowego
- terapii płaskostopia, stopy płasko – koślawej i innych wad
- programowania kinezyterapii osób dorosłych, dzieci z wadami i dysfunkcjami stóp

Wspólpracuję również jako obecnie jeden z nielicznych fizjoterapeutów z Fundacją Ponsetiego konsultując dzieci i dorosłych z wadą stopy końsko-szpotawej, stosując w swojej praktyce aktualne wyznaczniki klinicznego leczenia w oparciu o wiedzę naukową.

Jako wykładowca akademicki nauczam przyszłych fizjoterapeutów przedmiotów takich jak: fizjoterapii w chorobach wewnętrznych, reumatologii oraz podstaw fizjoterapii klinicznej.
więcej

Adres


Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

Pokaż

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 4 lat
Przelew na konto, Gotówka, Blik
796 88..... Pokaż numer
796 88..... Pokaż numer


NIP

5342392773

Adres firmy

Albańska 8, Poznań

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta)

300 zł

Konsultacja fizjoterapeutyczna (kolejna wizyta)

200 zł

Fizjoterapia (dłuższa wizyta)

400 zł

Elektroliza EPTE

150 zł

W jaki sposób ustalane są ceny?

92 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
L
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Piotr Kostrzębski Prywatna Praktyka Fizjoterapii Klinicznej konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta)

Byłam na wizycie z 14 miesięcznym dzieckiem z uwagi na chód na palcach.
Pan Piotr szczegółowo zbadał syna, wszystko dokładnie i zrozumiale wytłumaczył. Wizyta przebiegła w spokojnej i przyjaznej atmosferze .Szczerze polecam.

M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Piotr Kostrzębski Prywatna Praktyka Fizjoterapii Klinicznej konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta)

Jak najbardziej polecam. Pełne zaangażowanie i profesjonalizm.

G
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Piotr Kostrzębski Prywatna Praktyka Fizjoterapii Klinicznej Fizjoterapia (dłuższa wizyta)

Pierwsza wizyta, odniosłem wrażenie, że Pan doktor ma bardzo dużą wiedzę związaną ze stopą i całym aparatem ruchu z nią związanym. Akurat ja przyszedłem z problemem stopy. Po wizycie odniosłem wrażenie, że Pan Kostrzębski oprócz wiedzy z zakresu budowy, funkcji i patologii tego narządu czyli stricte anatomiczno-funkcjonalnej dysponuje dużo większą wiedzą o przyczynach schorzenia, tj znajomość przyczyn neurologicznych, angiologicznych, endokrynologicznych i innych. Od żadnego lekarza - ortopedy, neurologa nie dostałem skierowania na tak nietypowe badania związane z moim schorzeniem. Na wizycie zostałem dokładnie przebadany palpacyjnie, usg itd. Następne wizyty przede mną, mam nadzieję na wyraźną poprawę zdrowia. Wizyta wyczerpującą, warta zachodu i wynagrodzenia dla Doktora.

R
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Piotr Kostrzębski Prywatna Praktyka Fizjoterapii Klinicznej Inny

Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Celna diagnoza i wykonanie zabiegu na najwyższym poziomie. Gorąco polecam.

P
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Piotr Kostrzębski Prywatna Praktyka Fizjoterapii Klinicznej Elektroliza EPTE

Bardzo szczegółowe badanie,zaangażowanie,trafna diagnoza

A
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Piotr Kostrzębski Prywatna Praktyka Fizjoterapii Klinicznej Fizjoterapia (dłuższa wizyta)

Pan Piotr z dużą wiedzą, szczegółówo patrzy na badania, dokładnie przeprowadza badanie dziecka. Pełen profesjonalizm. Gorąco polecam

N
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

rzetelna informacja z wskazaniem dalszych sposobów leczenia

T
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Piotr Kostrzębski Prywatna Praktyka Fizjoterapii Klinicznej konsultacja fizjoterapeutyczna (kolejna wizyta)

Najlepszy osteopata w Polsce. Fachowa wizyta dla kazdego

A
Weryfikacja wizyty
Lokalizacja: Piotr Kostrzębski Prywatna Praktyka Fizjoterapii Klinicznej konsultacja fizjoterapeutyczna (kolejna wizyta)

Pan Piotr to najlepsza osoba na jaką mogłam trafić, a szukałam naprawdę długo. Od dawna towarzyszyły mi objawy, które ograniczały wiele moich aktywności, a dłuższy spacer był dla mnie problemem. Do Pana Piotra trafiłam z nadzieją, że być może to będzie ta właściwa osoba, która mi pomoże i to był strzał w 10. Pan Piotr wysłuchał mnie, przejrzał moją dokumentację i skierował na dodatkowe badanie- po wykluczeniu kilku możliwości postawił wstępną diagnozę. Po zastosowaniu się do wszystkich wskazówek mój ból zredukował się o 90%. Nigdy jeszcze nie czułam takiej poprawy, dolegliwości bólowe jakie na co dzień mi towarzyszyły praktycznie ustąpiły. To pierwszy specjalista, który mi pomógł, a tak jak pisałam wyżej, długo szukałam kogoś takiego. Poza tym Pan Piotr jest bardzo sympatyczny, empatyczny i na wstępie już czuć, że posiada bardzo dużą wiedzę. Jestem bardzo wdzięczna i szczere polecam Pana Piotra wszystkim tym, którzy szukają kogoś kto im pomoże! :)

mgr Piotr Kostrzębski

Bardzo serdecznie dziękuję. Trzymam kciuki za dalsze leczenie i postęp.

K
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Piotr Kostrzębski Prywatna Praktyka Fizjoterapii Klinicznej konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta)

Szczerze polecam.Pełen profesjonalizm. Nic ująć nic dodać polecam.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam, moje pytanie dotyczy bólu (może bardziej dyskomfortu) w stawie łokciowym. Pojawia się on przy dużych obciążeniach takich jak robienie pompek. Jest on dla mnie o tyle niepokojący, że pojawia się on tylko w prawej ręce. W przeszłości z tego co pamiętam mogło dojść do jakiś mocniejszych obciążeń podczas treningu bokserskiego lub uderzenia podczas uderzenia w twardą, ostrą powierzchnię. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy wystarczy zastosowanie, np. Jakiejś maści itp.?

Przyczyn może być wiele począwszy od zmian tendinopatycznych, entezopatii, przeciążeń jednostek ścięgnisto-mięśniowych i wiele innych. Kluczem jest prawidłowa diagnoza manualna, funkcjonalna i w razie konieczności wykonanie USG czynnościowego.

mgr Piotr Kostrzębski

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania