O nas

Jesteśmy Centrum Diagnostyczno - Medycznym. Oferujemy badania rezonansem magnetycznym 3T, a także tomografię komputerową i zdjęcia RTG. Wykonujemy badania ortopedyczne (kręgosłupa, kolana, barku i inne), neurologiczne (głowy) oraz tkanek miękkich. Technologia 3T wykorzystywana jest przez najlepsze ośrodki kliniczne w Polsce i na świecie. Naszą kadrę stanowią doświadczeni technicy elektroradiolodzy i lekarze z wieloletnim stażem.
W Radio Medica podchodzimy indywidualnie do wszystkich potrzeb pacjenta. Bierzemy pod uwagę fakt, że badanie może budzić lęk i udało nam się znaleźć rozwiązania, które mogą zminimalizować lub nawet całkowicie zniwelować dyskomfort psychiczny związany z wizyta u Nas.
Podczas badania pacjent wyposażony zostaje w sygnalizator, który pozwala na przerwanie badania w dowolnym momencie. Dodatkowo możliwe jest zamontowanie specjalnego lusterka, przez które można obserwować pracującego technika, włączyć ulubioną muzykę lub wyświetlić pacjentowi relaksujący filmik na ekranie. Aby możliwie zwiększyć komfort dbamy o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, w którym badamy- aparat dysponuje także systemem nawiewów, które odczuwalnie pomagają, dając poczucie świeżego powietrza. Nasz aparat 3T cechuje się stosunkowo krótkim otworem – 173 cm, co także poprawia samopoczucie pacjenta podczas badania.
Niektóre z badań możemy wykonać także w pozycji odwróconej.
Badamy osoby powyżej 12 roku życia.
więcej
Zobacz więcej

Usługi

Specjaliści

Adres

Radio Medica
Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa
Ubezpieczenia
Zobacz więcej

Opinie o specjalistach (334)

Ogólna ocena

    M
    Weryfikacja wizyty
    Radio Medica Rezonans głowy

    Rezonans wykonany był w duzych odstępach czyli pewnie co 5 minmetrów wiec zmianę można przeoczyć ale cóź jak się umawia pacjęta co 30 min. Wiec nie polecam ze względu na jakość wykonanej usługi.

    J
    Numer telefonu zweryfikowany
    lek. Maciej Pasieczny konsultacja ortopedyczna

    Wizyta byłasympatuvzns empatyczna oimerytoryczną

    A
    Weryfikacja wizyty
    lek. Maciej Pasieczny konsultacja ortopedyczna

    Bardzo polecam Pana doktora. Pełen profesjonalizm, przemiły człowiek. Wszystko wyjaśnia, bez pośpiechu.

    J
    Weryfikacja wizyty
    Radio Medica Rezonans nadgarstka

    Świetny kontakt i pomoc przy badaniu. Nie czułam dyskomfortu ,dlatego wszystko przebiegło sprawnie i bez problemu . Dziękuję

    J
    Weryfikacja wizyty
    lek. Maciej Pasieczny konsultacja ortopedyczna

    Chciałbym serdecznie podziękować Panu doktorowi za profesjonalizm. Doktor szczegółowo wyjaśnił mi diagnozę oraz opcje leczenia, co pozwoliło mi zrozumieć, jak ważne jest przestrzeganie zaleceń przy tak skomplikowanym złamaniu stawu skokowego. Dzięki jego doświadczeniu i indywidualnemu podejściu do pacjenta czuję się pewnie i spokojnie. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc i gorąco polecam tego specjalistę każdemu, kto potrzebuje wsparcia ortopedycznego.

    M
    Weryfikacja wizyty
    lek. Maciej Pasieczny konsultacja ortopedyczna

    Wnikliwy wywiad lekarski i szczegółowe wyjaśnienie poszczególnych możliwości, konkretny plan leczenia (zerwanie więzadła krzyżowego). Wizyta bez pośpiechu. Polecam!

