Pytania pacjentów (120)
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
NIe ma przeciwwskazań do zabiegów z kwasem hialuronowym jednocześnie lub w krótkim odstępie czasu zwłaszcza jeśli dotyczą innych okolic ciała.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Taka sytuacja wymaga głębszej diagnostyki czy akurat taki ząb mógł mieć na to wpływ. Procesy zapalne toczące się w śliniance przyusznej mogą prowadzić do porażenia nerwu twarzowego.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Warto skonsultować się z higienistką stomatologiczną, która zweryfikuje Pani czynności higieny domowej zębów. Może właśnie wysoka ścieralność pasty do zębów niszczy powierzchnię szkliwa, przez co szybciej... Więcej
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Prawdopodobnie podanie znieczulenia spowodowało powstanie krwiaka w okolicy mięśni poruszających żuchwą. Masaż i ćwiczenie otwierania jest jak najbardziej właściwym postępowaniem. Jest to dość częste następstwo... Więcej
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Do obumarcia zęba może dojść nawet po wielu latach od urazu dlatego bardzo istotne są regularne kontrole u lekarza dentysty z analizą rtg.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Najprawdopodobniej wytworzył się tzw: „suchy zębodół” co zdarza się częściej po trudnych ekstrakcjach. Najlepiej udać się spowrotem do lekarza prowadzącego celem leczenia rany.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dużo zależy od stadium choroby i sposobu leczenia. Choroba autoimmunologiczną w stanie ustabilizowanym nie musi być bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegów medycyny estetycznej.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Warto zgłosić się do lekarza. Zabieg który miała Pani wykonany nie powinien być wykonywany przez kosmetologa właśnie dlatego, że może wiązać się z powstaniem poważnych powikłań.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Można ponownie „doczepić” zęba kompozytowego na włóknie szklanym lub przemodelować ten, który ma Pan obecnie połączony z łukiem orotodontycznym.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeśli resztka jedzenia utknęła dosyć mocno w ranie, możliwe, że będzie potrzebna pomoc lekarza prowadzącego.