EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią Diagnostyka

EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią Diagnostyka

O nas

"EuroMediCare to wieloprofilowy, zabiegowy szpital specjalistyczny z przychodnią. Od 2002 roku zapewniamy mieszkańcom Wrocławia, Dolnego Śląska i całej Polski nowoczesne, małoinwazyjne oraz bezpieczne metody diagnostyczne i operacyjne. Dysponujemy czterema klimatyzowanymi salami operacyjnymi, pracownią endoskopową i działem diagnostyki obrazowej wyposażonymi w najnowszej generacji sprzęt medyczny oraz zintegrowaną sieć informatyczną, umożliwiającą rozwój telemedycyny. Świadczymy usługi medyczne w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz pełny zakres usług odpłatnych. Z usług placówki mogą także korzystać posiadacze polis zdrowotnych towarzystw ubezpieczeniowych oraz największej niemieckiej kasy chorych – AOK. Bezpośrednio po zabiegu Pacjenci przebywają pod stałym nadzorem anestezjologicznym w sali intensywnej opieki medycznej. Następnie wracają do zdrowia w 1, 2 lub 3 - osobowych pokojach z łazienką, TV i dostępem do internetu. W naszym szpitalu pracują doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin medycyny oraz wysoko wykwalifikowany zespół pielęgniarski i personel pomocniczy. Wysoką jakość naszej pracy potwierdziło również Ministerstwo Zdrowia, przyznając Oddziałowi Chirurgii Ogólnej prawo do prowadzenia specjalizacji w zakresie chirurgii ogólnej oraz Towarzystwo Chirurgów Polskich, nadając uprawienia do prowadzenia szkoleń z zakresu endoskopii przewodu pokarmowego."
więcej
Zobacz więcej

Usługi

Specjaliści

Adres

EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią Diagnostyka
Pilczycka 144, Wrocław
Zobacz więcej

Opinie o specjalistach (4)

Ogólna ocena

    I
    EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią Diagnostyka

    Ogólnie wszystko ok.

    J
    EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią Diagnostyka

    Bez zastrzeżeń.

    V
    EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią Diagnostyka

    Nowoczesna placówka.

    M
    EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią Diagnostyka

    Placówka godna polecenia.

    Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Pytania do placówki

Jakie udogodnienia oferujecie pacjentom?

Bezpłatny parking do dyspozycji pacjentów.


Czy wykonujecie badania dzieciom?

Rezonans magnetyczny - badanie jest możliwe do przeprowadzenia, mniej więcej od 6 roku życia. Kluczową kwestią jest możliwość współpracy dziecka podczas badania (musi leżeć nieruchomo przez ok. 25-45 minut) podczas badania rodzice mogą przebywać z dzieckiem, w razie konieczności środki kontrastowe u dzieci podajemy od 7 roku życia. 


Czy sprzęty diagnostyczne są przygotowane dla osób z otyłością?

Tak. 


W co wyposażona jest pracownia?

Pracownia rezonansu: 

  • najnowszy, 1,5 teslowy aparat Siemens Healthineers MAGNETON Altea

Jakie metody płatności przyjmujecie?

Karta / gotówka. 


Co wyróżnia Was od innych placówek diagnostycznych?

  • szybkie terminy badań dostępność 7 dni w tygodniu, również w niedziele, w godzinach 7:30-22:00
  • płyta z obrazem wydawana zaraz po wyjściu z pracowni, kompletny opis: do 7 dni
  • nowoczesny sprzęt: najnowszy, 1,5 teslowy aparat Siemens Healthineers MAGNETON Altea
  • komfortowe warunki badania,
  • wysoka jakość diagnostyczna,
  • krótki czas trwania wizyty
  • bezpłatny parking do dyspozycji pacjentów.

Jak należy przygotować się na badanie rezonansu magnetycznego?