    D
    Weryfikacja wizyty
    Radio Medica Rezonans jamy brzusznej

    Maszyna do rezonansu się popsuła. Mimo starań operatora i prób, restartu urządzenia nie udało się wykonać badania. Nie winię operatora, był równie sfrustrowany zaistniałą sytuacją. Pozostało mu jedynie przepraszać. Fatalna sytuacja jak ktoś potrzebuje się zdiagnozować i musi powtórnie wykonać badanie. A choroba nie czeka!

    U
    Weryfikacja wizyty
    lek. Zbigniew Krogulec konsultacja ortopedyczna

    Świetny specjalista! Wnikliwy lekarz, wszystko dokładnie tłumaczy.

    B
    Weryfikacja wizyty
    lek. Zbigniew Krogulec konsultacja ortopedyczna

    Polecam, zaangażowany lekarz, czułem się otoczony troską.

    K
    Weryfikacja wizyty
    Radio Medica RTG klatki piersiowej

    Brak jakiej kolwiek informacji o nie przyjmowaniu dzieci na rtg

    Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Pytania do placówki

Jakie udogodnienia oferujecie pacjentom?

Pacjentom oferujemy bezpłatne miejsca parkingowe zlokalizowane naprzeciw wejścia do budynku. W poczekalni darmowa woda.

Czy wykonujecie badania dzieciom?

Badania diagnostyki obrazowej (MRI, TK) wykonujemy u pacjentów od 12 roku życia. Badanie nie różni się niczym w porównaniu do badań u pacjentów dorosłych.

Czy pacjenci z klaustrofobią mogą czuć się bezpiecznie w placówce?

Pacjenci z klaustrofobią mogą liczyć na szereg udogodnień w Radio Medica. Pacjent zostaje wyposażony w sygnalizator, który pozwala na przerwanie badanie w dowolnym momencie. W pomieszczeniu jest odpowiednia (niska) temperatura, aby zapobiec wzmaganiu negatywnych klaustrofobicznych odczuć. Dysponujemy systemem nawiewów dających odczucie świeżego powietrza. Możliwe jest zamontowanie lusterka, które pozwala na obserwowanie pracy technika, a tym samym może pomóc w rozproszeniu myśli ukierunkowanych na klaustrofobię. Rezonans magnetyczny w Radio Medica dysponuje stosunkowo krótkim otworem – 173 cm. Niektóre badania możemy wykonać w pozycji odwróconej.

Czy sprzęty diagnostyczne są przygotowane dla osób z otyłością?

Maksymalna waga pacjenta w rezonansie magnetycznym to ok. 120 kg, natomiast w tomografii komputerowej ok. 140 kg.

Jakie środki ostrożności stosujecie ze względu na obecność COVID-19?

W placówce dostępne są preparaty do higienicznego mycia i dezynfekcji rąk. Powierzchnie są systematycznie dezynfekowane. Personel jest zaszczepiony i przebywając na terenie placówki ma na sobie maseczki. Wyznaczone są strefy dla pacjentów z zachowaniem zasady ok. 2 -metrowego dystansu społecznego. Wizyty planowane są w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć liczbę pacjentów przebywających w tym samym czasie w Radio Medica. Każdy pacjent po przyjściu do placówki ma obowiązkowo mierzoną temperaturę oraz uzupełnia ankietę COVID. Na recepcji została zamontowana specjalna przesłona ochronna oraz wdrożona „strefa bezpiecznej odległości”. Każdy pacjent po przyjściu do placówki ma obowiązkowo mierzoną temperaturę oraz uzupełnia ankietę COVID. Na recepcji została zamontowana specjalna przesłona ochronna oraz wdrożona „strefa bezpiecznej odległości”.

W co wyposażona jest pracownia?

Rezonans magnetyczny (MRI)- MAGNETOM Spectra 3T marki Siemens, Tomograf komputerowy (TK/CT)- Somatom Emotion marki Siemens, RTG -Multix Select DR marki Siemens, EKG – Cardiocor Oxford, Pantomograf Carestream CS 8100, RTG Stomatologiczne Kodak CS2100, USG- Acuson S2000 S2000 marki Siemens, Echokardiograf ACUSON X300 maki Siemens, USG Diagnostyczne HS50 marki Samsung, Elektroencefalograf cyfrowy Digitrack marki ELMIKO Aparatura Medyczna.

