Pytania pacjentów (3614)
Półtora roku temu pojawiło się tak jakby mimowolne pulsowanie w okolicach narządów płciowych.. Jest to straszny dyskomfort.. tak jakby mój organizm sam wywoływał to, co robi kiedy chce się np. wstrzymać mocz przy oddawaniu moczu. Przy dotknięciu palcem pomiędzy odbytem a jądrami można to pulsowanie i "napinanie się (?)" wyczuć.. Byłem już u urologa, nie stwierdził żadnych nieprawidłowości - miałem wykonany posiew moczu, a takze cystoskopie i wynik badań był prawidłowy.. Pamietam wtedy, ze lekarz powiedział ze moze mieć to podłoze nerwowe skoro badania są w porządku, i zostałem z niczym.. Dodam jeszcze, że zadne inne "mięsnie(?)" nie napinały się nigdy u mnie mimowolnie, problem drgającej powieki tez u mnie nie występuje. Na własną ręke zgodnie z poradą lekarza rodzinnego pół roku temu brałem urofuraginum przez kilka dni, jednak nic to nie dało. Tak samo z potasem i magnezem, uzupełnianie tych pierwiastków również nic nie pomogło. Nie pojawia się żaden ból ani inne nieprawidłowości przy oddawaniu moczu. Proszę o pomoc ponieważ juz sam nie wiem co mam zrobić.. Męczy mnie to już bardzo długi okres czasu, i utrudnia normalne funkcjonowanie. Najbardziej to pulsowanie odczuwam w momentach takich jak np. zasypianie, czy nie wykonywanie bardziej zajmujących czynności takich jak np. siedzenie.. Dodam, ze mam 17 lat, jezeli ma to jakies znaczenie :) Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc..
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wskazane byłoby zgłosić się na konsultację celem zbadania i uetalenia dokładnego miejsca występowania dolegliwości. Jeżeli jest to bardziej okolica odbytu można udać się po poradę do proktologa ( hemoroidy, torbiele włosowe itp). Nie napisał Pan czy miał Pan badaną prostatę palpacyjnie przez odbyt, myślę że w przypadku dolegliwość w kroczu należałoby takie badanie wykonać. Być może pisząc mimowolne pulsowaniem ma Pan na myśli mimowolne skurcze mięśni, w takim przypadku warto sprawdzić poziom magnezu w surowicy krwi. Nieraz takie dolegliwości zgłaszają także mężczyźni uprawiający intensywny trening siłowy. Łatwiej będzie złapać trop po zebraniu wywiadu i badaniu na konsultacji urologicznej.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę Pana, jeżeli problem ujawnia się tylko w obecności kobiety to sugeruje podłoże psychologiczne. Seksuolodzy na codzien zajmują się podobnymi kwestiami. Nie ma się czego wstydzić. To o czym rozmawia... Więcej
Od kilku tygodni mam pewne zwężenie w środkowej części prącia, co powoduje dyskomfort w czasie wzwodu. Proszę o odpowiedź czym to może być spowodowane. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowny Panie,
Proszę zgłosić się na konsultację urologiczną celem obejrzenia tej zmiany. Jeśli obserwuje Pan skrzywienie prącia, proszę zrobić zdjęcie w stanie wzwodu i przynieść na wizytę. W razie potrzeby możemy wykonać USG pracia.
Rok temu zgłosiłem się do lekarza z bólem lewego jądra, które też było znacznie mniejsze w stosunku do prawego. Lekarz przeprowadził badanie USG, diagnoza - żylaki powrózka stopnia I-II. Wykonano operację metodą Palomo, dzięki czemu moje jądro lewe wróciło do normalnej wielkości. Po 2 miesiącach od operacji ból wrócił i jądro znowu zmalało. Zgłosiłem się ponownie na USG, jednak jak się okazało, żylaków już na USG nie wykryto a lekarz też nie potrafił wytłumacz skąd nawrót objawów. Nic z tego nie rozumiem. Dlaczego po 2 miesiącach jądro ponownie zmalało pomimo braku żylaków? Dodam, że wszelkie badania mam w normie. Brak chorób przewlekłych i otyłości.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowny Panie,
W niektórych przypadkach jądro może ulec zmniejszeniu po operacji żylaków, wiąże się to z zaburzeniami jego ukrwienia. Jeśli ma Pan dolegliwości bólowe proszę zgłosić się na konsultację urologoczną z usg jąder.
Diagnozę można postawić wyłącznie po zbadaniu pacjenta, przez internet jest to niemożliwe.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowny Pacjencie,
Uwaga o brodawczaku była z pewnością przedwczesna. Obecność krwi w moczu może wynikać w wielu różnych przyczyn. Zadaniem urologa jest odnalezienie przyczyny w Pana przypadku.