RM jamy brzusznej - przygotowanie: 
Przed badaniem: w przeddzień badania pozostań na diecie lekkostrawnej.
W dniu badania: 

  • jeżeli badanie odbywa się w godzinach porannych - pozostań na czczo
  • jeżeli badanie odbywa się w godzinach popołudniowych lub wieczornych - pozostań na diecie lekkostrawnej, 6 godzin przed planowanym wykonaniem badania pozostań na czczo, nie należy przyjmować żadnych płynów do 4 godzin przed badaniem.
  • UWAGA! Leki stosowane przewlekle należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza

RM miednicy - przygotowanie: 

Przed badaniem: 

  • 2 dni przed badaniem przejdź na dietę półpłynną
  • wieczorem przed badaniem i rano w dniu badania należy wykonać wlewkę doodbytniczą – lewatywę w celu oczyszczenia jelit ( pacjentowi może być zrobiona wlewka doodbytnicza podczas badania rezonansu magnetycznego miednicy w zależności od rozpoznania)
  • dzień przed badaniem należy oczyścić organizm środkiem przeczyszczającym ( np. 2 saszetki citrafleet ) - jak do kolonoskopii

W dniu badania: 

  • jeżeli badanie odbywa się w godzinach porannych - pozostań na czczo.
  • jeżeli badanie odbywa się w godzinach popołudniowych lub wieczornych, to należy pozostawać na diecie PŁYNNEJ, 6 godzin przed planowanym wykonaniem badania należy pozostać na czczo, nie należy przyjmować żadnych płynów do 2 godzin przed badaniem.
  • UWAGA! Leki stosowane przewlekle należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza

RM prostaty - przygotowanie: 

Przed badaniem - wykonaj badanie poziomu kreatyniny we krwi - na kilka dni przed badaniem.

Oprócz tego przygotowania do rezonansu magnetycznego prostaty obejmują zazwyczaj:

  • przyjmowanie środków przeciw wzdęciom na dzień przed rezonansem – jako, że zalegające w przewodzie pokarmowym gazy mogłyby wpłynąć na wynik badania
  • powstrzymanie się w dniu rezonansu od palenia papierosów, żucia gumy czy picia kawy – czynności te mogą nasilać perystaltykę, czyli drobne ruchy jelit, które również mogą zaburzać uzyskiwany obraz
  • spożycie ostatniego posiłku nie później niż 3 godziny przed rezonansem
  • przyniesienie ze sobą dokumentacji medycznej dotyczącej gruczołu krokowego – np. wyników badania poziomu PSA lub wyników USG prostaty
  • przyniesienie ze sobą dokumentacji dotyczącej obecnych ewentualnie w ciele obiektów metalowych – a także pozostawienie innych wykonanych z metalu przedmiotów przed wejściem do pracowni rezonansu (chodzi m.in. o zegarek, okulary czy wyjmowaną protezę) i włożenie stroju pozbawionego metalowych elementów.

W jaki sposób pacjent otrzymuje wyniki?

Płyta z obrazem wydawana zaraz po wyjściu z pracowni, kompletny opis: do 7 dni.


Ile kosztują dodatkowe usługi?

  • Gastroskopia w znieczuleniu ogólnym cena 650 zł 
  • Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym 900 zł

Jak się przygotować do badania Endoskopia?

Gastroskopia - przygotowanie do badania: 

W dniu badania:
Aby wynik badania gastroskopowego był wiarygodny, żołądek i dwunastnica powinny być zupełnie puste. Dlatego na 6-8 godzin przed badaniem nie należy jeść ani pić. Jeśli termin Twojego badania wyznaczono na godziny poranne, to w tym dniu od rana niczego nie jedz i nie pij. Nie żuj też gumy ani nie pal papierosów. Jeżeli natomiast Twoją gastroskopię zaplanowano w godzinach popołudniowych, to wcześnie rano możesz zjeść jedynie małe, lekkostrawne śniadanie, bez produktów mlecznych. Możesz też pić, jednak pamiętaj, że ostatni płyn może być wypity nie później niż 6-8 godzin przed badaniem. Jeśli stale przyjmujesz leki np. z powodu nadciśnienia tętniczego lub choroby niedokrwiennej serca, to zażyj je wcześnie rano i popij minimalną ilością wody. Jeśli używasz okularów do czytania, zabierz je ze sobą – przydadzą się podczas wypełniania dokumentacji medycznej.

