Pytania pacjentów (470)
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dolegliwości bólowe między kolejnymi etapami leczenia kanałowego, a nawet w krótkim czasie po jego zakończeniu są normalne, nie są powodem do niepokoju - wynikają najczęściej z podrażnienia ozębnej, co... Więcej
Czy można podać dziecku, które ma chorobę lokomocyjną aviomarin przed wizyta u dentysta podczas, której dziecko będzie miało znieczulenie nasiękowe?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak, można.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę wykonać badanie tomografii komputerowej i udać się na konsultację, do lekarza specjalizującego się w leczeniu kanałowym pod mikroskopem.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Warto wybrać się na wizytę do stomatologa, który wykona badanie oraz zdjęcie panoramiczne.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę udać się na wizytę do stomatologa - potrzebne jest badanie stomatologiczne oraz najpewniej wykonanie badania tomografii komputerowej, aby ustalić przyczynę Pani dolegliwości.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Leczenie kanałowe powinno być zakończone możliwie jak najszybciej (korzystnie jest jeśli jest to jedna wizyta). W przypadku takich trudności warto udać się do specjalisty zajmującego się leczeniem kanałowym... Więcej
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Takie dolegliwości po zabiegu resekcji nje są powodem do niepokoju - mogą utrzymywać się 2-3 miesiące od zabiegu, ale powinny stopniowo zmniejszać swoje nasilenie.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Takie dolegliwości bólowe mogą być związane z częściowo zatrzymaną ósemką górną. Jeśli inne zęby zostały wykluczone jako źródło bólu, słuszne wydaje się usunięcie ósemki.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Przyczyn bólu zęba, który pojawia się przy nagryzaniu może być kilka. Warto, aby stomatolog zbadał ząb na żywotność - jeśli reakcja będzie prawidłowa, należy rozważyć przeciążenie zęba. Jeśli reakcji nie... Więcej
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Warto wykonać badanie tomografii komputerowej zęba po leczeniu kanałowym - pokaże ono ewentualne stany zapalne dookoła zęba lub nieodnalezione/ niewypełnione kanały korzeniowe.