Moje doświadczenie

Jestem psychologiem i psychotraumatologiem specjalizującym się w pracy z osobami doświadczającymi silnego stresu, traum i wypalenia zawodowego. Ukończyłem również studia podyplomowe z neurodydaktyki. Moja praca dyplomowa oraz badania poświęcone zostały zespołowi stresu pourazowego (PTSD) u osób, które doświadczyły mobbingu i przemocy psychicznej. Wiedzę praktyczną i teoretyczną poszerzałem także na licznych szkoleniach, kursach i konferencjach i praktyce zawodowej. Posiadam ponadto wykształcenie w obszarze coachingu i doradztwa zawodowego.

Moim priorytetem jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni dla każdego – takiej, w której można poczuć się swobodnie, wyrażać emocje, pracować nad budowaniem zasobów i kompetencji społecznych, a także odkrywać swoją samoświadomość i motywację. Swoje konsultacje prowadzę w zgodzie z zasadami etyki zawodu psychologa, zapewniając pełną inkluzywność, indywidualne podejście i skupienie na dobru klienta. Jestem LGBTQ+ friendly.

Pracuję z osobami dorosłymi, które chcą lepiej zrozumieć siebie, zadbać o swój dobrostan lub poprawić swoje funkcjonowanie w życiu zawodowym i osobistym. Zapraszam osoby zmagające się z nieprzepracowanymi emocjami, traumami, nadmiernym stresem, a także dolegliwościami, które mogą wynikać z ich stanu psychicznego.

Techniki i metody
W pracy stosuję podejście integratywne, łącząc techniki z różnych nurtów terapeutycznych, takich jak terapia narracyjna, terapia skoncentrowana na rozwiązaniach, techniki relaksacyjne i wizualizacyjne oraz testy psychometryczne (np. mini/COPE, JSR). Regularnie biorę udział w treningach balintowskich, aby doskonalić swoje umiejętności. Jestem ponadto dyplomowanym coachem, wykorzystuję zatem w pracy także coaching jako metodę rozwoju osobistego i zawodowego.

Jeśli zastanawiasz się, czy pomoc psychologa lub psychotraumatologa jest dla Ciebie, zachęcam do zapoznania się z informacjami dostępnymi na stronach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:
więcej
Zakres porad
  • Psychologia kryzysu
  • Psychosomatyka
  • Psychologia społeczna
  • Psychotraumatologia

Adresy (2)


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja psychologiczna online (opis) • 170 zł

Konsultacja psychotraumatologiczna on-line (opis) • 170 zł

Terapia psychotraumatologiczna (opis) • 170 zł


Przyjmuję: dorosłych

Sposób płatności: Przelew na konto, Blik, Revolut

1. Proszę o dokonanie płatności niezwłocznie po rezerwacji terminu w kalendarzu. Jeśli między rezerwacją wizyty a jej realizacją jest mniej niż 12 h, pacjent przesyła na adres e-mail specjalisty potwierdzenie dokonania przelewu.
2. Dane potrzebne do dokonania płatności:
Nr konta: 27 **** **** **** **** **** ****
Blik/Nr telefonu: +48 *** *** ***
Revout: 86291****6********03016501

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.

* Niektóre informacje zostały ukryte z powodu ochrony danych. Zobaczysz je po umówieniu konsultacji.


1. Płatność za konsultację wykonuje się zaraz po zarezerwowaniu a przed konsultacją. Wpisz swoje imię i nazwisko w opisie. Możesz to zrobić przelewem, bezpośrednio na na numer konta specjalisty, przelewem tradycyjnym lub blikiem na nr telefonu.
2. Specjalista w wiadomości e-mail oraz poda dalsze instrukcje, m. in. dane dot. płatności i link do spotkania on-line (GoogleMeet).
3. Dziękuję za Twoje zaufanie.

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty.
W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty. Zapoznaj się z polityką odwołań i zwrotów.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).


NIP

7772406705

Adres firmy

Czarnucha 6 / 26, Poznań
Centrum Terapii MentalHealth
ul. Bydgoska 2/3 E, Nowe Miasto, Poznań


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych
Gotówka, Blik, Revolut

NIP

7772406705

Adres firmy

Czarnucha 6 / 26, Poznań

Usługi i ceny

Konsultacja psychologiczna

170 zł

Konsultacja psychologiczna online

170 zł

Interwencja kryzysowa

170 zł

Konsultacja psychotraumatologiczna

170 zł

Konsultacja psychotraumatologiczna on-line

170 zł

+ 1 usługa

W jaki sposób ustalane są ceny?

