AM Medic Diagnostyka

AM Medic Diagnostyka

Usługi

Poniższe ceny dotyczą wizyt prywatnych.

O nas

Diagnostyka
Zobacz więcej

Adres

Specjaliści

Opinie o specjalistach (8)

Ogólna ocena

    M
    Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
    AM Medic Diagnostyka USG piersi

    Wizyta odbyła się punktualnie. Pan radiolog przeprowadził badanie USG bardzo dokładnie, wszystko wyjaśnił, wytłumaczył i odpowiedział na zadane pytania. Badanie komfortowe, czułam, że jestem w dobrych rękach (rozluźnienie atmosfery przez rozmowy na duży plus). Polecam serdecznie :)

    B
    AM Medic Diagnostyka

    Profesjonalna obsługa, duży komfort podczas badania. Przemiła atmosfera. Polecam każdemu tę placówkę.

    N
    AM Medic Diagnostyka

    Profesjonalna i rzeczowa obsługa.

    AM Medic Diagnostyka

    Bardzo wysoki standard polecam.

    A
    AM Medic Diagnostyka

    Bardzo profesjonalne i empatyczne podejście podczas badania -super polecam ta placówkę.

    D
    AM Medic Diagnostyka

    Super miejsce! Super Pan doktor.

    B
    AM Medic Diagnostyka

    Wizyta przebiegła naprawdę przyjemnie. Cały personel pełen empatii i profesjonalizmu.

    M
    AM Medic Diagnostyka

    Bardzo dobry kontakt w gabinecie i recepcji. Badanie przebiegło z odczuciem spokoju o profesjonalizmu obsługi.

    Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Pytania do placówki

Jakie udogodnienia oferujecie pacjentom?

Bezpłatny parking przed Placówką, woda w poczekalni.


Czy wykonujecie badania dzieciom?

Nie - badania wykonujemy od 18 r.ż.


Czy sprzęty diagnostyczne są przygotowane dla osób z otyłością?

Tak. 


Czy oferujecie pacjentom możliwość przeprowadzenia badania pod narkozą lub ze środkiem uspokajającym?

Tak. 


Jakie środki ostrożności stosujecie ze względu na obecność COVID-19?

Stosujemy zalecenia GIS - obowiązek noszenia maseczek ochronnych, płyny do dezynfekcji, regularna dezynfekcja, wywiad przed wizytą.


W co wyposażona jest pracownia?

Endoskopia:

Do badań wykorzystujemy nowoczesny sprzęt endoskopowy firmy Fuji wyposażony w zestaw akcesoriów pozwalających na wykonanie nawet najbardziej złożonych badań. Jako pierwsi w Polsce stosujemy też najnowszą technologię w postaci systemu sztucznej inteligencji CAD EYE wyposażonego w moduły wykrywania oraz wstępnej klasyfikacji zmian polipowatych.

USG: 
Do badań wykorzystujemy nowoczesny sprzęt firmy Wisonic i Samsung.


Jakie metody płatności przyjmujecie?

Karta/ gotówka/ przelewy payu/ MediRaty - Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Rejestracją. 


W jaki sposób pacjent otrzymuje wyniki?

  • Odbiór osobisty
  • W przypadku wyrażenia zgody w Recepcji istnieje możliwość wysłania wyników drogą mailową - wysyłamy dane zaszyfrowane
  • Możliwość sprawdzenia wyników przez portal zaufany. 

Czy Wasza placówka jest dostosowana do przyjmowania pacjentów z niepełnosprawnościami?

Tak, placówka jest dostosowana do przyjmowania pacjentów z niepełnosprawnościami - posiadamy windę i dostosowane toalety. 


Jaki zespół specjalistów pracuje u Was w placówce przy badaniach obrazowych?

Nasz zespół tworzą wysoce wykwalifikowani specjaliści z dużym doświadczeniem klinicznym.


Czy opis badania ma wpływ na ostateczną cenę?

Nie. 


Ile kosztują dodatkowe usługi?

  • Pobranie wycinka histopatologicznego podczas badania endoskopowego 80 zł/szt
  • Usunięcie polipa podczas badania endoskopowego 130 zł/szt

Jak się przygotować do badania Endoskopia?

Badania endoskopowe:

Obowiązuje wpłata  zadatku na poczet badania w wysokości 200 zł. Regulamin: https://ammedic.pl/index.php/dla-pacjenta/regulamin-zapisow-na-badania-endoskopowe Wymagane badania krwi: morfologia, glukoza, elektrolity (sód, potas) oraz badanie EKG (w przypadku problemów z sercem lub wieku pacjenta >60 lat) Po umówieniu badania prosimy o kontakt z rejestracją pod nr telefonu 732 631 999.

KOLONOSKOPIA:

Oczyszczenie jelita i jakość badania zależą od dobrego przygotowania, dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń i godzin picia płynów.

  • w ciągu trzech dni przed badaniem nie należy spożywać żadnych pokarmów zawierających drobne pestki (np: winogrona, kiwi, truskawki, maliny, arbuzy, jagody, pomidory), pokarmów z makiem i kapustą, siemienia lnianego, chleba razowego, pieczywa z ziarnami.
  • jeśli ktoś przyjmuje preparaty żelaza należy je odstawić 2 dni przed badaniem.
  • sposób przygotowanie jest uzależniony od planowanej godziny badania oraz preparatu przeczyszczającego (preparat należy zakupić w aptece – lek wydawany na receptę).
  • normalną reakcją w czasie przygotowania się do badania będą liczne wypróżnienia, pod koniec samą treścią płynną i wodą.
  • w razie wystąpienia nudności prosimy zwolnić tempo wypijanych płynów
  • w przeddzień i w dniu badania należy przyjąć konieczne leki, które przyjmujecie Państwo na stałe (p. leki nasercowe i na ciśnienie). Jeśli macie Państwo cukrzycę, proszę wcześniej ustalić z diabetologiem dawki leków i insuliny.
  • w przypadku przyjmowania leków przeciwkrzepliwych wszystkie zmiany należy ustalić z lekarzem kierującym na badanie lub prowadzącym pacjenta w poradni.
  • Na badanie proszę zgłosić się z osobą towarzyszącą lub mieć możliwość, żeby osoba towarzysząca odebrała Panią/Pana po badaniu.
  • można zabrać ze sobą posiłek, który można spożyć po badaniu.
  • Jeśli korzystacie Państwo z okularów, prosimy je zabrać.


F O R T R A N S Przygotowanie jednodniowe:

jeśli badanie będzie wykonane między godziną 9.00 a 13.00:  Preparat FORTRANS 4 saszetki
W dniu poprzedzającym badanie należy zjeść tylko „lekkie” śniadanie. Około godz. 10.00 należy przygotować 2 litry roztworu Fortrans. W tym celu należy rozpuścić 2 torebki Fortransu w 2 litrach niegazowanej wody. Dla smaku można dodać soku z cytryny lub rozpuścić w wodzie z sokiem jabłkowym (pół na pół). Przygotowany roztwór należy wypić w ciągu 4 godzin (1szklanka co 15-20 minut). Przed wypiciem każdego litra roztworu należy połknąć 1 saszetkę Espumisanu Easy. Drugą porcję preparatu Fortrans (2 litry) należy wypić po 4 godzinnej przerwie. Następnie można jeszcze wypić dowolną ilość niegazowanej, czystej wody.
W dniu badania nie wolno nic jeść, można pić niegazowaną wodę, zgodnie z odczuwanym pragnieniem. Picie wody zakończyć na 4 godziny przed badaniem.

Przygotowanie dwudniowe – jeśli badanie będzie wykonywane w godzinach popołudniowych. Preparat FORTRANS 2+2 saszetki. 
W dniu poprzedzającym badanie należy zjeść normalne śniadanie. Nie wolno jeść obiadu. Po południu (ok. godz.15.00) należy przygotować 2 litry roztworu. Rozpuścić 2 torebki Fortrans w 2 litrach niegazowanej wody. Przygotowany roztwór należy wypić w ciągu 2-3 godzin (1 szklanka co 15-20 minut). Przed wypiciem każdej saszetki Fortransu należy połknąć 1 saszetkę Espumisanu Easy.
W dniu badania:
RANO -należy przygotować kolejne 2 litry roztworu Fortrans. W tym celu należy rozpuścić pozostałe 2 torebki w 2 litrach niegazowanej wody. Przygotowany roztwór należy wypić w ciągu 2-3 godzin. Przed wypiciem każdej saszetki Fortransu należy połknąć 1 saszetkę Espumisanu Easy. Picie Fortransu w dniu badania należy zaplanować w czasie tak aby zakończyć picie na 4 godziny przed badaniem. Jeśli ktoś ma przed sobą dłuższą podróż picie Fortransu można zacząć 7 godzin przed badaniem a skończyć 5 godzin przed badaniem. W razie nudności lub wymiotów należy wydłużyć przerwy w piciu (wydłużyć czas przyjmowania roztworu do 3-4 godzin).
Do chwili badania nie należy jeść, można pić niegazowaną czystą wodę, zgodnie z odczuwanym pragnieniem. Picie wody należy zakończyć najpóźniej 2 godziny przed badaniem.
UWAGA ! Jeśli badanie będzie wykonane w znieczuleniu ogólnym dożylnym, picie płynów należy skończyć na 4 godziny przed badaniem.


C I T R A F L E E T Przygotowanie 2 dniowe – jeśli badanie będzie wykonane po godzinie 13.00: 
W dniu poprzedzającym badanie można zjeść normalne śniadanie. Nie wolno jeść obiadu. Do momentu badania trzeba pozostać na czczo. Należy spożywać duże ilości wody niegazowanej/przegotowanej i zastosować środki przeczyszczające wg instrukcji. Preparat CitraFleet – 2 saszetki
Dawka 1 – należy przyjąć pomiędzy godziną 16.00 a 18.00 na dzień przed badaniem.
Krok 1 – wsypać zawartość saszetki do szklanki zimnej wody (około 150 ml)
Krok 2 – mieszać przez 2-3 minuty, jeśli zawartość rozgrzeje się podczas mieszania, należy odczekać do momentu ochłodzenia, zawiesina będzie mętna, ale należy ją wypić natychmiast po przygotowaniu.
Krok 3 – po wypiciu zawiesiny wypić dodatkowo 2 litry płynu, najlepiej niegazowanej wody w ciągu 2 godzin.

Dawka 2 – należy przyjąć o godz.8.00, a zakończyć picie na 4 godziny przed badaniem. 
Krok 1 – wsypać zawartość 1 saszetki do szklanki zimnej wody (około 150 ml) 
Krok 2 – mieszać przez 2-3 minuty, jeśli zawartość rozgrzeje się podczas mieszania należy odczekać do momentu wychłodzenia, zawiesina będzie mętna, należy ją wypić zaraz po przygotowaniu.
Krok 3 – po wypiciu zawiesiny wypić dodatkowo 2 litry płynu najlepiej niegazowanej wody w ciągu 2 godzin.
Jeśli badanie jest w godzinach rannych – przygotowanie (oczyszczanie) przeprowadzamy przez cały dzień w przeddzień badania

UWAGA ! jeśli badanie będzie wykonane w znieczuleniu ogólnym dożylnym, picie płynów należy skończyć na 4 godziny przed badaniem.


GASTROSKOPIA:
Nie należy jeść na 6 godzin przed badaniem.
Na 4 godziny przed badaniem nie należy nic pić, palić papierosów, żuć gumy. Nie powinno się przyjmować leków przed badaniem, gdyż rozpuszczone tabletki utrudniają dokładną ocenę błony śluzowej, ewentualnie można przyjąć tylko leki stałe, bezwzględnie wskazane. Badania nie powinno się wykonywać podczas antybiotykoterapii – antybiotyki mogą zaburzać obraz badania, pacjent może wykonać badanie co najmniej 5 dni po odstawieniu antybiotyków. U pacjentów obciążonych ryzykiem, w tym osób ze sztucznymi zastawkami serca, po przebytym zapaleniu wsierdzia, z protezą naczyniową lub ze znacznie obniżoną liczbą krwinek białych bezpośrednio przed badaniem może być niezbędne podanie antybiotyku. Decyzję o konieczności i sposobie podania antybiotyku podejmuje lekarz kierujący na badanie.
Badanie nie będzie wykonane bez pisemnej zgody pacjenta.
Przed badaniem należy wyjąć protezy zębowe.

PO BADANIU:
przez 1 godziny po badaniu nie należy jeść, pić oraz palić jeśli zastosowane będą środki znieczulające lub nasenne przeciwwskazane jest prowadzenie pojazdów przez kilka godzin po badaniu.


Jak się przygotować do badania USG?

Przygotowanie obowiązuje jedynie w przypadku USG brzucha - na 5h przed nie przyjmować żadnych posiłków, można pić wodę niegazowaną. 

Najczęściej zadawane pytania