Od 16 lat borykam się z nawracającymi zakażeniami pęcherza moczowego (bądź cewki moczowej). Zaczęło się zaraz po rozpoczęciu współżycia, dosłownie - pierwszy raz dwa dni po stosunku. I tak się to ciągnie przez lata. Dotąd ginekolodzy mówili: "taka Twoja uroda"; "to nie ma związku"; "może to uszkodzenia mechaniczne"; itp, itd... Jedyne co pomaga to wzięcie furaginy na noc po każdym stosunku. Ale co w przypadku ciąży? Furagina raczej nie jest wskazana?! W badaniach moczu nigdy nie wychodziła mi bakteria coli. A tylko na badania w kierunku tej bakterii dostawałam skierowania od lekarzy. USG pęcherza moczowego ok. Co mogę zrobić aby wyjaśnić zagadkę nawracających bóli przy siusianiu?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Trzeba zgłosić się na diagnostykę do specjalisty zajmującego się układem moczowym- czyli do urologa.
Proszę zabrać ze sobą wyniki wykonanych do tej pory badań.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowny Panie,
Zaburzenia erekcji dotykają coraz większej liczby mężczyzn a przyczyny są wielorakie- m.in.miażdżyca, palenie, otyłość, choroby neurologiczne, zaburzenia hormonalne, urazy.
Żeby odpowiedzieć...
Więcej
W tym roku kończę 20 lat. Mam problem gdyż odkryłem na lewym jądrze wypukła maleńką kropkę. Wg mnie średnicy końcowki od długopisu. Znajduje się ona z przodu, u góry, od strony penisa. Nie boli. Jądro normalnego rozmiaru. Brak uczucia ciężkości moszny. Problem dostrzeżony niedługo po wytrysku. Poza tym problemów nie zauważyłem. Proszę o radę bo gdy dowiedziałem się że może być to rak (czytając fora) strasznie się przestraszyłem. Pozdrawiam.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowny Panie,
Tak niewielkie zmiany jak ta którą Pan wyczuł raczej nie są groźne- może to być np. małe zwapnienie w osłonce jądra, zwapniały przyczepek czy kamyk mosznowy. Odpowiedzi na Pana pytanie można udzielić po badaniu usg, w którym oprócz poszukiwania zmiany, która Pana zaniepokoiła, ocenia się również jądra, najądrza, powrózków nasienne i nasieniowody.
Szczyt zachorowań na raka jądra przypada miedzy 20-40 rokiem życia. Każdy młody mężczyzna powinien regularnie badać sobie dokładnie jądra i w razie wyczucia nowej zmiany zgłosić się pilnie do urologa celem weryfikacji. W trakcie wizyty badamy dokładnie mosznę, pokazujemy jak wykonywać badanie jąder samodzielnie i w razie potrzeby wykonujemy badanie USG. Guz jądra może rozwijać się w jego dowolnej części, jeśli punkt wyjścia jest centralnie w jądrze to nie da się go wyczuć w początkowym stadium i można go zdiagnozować jedynie w badaniach obrazowych- USG jest badaniem wykonywanym w pierwszej kolejności z racji prawie 100% czułości w wykrywaniu guzów jąder jeśli wykonuje je doświadczona osoba.
Zapraszam na konsultację urologoczną i usg.
Mam problem z nawracającymi bakteriami w moczu od kilku lat.Praktycznie non stop.Antybiotyk albo furagin pomagają na krótko.Mam 40 lat.
Co mam dalej robić?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowny Panie,
Sama obecność bakterii w moczu bez klinicznych objawów zakażenia nie stanowi wskazania do leczenia, a wręcz nie powinna być leczona. Jest to tak zwana bezobjawowa bakteriuria. Podawanie w takiej sytuacji kolejnych antybiotyków mija się z sensem i prowadzi do narastania oporności bakterii na antybiotyki co w przyszłości może skutkować tym, że gdy rozwinie się zakażenie, antybiotyki te nie będą skuteczne. Drogi moczowe nie są sterylne jak kiedyś uważano i może rozwijać się w nich flora bakteryjną. Leczenie wskazane jest gdy wystąpią objawy zakażenia- tj. ból, dolegliwość przy oddawaniu moczu, gorączka.
Zapraszam na konsultacje, proszę zabrać wyniki dotychczasowych badań.
Jakis czas temu wyczulem sobie taka kuleczke przy jadrze(mala, twarda, przesuwalna), w dodatku mam zylaki przy lewym jadrze, 16 lat, troche sie boje... Co to moze byc?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowny Panie,
Są różne możliwość. Niektóre z nich to perły mosznowe- twarde kamyki swobodnie przemieszczające się wokół jądra. Proszę się zgłosić na konsultację urologiczną z usg jąder, w którym możemy ocenić z czym mamy doczynienia.