Jakie metody płatności przyjmujecie?

Honorujemy płatność gotówką lub kartą płatniczą lub przelew. Przyjmujemy także pacjentów z towarzystw ubezpieczeniowych: Allianz, Polmed, Inter Polska, Signal Iduna, Compensa, Saltus, Tu Zdrowie.

Co wyróżnia Was od innych placówek diagnostycznych?

W centrum diagnostycznym Radio Medica wykorzystujemy najwyższej klasy aparat do badań rezonansem magnetycznym – MAGNETOM Spectra 3T marki Siemens.Połączenie możliwości aparatu 3T z wysokiej klasy cewkami nadawczo – odbiorczymi, umieszczonymi bezpośrednio w stole do badań rezonansem magnetycznym oraz wykwalifikowaną kadrą medyczną oferuje Pacjentom diagnostykę na najwyższym poziomie. W centrum diagnostycznym Radio Medica oferujemy Naszym Pacjentom krótkie terminy oczekiwania na badania. Profesjonalne podejście do Pacjenta od poziomu rejestracji, aż po opis badania. Kompleksowa obsługa obejmująca zarówno badanie rezonansem magnetycznym jak i konsultacje ortopedyczne, neurologiczne oraz neurochirurgiczne. Dogodna lokalizacja, parking oraz ułatwienia dla osób niepełnosprawnych (podjazd, winda).

Jak należy przygotować się na badanie rezonansu magnetycznego?

Badanie rezonansem magnetycznym nie wymaga szczególnego przygotowania. Wyjątek stanowi badanie MRI z podaniem środka kontrastowego. Przed wykonaniem badania z kontrastem wymagane jest posiadanie badania kreatyniny z krwi , ważność takich badań to 7 dni. W dniu wykonywania MRI należy się zgłosić do rejestracji odpowiednio wcześniej (ok. 15 minut w celu uzupełnienia dokumentacji) z ważnym skierowaniem na podanie kontrastu oraz dowodem osobistym. *Przygotowanie do MRI gruczołu krokowego, jamy brzusznej, miednicy mniejszej, cholangiografiiW przeddzień badania:Należy pozostawać na diecie lekkostrawnej. Wieczorem należy przyjąć 1 x 5 kapsułek symetykonu (np. Espumisan) oraz zaaplikować doodbytniczo czopek glicerynowy.W dniu badania:Jeżeli badanie odbywa się w godzinach porannych, to należy pozostać na czczo oraz przyjąć 1 x 3 kapsułki symetykonu (np. Espumisan) popijając niewielką ilością wody.Jeżeli badanie odbywa się w godzinach popołudniowych lub wieczornych, to należy pozostawać na diecie lekkostrawnej, 6 godzin przed planowanym wykonaniem badania należy pozostać na czczo, nie należy przyjmować żadnych płynów do 4 godzin przed badaniem. Rano należy przyjąć 1 x 3 kapsułki symetykonu (np. Espumisan) popijając niewielką ilością wody.UWAGA!Leki stosowane przewlekle należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza.

W jaki sposób pacjent otrzymuje wyniki?

Pacjent bezpośrednio po badaniu otrzymuje płytę, natomiast opis od radiologa wysyłamy wskazanego przez pacjenta w ankiecie maila lub wydajemy osobiście do 12 dni roboczych.


Czy Wasza placówka jest dostosowana do przyjmowania pacjentów z niepełnosprawnościami?

Radio Medica dysponuje miejscami parkingowymi ulokowanymi bardzo blisko wejścia do budynku, podjazdem oraz windą.

Jaki zespół specjalistów pracuje u Was w placówce przy badaniach obrazowych?

Katarzyna Sklinda- radiologRenata Poniatowska- radiologMonika Ostrowska- radiologMateusz Terlecki- radiolog

Czy opis badania ma wpływ na ostateczną cenę?

Opis badania MRI/TK/RTG/EEG jest zawsze wliczony w cenę.

Najczęściej zadawane pytania