Pytania pacjentów (274)

    Poszukuję specjalisty, który w możliwie jak najszybszym czasie podetnie dziecku języczek. Ze względu na tę przypadłość dziecko słabo i niechętnie ssie pierś i wolno przybiera na wadze. Od razu uprzedzę, że porobione zostały dokładne badania w poszukiwaniu przyczyny tego stanu , i ponieważ wszystko jest w porządku, prawdopodobną przyczyną zostaje tylko ten nieszczęsny języczek.

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Grzegorz Swalarz

    Zapraszam do gabinetu.


    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Grzegorz Swalarz

    Raczej na 99,9% nie ma związku.
    Utylanie to zwykle zmiana kostno-stawowa a w tym wieku młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawu.


    Sugeruję wizytę


    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Grzegorz Swalarz

    To może być naderwane więzadło poboczne lub uszkodzenie łąkotki warto zobaczyć i sprawdzić pod postacią USG ewentualnie rezonansu magnetycznego


    Sugeruję wizytę


    Jakis tydzien temu córka Zosia 4 latka upadla mocno na kolano, miala krew i siniaka, dwa dni temu zauwazylam zgrubienie w tym miejscu zaraz pod skorą. Juz mam zawał prawie, bo pare miesiecy temu stracilam babcie na mięsaka, czy taki zgrubienie moze być grozne ? Co to moze byc? W tym samym dniu bylismy na ostrym dyrzurze, dodam dokumentacje z wizyty w załaczniku,Wczoraj prywatnie zrobilismy usg, opis usg brzmi w okolicy przrdrzepkowej kolana zmian podejrzanie radiologicznych nie stwierdza się.Corke tylko to kolano lekko swędzi i w miejscu tej wyplukosci jest lekko czerowne, czy mogę spać spokojnie? Czym to samrowac? Altacet, voltaren, lioton?Pozdrawiam

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Grzegorz Swalarz

    Prawdopodobnie jest to niewielki obrzęk tkanek miękkich z towarzyszącym krwiakiem - zmiana pojawiła się pourazowo.
    Dobrze że zachowuje Pani czujność onkologiczną okolica stawu kolanowego jest częstą lokalizacją zmian nowotworowych, które jednak u dzieci stanowią niespełna 1%.
    Z racji wywiadu proponuję 2 tygodniową obserwację- miejscowo Reparil Gel N 3xdziennie.
    Kontrolę w poradni lekarza rodzinnego.


    Niepokoi mnie znamię u syna które w okresie ostatnich 2-3 mcy bardzo się zmieniło, "rozroslo". Zrobiła się na nim narosl, pękająca. Natychmiast udaliśmy się do dermatologa, który oglądając pod "lupa" zauważył rope czyli zakażenie w pękających zakamarkach. Syn nie zgłaszał i nadal nie zgłasza żadnych dolegliwości bólowych. Miejsce dookoła nie jest zaczerwienione a dermatolog twierdzi że brzegi są równomierne. Ale dał skierowanie do poradni specjalistycznej chirurgii dziecięcej. Ja jako mama strasznie panikuje i nie wiem gdzie mam z synem się udać. Syn dostał maść z antybiotykiem i nie wiem czy smarowac to znamie czy szukać pomocy dalej?
    Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi.

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Grzegorz Swalarz

    Trudno wypowiadać się na temat znamienia czy też stanu zapalnego na odległość. Zapraszam do gabinetu.


    Córka (12 miesięcy) gdy chodzi stawia prawą stópkę do środka. Po urodzeniu miała problem z bioderkami obecnie bioderka są zdrowe, czy stawanie tej stópki do środka może mieć coś wspólnego z dysplazją bioderek?

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Grzegorz Swalarz

    Celem dokładnej oceny wskazana jest ocena chirurga dziecięcego który ma doświadczenie w ortopedii dziecięcej- należy przeanalizować całą dokumentację historii choroby oraz zbadać dziecko.
    Moge zaprosić państwa do mnie lub
    mogę również w Częstochowie polecić ortopedę Artura Gapa z centrum medycznego jurajska ma spore doświadczenie w ortopedii dziecięcej.


    Szukam lekarza do konsultacji naczyniaka na główce u 4-miesięcznego niemowlaka na terenie Wrocławia

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Grzegorz Swalarz

    W Wrocławiu dostępny jest Profesor Maciej Bagłaj- ma b.duże doświadczenie w sprawie naczyniaków.


    Mam 15 lat interesuje się sportem gram w piłkę ręczną ćwiczę również yoge w domu od dłuższego czasu mam ból w kolanie pojawia on się przynajmniej raz na 3 dni jest bolesny i powoduje zatrzymanie ruchu całej nogi wszystko było znosne aż do teraz ponieważ kolano mi spuchło... Co może dziać się z moim kolanem?

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Grzegorz Swalarz

    Jeśli dolegliwości pojawiają się tak często wskazana jest kontrola w poradni chirurgii dziecięcej lub poradni chirurgii urazowo ortopedycznej dla dzieci (ewentualnie w poradni medycyny sportowej) potrzebna jest wnikliwa ocena badanie fizykalne oraz myślę że wskazane byłoby wykonanie badań obraźliwych RTG USG i w zależności od wyników rozważenie wykonania rezonansu magnetycznego lub nawet artroskopii. Prawdopodobnie w wyniku odniesionego urazu bądź przeciążenia stawu doszło do uszkodzenia łąkotki - stąd okresowe blokowanie się stawu kolanowego. Zapraszam na wizytę celem oceny i decyzji co do dalszego postępowania.


    Sugeruję wizytę


    Wczoraj byłam z synem u chirurga dziecięcego i dostał ortezę. Stłuczona stopa lewa na zewnątrz plus początki martwicy jądra kości, nie zapytałam tylko czy ortezę należy nosić też w nocy.
    pozdrawiam

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Grzegorz Swalarz

    W zależności od rodzaju urazu, najczęściej jednak ortezy zakładamy celem stabilizacji stawu na czas jego obciążania - zatem ortezy na czas snu oraz podczas spoczynku nie jest potrzebna.


    U córki 2 lata zauważyłam przyklejoną wargę sromową mniejsza do wiekszej.Czy potrzebna jest wizyta u specjalisty czy warto trochę zaczekac z ingerencją chirurgiczną?córka nie skarzy sie na ból siusia normalnie ale jednak nie daje mi to spokoju

    ODPOWIEDŹ LEKARZA:

    lek. Grzegorz Swalarz

    Wskazana jest ocena chirurga dziecięcego ewentualnie ginekologa dziecięcego bądź urologa dziecięcego. Rozklejenie warg sromowych należy rozkleić z pewnością przed okresem miesiączkowania jednak wystąpienie zmiany czasami wymaga diagnostyki czy nie występują inne wady. Najlepiej jest jednak niewielki zabieg wykonać jak najwcześniej wtenczas gdy nie doszło jeszcze do zmian zapalnych.
    Mogę państwa zaprosić do gabinetów w których przyjmuję.


    Sugeruję wizytę


Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.