7 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
D
Weryfikacja wizyty
• Lokalizacja: Centrum Terapii MentalHealth • Inny

To moja pierwsza wizyta i zapisałam się od razu na kolejną. Przyjazne i indywidualne podejście Pana Piotra w połączeniu z profesjonalną atmosferą bardzo mi pomogło w czasie sesji. Dodatkowo doceniam możliwość zapisania się w weekendy lub odbycia spotkania online!

mgr Piotr Przybysz

Dziękuję za opisane wrażenia z sesji. Pozdrawiam

S
Weryfikacja wizyty
• Lokalizacja: Centrum Terapii MentalHealth...więcej • Konsultacja psychologiczna mniej

Czułem się wysłuchany i zaopiekowany, a to w tym wypadku kluczowe. Dziękuję.

mgr Piotr Przybysz

Dziękuję panu za tę ewaluację. Przybliża mnie to do doskonalenia warsztatu wspierania ludzi. Pozdrawiam

N
Weryfikacja wizyty
• Lokalizacja: Konsultacja online • Konsultac...więcejja psychologiczna online mniej

Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Dostałam naprawdę rzeczowe wyjaśnienie, bardzo przyjazna i miła atmosfera. Empatia. Dobrze dobrana dlugosc konsultacji pozwalająca na dokładne otworzenie się. Polecam.

mgr Piotr Przybysz

Spieszę z podziękowaniem za opinię i wrażenia. Trzymam kciuki za działania pomiędzy sesjami. Pozdrawiam


G
Weryfikacja wizyty
• Lokalizacja: Konsultacja online • Konsultac...więcejja psychologiczna online mniej

Polecam bardzo pana Piotra już po pierwszej online wizycie poczułem się lepiej . Pozdrawiam

mgr Piotr Przybysz

Panie Grzegorzu, dla Pana podziękowania za zaufanie i te słowa. Ode mnie uznanie za Pana odwagę.


P
Weryfikacja wizyty
• Lokalizacja: Centrum Terapii MentalHealth...więcej • Konsultacja psychologiczna mniej

Przed pierwszą wizytą u psychologa miałem sporo obaw, ale wszystkie one zostały rozwiane po kilku minutach wizyty u Pana Piotra. Ogromna empatia, wiedza i doświadczenie sprawiło że poczułem się zrozumiany od pierwszej chwili. Polecam w 100% każdemu.

mgr Piotr Przybysz

Z wdzięcznością patrzę na pana słowa i samopoczucie po wizycie. Dziękuję


M
Weryfikacja wizyty
• Lokalizacja: Centrum Terapii MentalHealth...więcej • konsultacja psychotraumatologiczna mniej

Kolejna wizyta zakończona profesjonalnym zajęciem się mną oraz moimi problemami. Zobaczyłem dużo otwartości. Czułem się bardzo bezpiecznie, za co dziękuję bo chyba tego najbardziej potrzebowałem w tym pędzie.

mgr Piotr Przybysz

Dziękuję za wizytę i opinię.
Cenne to wiadomości; cieszę się z odczuwanego przez pana efektu.


M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Terapii MentalHealth...więcej • konsultacja psychotraumatologiczna mniej

Moje obawy co do wizyty okazały się bezpodstawne. Nie miało znaczenia że nie pojawiłem się na wizycie w przeszłości. Otrzymałem dużą dawkę wsparcia i pomocy, i to z zachowaniem staraności i taktu. Ulga już w trakcie spotkania. Wiem że czeka mnie jeszcze praca do wykonania ale wskazówki otrzymane, mam poczucie, że będą pomocne.

mgr Piotr Przybysz

Serdecznie dziękuję za podzielenie się opinią. Sprzyjam myślą powodzenia w kontynuowaniu pracy.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

