Moje doświadczenie

Prowadzę psychoterapię integratywną nastolatków oraz osób dorosłych opartą na podejściu psychodynamicznym. Zajmuję się także poradnictwem psychologicznym dla rodziców nastolatków, interwencją kryzysową oraz konsultacjami dla osób uwikłanych w przemoc w rodzinie.

Absolwent psychologii ze specjalnością z psychoterapii na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie uczestniczy w całościowym szkoleniu atestowanym przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego organizowanym przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii.

Ukończył szkolenia z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (I i II stopień), program szkoleniowy Profilaktyka i Terapia Uzależnień Behawioralnych (Certyfikat nr EXIV/12) i inne dotyczące pracy psychoterapeutycznej.

Doświadczenie zdobywał w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie pracując z osobami dorosłymi uwikłanymi w przemoc i znajdującymi się w kryzysie emocjonalnym (prowadząc interwencję kryzysową). Ponadto pracował w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Wolskim w Warszawie, Akademickim Ośrodku Psychoterapii Uniwersytetu Warszawskiego, Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii, jako psycholog w jednej z warszawskich szkół ponadpodstawowych oraz w ramach praktyki prywatnej.

Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, pracuje zgodnie z Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
więcej

Adres

Blisko. Przestrzeń Psychoterapii i Rozwoju
Mickiewicza 13/15, lok. 9, p. II, Żoliborz, Warszawa

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja psychologiczna


Konsultacja psychoterapeutyczna


Psychoterapia


Psychoterapia indywidualna

Pozostałe usługi


Mickiewicza 13/15, lok. 9, p. II, Warszawa

180 zł

Blisko. Przestrzeń Psychoterapii i Rozwoju



Mickiewicza 13/15, lok. 9, p. II, Warszawa

180 zł

Blisko. Przestrzeń Psychoterapii i Rozwoju



Mickiewicza 13/15, lok. 9, p. II, Warszawa

180 zł

Blisko. Przestrzeń Psychoterapii i Rozwoju



Mickiewicza 13/15, lok. 9, p. II, Warszawa

Darmowa usługa

Blisko. Przestrzeń Psychoterapii i Rozwoju

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Piotr Wiśniewski? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Jestem osobą z DDA, mąż pochodzi z niepełnej rodziny (jego tata zmarł gdy był bardzo malutki). Od dłuższego czasu nie układa się między nami i chcemy iść na terapię. Jestem pewna, że przyczynami są również nasze dysfunkcje dlatego zastanawiam się czy zwykła terapia dla małżeństw ma sens. Może lepiej poszukać specjalisty, który potrafi pracować również z osobami z naszymi dysfunkcjami, a może mamy najpierw rozwiązać nasze problemy osobno? Ja osobiście wiem o swoim problemie, nigdy nie byłam na terapi DDA, ale od dłuższego czasu chciałabym z kimś to przepracować. Mąż natomiast nie zdaje sobie sprawy z tego (i nie chce przyjąć tego do wiadomosci), że zależność między nim, a jego mamą i rodzeństwem nie jest w porządku, tym bardziej, że założył już własną rodzinę...

Dzień dobry,

jeśli dobrze rozumiem zastanawia się Pani, czy podjąć terapię indywidualną, czy też terapię dla par i która z tych form byłaby dla Pani, czy też Pani małżeństwa lepsza.
Psychoterapia indywidualna pozwala pracować nad kwestiami wewnętrznymi, tzn. związanymi z tym, jak przeżywamy siebie, innych ludzi i otaczający nas świat. Z kolei w terapii par pracuje się głównie nad relacją pomiędzy dwojgiem osób. Oczywiście na to, jak ta relacja wygląda (np w małżeństwie), ma wpływ nasza osobowość kształtowana m. in. przez doświadczenia z dzieciństwa, także te charakterystyczne dla DDA. Odpowiedź na pytanie którą z terapii podjąć wiąże się z pytaniem do Pani dotyczącym tego nad czym chce Pani obecnie pracować. To niełatwe pytanie, dlatego sądzę, że warto zastanowić się nad nim w gabinecie psychoterapeuty. Pierwsze konsultacje służą zrozumieniu problemu, z którym zgłasza się pacjent oraz podjęciu wspólnej decyzji która forma terapii byłaby najlepsza.

Dodam też, że w wielu przypadkach psychoterapia par nie wyklucza psychoterapii indywidualnej, a nawet może być jej dobrym dopełnieniem. To kwestia do uzgodnienia z terapeutą par i/lub terapeutą indywidualnym.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Piotr Wiśniewski

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania