Centrum Medycyny Sportowej Warszawa

Centrum Medycyny Sportowej Warszawa

O nas

Centrum Medycyny Sportowej jest ośrodkiem leczniczo-rehabilitacyjnym specjalizującym się w terapii urazów ortopedycznych. CMS powstało w 2002 jednak historia miejsca, w którym działa nasze Centrum jest znacznie dłuższa. Już od lat nasi lekarze dbają o zdrowie sportowców i osób aktywnie uprawiających sport. Posiadamy najlepszych specjalistów w Polsce, którzy wykorzystują najnowocześniejsze techniki i technologie w diagnozie, leczeniu i rehabilitacji. Nic nie pozostawiamy przypadkowi. Terapie stosowane w Centrum Medycyny Sportowej obejmują całościowo proces powrotu pacjenta do formy. Z tego względu oprócz kliniki ortopedii prowadzimy centrum rehabilitacji jak też centrum diagnostyki i poradnie specjalistyczne z różnych dziedzin medycyny. CMS posiada także własny blok operacyjny i oddział szpitalny, w którym przeprowadzane są operacje i zabiegi ortopedyczne. Nasze atuty są widoczne na pierwszy rzut oka: - największe centrum ortopedyczno-rehabilitacyjne w Warszawie dostępne jest zarówno dla osób mających problemy z narządem ruchu oraz sportowców jak i dla osób aktywnych sportowo,
- doświadczony zespół lekarzy specjalistów i rehabilitantów
- na miejscu diagnoza i porady specjalistów oraz dostęp do najlepszych lekarzy
- najnowsze technologie ortopedyczne
- szpital ortopedyczny
- wszechstronna pomoc specjalistów
- kompleksowa najnowocześniejsza diagnostyka obrazowa; Rezonans Magnetyczny 3T
- dogodny dojazd (centrum Warszawy – blisko dla wszystkich)
więcej
Zobacz więcej

Usługi

Specjaliści

Adres

Centrum Medycyny Sportowej Warszawa
Wawelska 5, Warszawa
Zobacz więcej

Opinie o specjalistach (120)

Ogólna ocena

    M
    Rezonans Magnetyczny Rezonans całego kręgosłupa

    Bardzo dobra obsługa już od wejścia do budynku, bardzo miła Pani w recepcji, a Pani wykonująca badanie rezonansu to pełen profesjonalizm i 100 % zaangażowanie, do tego bardzo miła i empatyczna. Jak dla mnie badanie trwające ponad godzinę (rezonans całego kręgosłupa) to było prawie jak SPA, komfort i 0 stresu (żeby tylko wyniki były tak pozytywne, no ale tutaj cudów się nie spodziewam).

    W
    Tomografia Komputerowa Tomografia głowy

    Brak informacji że przy badaniach radiologicznych uznawane przez CMS jest tylko e-skierowanie. Inne skierowania nie są uznawane. Odmówiono badania osobie z poważnym schorzeniem neurodegradacyjnym.

    D
    Centrum Medycyny Sportowej Warszawa

    Nie polecam, wizyta prywatna a Pani przeprowadzająca badanie siedzi i gada przez telefon 10minut, gdy przez niego nie rozmawiala to zachowywala sie w sposob opryskliwy oraz całkowicie niegrzeczny. NIE POLECAM, o wiele gorzej niż na NFZ.

    N
    Centrum Medycyny Sportowej Warszawa

    zero szacunku do pacjenta, recepcjonistka jest wulgarna. Nikomu nie polecam

    M
    Centrum Medycyny Sportowej Warszawa

    Wszystko było zgodnie z zaplanowanym badaniem.

    M
    Centrum Medycyny Sportowej Warszawa

    Jestem zachwycona placówką, począwszy od pani na recepcji po panią doktor radiolog wszystko było perfekcyjne. Rzadka sytuacja w polskiej placówce służby zdrowia, nawet prywatnej. Wielkie brawo.

    J
    Centrum Medycyny Sportowej Warszawa

    Bardzo miła obsługa zarówno w rejestracji jak i przy badaniu!

    J
    Centrum Medycyny Sportowej Warszawa

    Bardzo miła obsługa. odpowiedziano na wszystkie moje pytania oraz wyjasniono na czym polega badanie.

    A
    Centrum Medycyny Sportowej Warszawa

    Ekstra obsługa, wszystko szybko i sprawnie.

    M
    Centrum Medycyny Sportowej Warszawa

    Obsługa na miejscu bardzo profesjonalna. Podczas badania gdzie trochę spanikowałam dostałam dużo wyrozumiałości i wsparcia.

    Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Pytania do placówki

Jakie udogodnienia oferujecie pacjentom?

Dla naszych pacjentów mamy darmowy i wygodny parking. CMS pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 20.00 i w soboty od godziny 8.00 – 14.00. Pacjenci mogą skorzystać z dystrybutorów, w których znajduje się woda. Posiadamy również bufet, gdzie pacjent może odpłatnie napić się herbaty, kawy i coś zjeść po badaniu.

Czy wykonujecie badania dzieciom?

W placówce CMS badanie można wykonać od 12 r.ż, badania różnią się podejściem danego specjalisty do tak młodego pacjenta, podczas badania w gabinecie może uczestniczyć opiekun pacjenta, co sprawia, że pacjent jest spokojniejszy i lepiej współpracuje z danym specjalistą radiologiem i technikiem. W przypadku Tomografii komputerowej przyjmujemy mniejsze dzieci na badania bez podań kontrastu. Dla wygody naszych wszystkich pacjentów w pracowni MRi i TK zastosowaliśmy system Ambient Experience, łączący technologie multimedialne i funkcje projektowania architektonicznego, zapewniający przyjazne dla pacjenta środowisko obrazowania i pozwalający pomóc pacjentom czuć się bardziej swobodnie. System Ambient Experience kontrolowany jest za pomocą panelu dotykowego, pozwalającego pacjentowi na wybór motywów graficzno-dźwiękowych, podczas wejścia do pracowni. Składają się na niego animacje i uspokajające motywy otoczenia, które są wyświetlane przez rzutnik multimedialny na ścianie pracowni oraz monitory zamontowane na suficie. Efekt wizualny uzupełniony jest przez odpowiednio dobraną muzykę, zsynchronizowaną z obrazem. Integralną częścią rozwiązania jest wielobarwne, sufitowe odświetlenie LED pozwalające stworzyć dla pacjenta przyjazne otoczenie, zmniejszając stres towarzyszący badaniu.

Czy pacjenci z klaustrofobią mogą czuć się bezpiecznie w placówce?

W naszej placówce olbrzymie znaczenie tuż przed badaniem jak i w jego trakcie jest postawa naszego personelu, jego życzliwość, empatia i troska o danego pacjenta. Osoba, która chce się zbadać ma możliwość obejrzenia pomieszczenia w którym przeprowadza się badanie. Niektóre badania tj. Odcinek kręgosłupa lędźwiowego, jama brzuszna, miednica mniejsza, biodra można wykonać wjeżdżając do aparatu nogami. Nasi technicy elektroradiologii mają ciągły kontakt z pacjentem podczas badania (pacjent na bieżąco jest informowany ile czasu zostało do końca badania bądź danej sekwencji). Dodatkowo dla pacjentów z klaustrofobią najnowszy z naszych apartów mri 3T wyposażony jest w system Ambient Experience in Bore, łączący technologie multimedialne i funkcje projektowania architektonicznego, zapewniający przyjazne dla pacjenta środowisko obrazowania i pozwalający pomóc pacjentom czuć się bardziej swobodnie. W specjalnym lusterku na osłonie głowy pacjenta w trakcie wykonywania badania widać animacje wyświetlane na monitorze. Dodatkowo widać ile sekwencji pozostało do końca badania.

Czy sprzęty diagnostyczne są przygotowane dla osób z otyłością?

Aparat ma maksymalny udźwig do 270kg, a także posiada większy otwór gantry 70 cm.

Jakie środki ostrożności stosujecie ze względu na obecność COVID-19?

Cała placówka po zakończeniu pracy jest dezynfekowana, staramy się zapisywać pacjentów tak aby się nie spotykali w poczekalni. Gdy pacjent chce usiąść ma wyznaczone miejsce z zachowaniem bezpiecznej odległości od drugiego pacjenta. Przy każdym wejściu do placówki stoi automatyczny podajnik płynu do dezynfekcji rąk dla pacjentów. Pomieszczenia i aparaty są dezynfekowane po każdym pacjencie. Udostępniamy również maseczki dla naszych pacjentów w przypadku gdyby pacjent z jakiś powodów zapomniał o zakrywaniu ust i nosa. Pacjenci wypełniają ankiety epidemiologiczne przed przyjęciem na wizytę.

W co wyposażona jest pracownia?

-Nasza placówka wyposażona jest w najnowocześniejszy rezonans na rynku, aparat marki Philips Ingenia 3T -Pracownia TK w CMS wyposażona jest w aparat 64 rzędowy i 128 warstwowy -Aparat USG Toshiba typ SSA-790A Aplio XG

Jakie metody płatności przyjmujecie?

Karta, gotówka, blik

Co wyróżnia Was od innych placówek diagnostycznych?

Dobra lokalizacja – możliwość dojechania, autobusem, tramwajem Najnowocześniejszy sprzęt na rynku Doświadczony oraz przyjazny personel Wysokie standardy obsługi

W jaki sposób pacjent otrzymuje wyniki?

Pacjent płytę dostaje bezpośrednio po badaniu, na opis czeka 7 dni roboczych

Czy Wasza placówka jest dostosowana do przyjmowania pacjentów z niepełnosprawnościami?

Nasza placówka znajduje się na parterze budynku, jest wyposażona w odpowiedni podjazd dla osób niepełnosprawnych, jak i również wewnątrz budynku znajduje się winda, z której pacjenci mogą korzystać, co umożliwia wjazd do pomieszczeń np. z rezonansem, stół/urządzenie ma możliwość regulacji wysokości.

Jak się przygotować do badania Tomografia Komputerowa?

Zaleca się standardowe przygotowanie do badań tomografii komputerowej. 
Na badania z kontrastem trzeba wykonać badania TSH i Kreatyniny.

Najczęściej zadawane pytania