6 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Od ok. 1,5 roku cierpię na ciężką depresję, przewlekły stres oraz chroniczne zmęczenie. Pojawiły się u mnie objawy, które jednak nie pasują mi do depresji, a wskazują raczej na jakieś inne, choć pewnie powiązane z nią problemy. Przez cały czas odczuwam wstyd, szczególnie przebywając wśród ludzi....więcej Z przyjaciółmi i rodziną potrafię rozmawiać normalnie, choć co do rodziny nie jest to takie oczywiste, ponieważ ci ludzie w dużej części stanowią przyczynę mojej depresji. Gdy rozmawiam jednak z kimś obcym lub nawet znajomym ze szkoły, czuję się, jakbym traciła zdolność komunikacji i nie potrafię wypowiedzieć się tak, jak normalnie bym to zrobiła. Mam także duże problemy z zaufaniem, co innych ludzi denerwuje, ponieważ mam problem, aby powiedzieć co robiłam poprzedniego dnia, nawet jeśli byłam po prostu na zakupach. Mam też coraz częstsze ataki paniki i poważne załamania nerwowe. Do tego mam od niedawna coraz większe problemy z pamięcią, przyswajaniem i utrwalaniem informacji. Czy może to świadczyć o jakiejś poważnej chorobie? mniej

Dziękuję za podzielenie się pani doświadczeniem. Poczucie wstydu może być wyniszczające. Doceniam to, że obserwuje pani u siebie zmiany. Pani objawy mogą mieć różne źródła, ale tylko specjalista, ...więcejpo szczegółowym wywiadzie i badaniach, będzie w stanie dokładnie określić, co się dzieje. Warto zgłosić się więc na konsultację, aby wykluczyć potencjalne schorzenia, np. o podłożu neurologicznym lub ogólno-somatycznym, które mogą się manifestować w podobny do pani opisu sposób.

Problemy z komunikacją, w tym towarzyszące poczucie wstydu i trudności z zaufaniem są zrozumiałe, zwłaszcza jeśli pani doświadczenia rodzinne były trudne. Podczas psychoterapii można nauczyć się wyznaczać granice, aby czuć się bardziej komfortowo w tego typu relacjach. Czasami pomocny bywa udział w różnego rodzaju grupach wsparcia - spotkanie z osobami, które mają podobne trudności i doświadczenia, może dodać otuchy i zmniejszyć poczucie osamotnienia. Wiele takich grup jest darmowych i można do nich dołączyć wprost “z ulicy”.

To natomiast na co szczególnie zwracam uwagę w pani opisie to obserwacje i doświadczenia związane z koncentracją i pamięcią. Przypominają stany dysocjacyjne (uczucie odrealnienia, depersonalizacji), które są charakterystyczne dla przebytej traumy i stresu potraumatycznego (którego pokłosiem nierzadko są także stany depresyjne). Stany związane z dysocjacją często określane są mianem fug dysocjacyjnych, “odpływania” lub “wyłączania się” poznawczo-emocjonalnego, amnezji i luk w pamięci, itd. Oczywiście należałoby wykluczyć inne czynniki, które mogłyby taki stan wywoływać.

Patrząc na całość pani opisu - chroniczny stres, depresja, ataki paniki, trudności w komunikacji, wstyd oraz problemy z pamięcią - współwystępuje tu obok kilka płaszczyzn, które mogą dotyczyć wielu obszarów związanych z lękiem, adaptacją czy potencjalną traumą. Lekarz psychiatra pomoże ocenić, co może być ich źródłem, a także w razie potrzeby zaproponuje farmakoterapię, która często daje ulgę, a także bywa pomocna w przypadku nasilenia pewnych objawów lub/i pomaga w uzyskaniu stabilizacji potrzebnej do pracy terapeutycznej. Rekomenduję skonsultować wszystkie pani objawy przynajmniej z lekarzem POZ. Zachęcam do wizyty i sprzyjam myślą powodzenia. mniej

