03.04. 2018 nie z swojej winy doznałam urazu na siłowni na którą uczęszczałam od 2 lat, uraz powstał

3 odpowiedzi
03.04. 2018 nie z swojej winy doznałam urazu na siłowni na którą uczęszczałam od 2 lat, uraz powstał w wyniku nie zachowania ostrozności cwiczącego trenera personalnego danej silowni. Wstrząsnienie mózgu, stłuczenia głwoy karku i barku prawego , naszczęście tylko tyle , chorobowe i leczenie nadal neurologicznie bólu głowy, jednakże nie wiem czy jużnie świruje od kąd chodze i mijam ulicę która prowadzi na siłownie serce wali mi jakby miało wyrwac sie z klatki, szybko oddycham i nogi robią mi się jak z waty, w miedzy czasie leczenia nocne zrywanie sie , ataki dusznosci nocne i szybki oddech, osoba któa to zrobiła nie widzi w tym swojej winy, najgorsze to ze znam tę osobę i bardzo lubiłam do czasu wypadku. Zdarza sie płacz wtedy gdy nikt nie widzi, mam wyrzuty sumienia ze chodzac na silke naraziłam syna na utrate matki, dopoki nikt nic nie wspomina o tym wydarzeniu jest w miarę ale jak ktos za duzo pyta i mówi znowu zaczynaja sie ataki dusznosci rozdrażnienie i problemy z snem.
Czy już waruję? Ludzie mają poważniejsze wypadki i muszą z tym zyc, lekarz rodzinny najlepiej zapisałby ciężkie psychotropy i tyle.... :(
Z Pani opisu wynika, że uraz był bardzo poważny (wstrząs mózgu to nie jest "kontuzja", która zdarza się często podczas treningu na siłowni). To naturalne, że po takim wydarzeniu można odczuwać silny lęk związany z miejscem, w którym nastąpiło. Do tego wypadek zdarzył się niedawno. Zapewne potrzeba czasu, aby zabliźniły się rany, te na ciele i te, których nie widać. Być może pomocna byłaby rozmowa z kimś, kto wysłucha Panią w atmosferze akceptacji i zrozumienia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Wygląda na to, że wypadek, o którym Pani mówi, miał poważne konsekwencje zdrowotne i spowodował u Pani wystąpienie obawy o utratę zdrowia lub wręcz życia. Objawy lęku, o których Pani pisze, nie są rzadkim zjawiskiem u osób, które zetknęły się z tego rodzaju stresem. W tej sytuacji zalecałabym psychoterapię poznawczo-behawioralną, która pozwoli Pani zmniejszyć negatywne doznania związane ze wspomnieniem wypadku oraz sprawić, by ich wpływ na Pani życie nie był tak duży. Ten nurt psychoterapeutyczny ma udowodnioną wysoką skuteczność w pracy z opisanymi objawami - tym bardziej zachęcam. Pozdrawiam serdecznie.
Szanowna Pani,

każdy z nas inaczej reaguje na podobne zdarzenia. Ma Pani prawo do takich reakcji i są one zrozumiałe, w sytuacji gdy doszło do wypadku zagrażającego Pani zdrowiu. Warto udać się jak najszybciej do psychologa/terapeuty , który specjalizuje się w pomocy osobom w Pani sytuacji. Objawy wegetatywne (m.in. kołatanie serca, duszności) pojawiają się w momencie zetknięcia z bodźcem powiązanym z tamtym zdarzeniem. Totez należy udzielić Pani niezwłocznej pomocy, by nie wyewoluowały one w bardziej zintensyfikowane objawy, utrudniające dalsze funkcjonowanie. Jeżeli jest Pani z Warszawy, zapraszam do siebie. Ścisle pracuję z osobami, które mierzą się z podobnymi trudnościami.

Z uszanowaniem,
dr Monika Gmurek

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.