Po badaniu:
Po wykonanym badaniu nie jedz i nie pij przez około 1 godzinę. Możesz natomiast od razu wrócić do wykonywania swoich codziennych czynności. Jeśli gastroskopię przeprowadzono w znieczuleniu ogólnym, to pamiętaj o wcześniejszym zapewnieniu sobie pomocy w powrocie do domu. Powinna Ci towarzyszyć dorosła osoba. W tym dniu nie możesz prowadzić samochodu.


Przygotowanie do kolonoskopii przy użyciu preparatu FORTRANS

7 dni przed badaniem: Jeśli stale przyjmujesz leki antyagregacyjne, przeciwzakrzepowe, preparaty żelaza lub leczysz się na cukrzycę, skontaktuj się z lekarzem prowadzącym w celu modyfikacji schematu leczenia.

2 dni przed badaniem: Nie jedz żadnych warzyw, owoców, ciemnego pieczywa i innych produktów bogatych w błonnik. Wyklucz z jadłospisu pestki i nasiona, np. siemię lniane, słonecznik, mak, kiwi, pomidory. Zalecane jest stosowanie diety lekkostrawnej, ubogoresztkowej, złożonej z gotowanych jajek, twarogu, bulionu, kisielu, niewielkich ilości tłuszczu oraz cukru lub słodzików.

1 dzień przed badaniem: Przez cały dzień możesz pić w dowolnej ilości klarownych napojów. Przed zastosowaniem preparatu FORTRANS bardzo prosimy o przeczytanie ulotki informacyjnej dołączonej do opakowania. Około godziny 14.00-15.00 należy rozpocząć picie płynu czyszczącego, przygotowanego przez rozpuszczenie każdej z 4 torebek preparatu FORTRANS w jednym litrze wody. W ten sposób otrzymasz 4 litry środka przeczyszczającego. 1 litr gotowego preparatu wypij w ciągu godziny. Postępuj tak z każdym z 4 litrów. 1-2 godziny po wypiciu roztworu powinna rozpocząć się biegunka. W trakcie przyjmowania środka czyszczącego należy uzupełniać płyny, pijąc dużo wody mineralnej lub herbaty w ilości około 2-3 litrów, aż do godzin wieczornych. Nie należy pić soków przecierowych, warzywnych ani napojów gazowanych.

W dniu badania: Jeśli kolonoskopia odbywa się w godzinach  porannych, w dniu badania nic nie jedz i nie pij. Jeżeli badanie zaplanowano w godzinach popołudniowych, w dniu badania rano można pić, jednak ostatni płyn może być wypity nie później niż 6 godzin przed zaplanowanym terminem badania. Jeśli stale przyjmujesz leki np. z powodu nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca, przyjmij leki we wczesnych godzinach porannych i popij minimalną ilością wody. Wszelką biżuterię pozostaw w domu. Jeśli używasz okularów do czytania, zabierz je ze sobą – przydadzą się podczas wypełniania dokumentacji medyczne.


Przygotowanie do kolonoskopii przy użyciu preparatu CITRAFLEET:

7 dni przed badaniem: Jeśli stale przyjmujesz leki antyagregacyjne, przeciwzakrzepowe, preparaty żelaza lub leczysz się na cukrzycę, skontaktuj się z lekarzem prowadzącym w celu modyfikacji schematu leczenia.

2 dni przed badaniem: Nie jedz żadnych warzyw, owoców, ciemnego pieczywa i innych produktów bogatych w błonnik. Wyklucz z jadłospisu pestki i nasiona, np. siemię lniane, słonecznik, mak, kiwi, pomidory. Stosuj dietę lekkostrawną i ubogoresztkową, złożoną z gotowanych jajek, twarogu, bulionu, kisielu, niewielkich ilości tłuszczu oraz cukru lub słodzików.

1 dzień przed badaniem: Klarowne napoje możesz pić w nieograniczonej ilości przez cały dzień. Przed zastosowaniem preparatu CitraFleet przeczytaj ulotkę informacyjną dołączoną do opakowania. JAK PRZYGOTOWAĆ I ZASTOSOWAĆ PREPARAT CITRAFLEET:  Wsyp 1 saszetkę preparatu do filiżanki, dolej 150 ml wody i mieszaj przez 2-3 minuty, aż powstanie mętna zawiesina. Jeśli zawartość rozgrzała się w czasie mieszania odczekaj aż trochę przestygnie i wypij całość. Następnie, w celu skutecznego działania leku i prawidłowego oczyszczenia jelit przez 2 godziny wypij w sumie 2 litry wody lub innego klarownego płynu (szklankę (250 ml) co 15 minut).
JEŻELI KOLONOSKOPIA JEST PLANOWANA DO GODZINY 13.00 DNIA NASTĘPNEGO: Około godziny 15.00 przyjmij pierwszą dawkę preparatu CitraFleet i popij zaleconą ilością wody. Około godziny 20.00-21.00 wypij drugą dawkę CitraFleet, przygotowaną w ten sam sposób i również popij zaleconą ilością wody
JEŻELI KOLONOSKOPIA JEST PLANOWANA PO GODZINIE 13.00 DNIA NASTĘPNEGO: Około godziny 21.00 wypij pierwszą dawkę preparatu CitraFleet. Około godziny 05.30-06.00 rano przyjmij drugą dawkę CitraFleet, przygotowaną w ten sam sposób i popij zaleconą ilością wody.

W dniu badania:  Jeśli stale przyjmujesz leki np. z powodu nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca, należy przyjąć leki w wczesnych godzinach porannych i popić minimalną ilością wody. Wszelką biżuterię pozostaw w domu. Jeśli używasz okularów do czytania, zabierz je ze sobą – przydadzą się podczas wypełniania dokumentacji medycznej


Jak się przygotować do badania USG?

USG jamy brzusznej - przygotowanie:

3 dni przed badaniem - jeśli masz tendencję do wzdęć lub jeśli masz mieć wykonane badanie dopplerowskie w obrębie jamy brzusznej, stosuj lekkostrawną dietę i zażywaj Espumisan lub Esputicon przez 3 dni poprzedzające badanie (3 razy dziennie po 2 kapsułki).
2 dni przed badaniem - jeśli masz tendencję do zaparć, to jest to właściwy moment na oczyszczenie jelita grubego. Pamiętaj, że nie należy wykonywać lewatyw ani przyjmować środków przeczyszczających później niż na 2 dni przed badaniem. Kontynuuj przyjmowanie Espumisanu lub Esputiconu.
1 dzień przed badaniem - stosuj lekkostrawną dietę, unikając potraw wzdymających, takich jak dania smażone, słodycze, owoce i soki owocowe, warzywa strączkowe, napoje gazowane. Nawet jeśli nie masz tendencji do wzdęć, to dzisiaj zażyj 3 razy po 2 kapsułki leku Espumisan lub Esputicon.
W dniu badania - pozostań na czczo przynajmniej 8 godzin przed badaniem, a do badania dopplerowskiego w zakresie jamy brzusznej całkowicie na czczo. Wcześnie rano zażyj 2 kapsułki leku Espumisan lub Esputicon. Nie pal papierosów, nie żuj gumy ani nie jedz cukierków odświeżających oddech.


USG narządów miednicy małej z oceną pęcherza moczowego, narządu rodnego, macicy, przydatków i  gruczołu krokowego - przygotowanie

Jeśli lekarz, kierujący na badanie USG, zaznaczył na skierowaniu – „badanie z pełnym pęcherzem”, to w celu szybkiego i prawidłowego wypełnienia pęcherza 1,5 godziny przed badaniem wypij na raz 3 szklanki wody niegazowanej (nie mleka, soku czy innych napojów) i nie oddawaj już moczu aż do badania. W przypadku przepełnienia pęcherza można, w czasie oczekiwania na badanie, stopniowo oddawać małe porcje moczu, ale nie wolno już w międzyczasie dopijać płynów.

Najczęściej zadawane pytania