mgr Piotr Przybysz

Dzień dobry. Mam PTSD z atakami paniki i flashbackami. Żyję w ciągłym stresie. Straciłam apetyt. Ogólnie źle się odżywiam, źle sypiam. Miałam kilka wizyt u gastrologa z powodu kłucia w okolicy prawego podżebrza. Mam pogrubiałe ściany żołądka, co w ocenie lekarza jest to wynikiem stresu. A gastrol...więcejog stwierdził nerwicę żołądka. Wspomniał też że mogłabym udać się do fizjoterapeuty, na masaż, bo w brzuchu wszystko napięte.
USG jamy brzusznej i rtg żołądka z kontrastem nic złego nie wykazało. Gastroskopii lekarz nie zlecał, z uwagi na stany lękowe i odruch wymiotny (w podobnej sytuacji był kiedyś problem z wykonaniem fiberoskopii z powodu uścisku wokół szyi i spadku tętna/saturacji). Gastrolog przepisywał mi różne preparaty: Cotroloc, Contix, Duspatalin Retard. Morfologia była w normie, żelazo też. Erytrocyty były nieco zaniżone.
Niepokoi mnie to, że prawie przestałam jeść od 2 dni. Nie mam apetytu. Nie czuję jakoś za bardzo głodu. zjem bardzo małe śniadanie i to nie zawsze. Później pod koniec dnia jakaś bułka. Mam bardzo szybkie trawienie. Czasami po zjedzeniu kłuje mi lekko w żołądku. Według wskaźnika BMI mam już niedowagę. I bardzo szybko tracę kilogramy. Jestem też senna w ciągu dnia. Mam momentami niskie ciśnienie.
Jak mogę szybko przytyć przy braku odczuwaniu głodu i przy aktywnym trybie życia? mniej

Droga Pacjentko, dziękuję Ci za podzielenie się historią. To, na co się powołujesz, jest trudnym doświadczeniem, a świadomość tego, że starasz się znaleźć rozwiązania, świadczy o trosce o siebi...więceje. Twoje objawy, takie jak ataki paniki, flashbacki, ciągły stres oraz problemy z żołądkiem i odżywianiem, wskazują, że trauma nadal wywiera wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie psychiczne, ale także na ciało. Często określane jako somatyzacj, tzn. sytuacja, w której długotrwały stres lub przeżycia emocjonalne wpływają na funkcjonowanie narządów i tkanek. Domniemam, że posiadasz tę świadomość. Z opisanej sytuacji wynika bowiem, że współpracowałaś już m. in. z gastrologiem i przepisano leczenie farmakologiczne, które miało wspierać układ pokarmowy. To dobrze, że wyniki badań obrazowych nie wykazały poważniejszych problemów organicznych. Brak apetytu, utrata wagi i niedowaga wymagają szybkiej reakcji, by zapobiec przede wszystkim wyniszczeniu organizmu. Jednocześnie warto pamiętać, że podstawowym krokiem w takiej sytuacji będzie kompleksowa opieka nad stresem i PTSD. Mogą one powodować zaburzenia pracy układu pokarmowego, w tym właśnie brak apetytu, bóle brzucha i przyspieszone trawienie. Napięcie w obrębie brzucha również może być wynikiem stresu.

Co do apetytu? Zazwyczaj kluczem jest stopniowe zwiększanie kaloryczności posiłków w sposób, który nie obciąża żołądka. Pomocne mogą być wysokokaloryczne produkty w małych ilościach. Możesz też skorzystać z suplementów diety, takich jak Nutridrinki, które są dostępne w aptekach. Sądzę, że w tej kwestii konieczna jest konsultacja z dietetykiem klinicznym. Niedowaga może prowadzić do zmniejszenia energii, uczucia senności i problemów z ciśnieniem krwi. Utrata masy ciała wpływa na metabolizm i funkcjonowanie organizmu, co może potęgować opisane przez Ciebie dolegliwości.

Rozważ jak najszybsze zgłoszenie się zarówno do terapeuty specjalizującego się w PTSD, jak i powrót do lekarza psychiatry w kontekście ponownego ujęcia sytuacji z PTSD (stan psychiczny i somatyczny). Rekomenduję konsultację z dietetykiem klinicznym, który pomoże Ci opracować plan żywieniowy, wspierający przyrost masy ciała w zdrowy i bezpieczny sposób. Możesz rozważyć ponadto masaże terapeutyczne lub fizjoterapię, aby rozluźnić napięcia w obrębie jamy brzusznej. Możesz ponadto zawsze konsultować się z lekarzem POZ .

Pozdrawiam ciepło i życzę Ci dużo siły na drodze do zdrowia mniej

mgr Piotr Przybysz
Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania