1 lutego tego roku miałem zabieg usunięcia torbieli pilonidalnej. Zabieg nie poszedł chyba poysli ch

1 odpowiedzi
1 lutego tego roku miałem zabieg usunięcia torbieli pilonidalnej. Zabieg nie poszedł chyba poysli chirurga, ponieważ jakieś 3 godziny po operacji szwy się zaczęły rozchodzić i wpływać z rany bardzo duże ilości krwi. Wróciłem więc na salę operacyjna i tam została mi wycięte druga "dziura", prawdopodobnie żeby osączyć krew. Po jakiś 3 miesiącach rana po torbiel się zarośla, natomiast druga rana jeszcze nie do końca. Niepokojem dla mnie przez co tutaj pisze jest fakt że ostatnio dość często (średnio co dwa dni) wypływa krew (lub coś innego z krwią). Jest to dość rzadka ciecz o kolorze krwi. Opatrunek oczywiście zmieniam codziennie oraz myje dokładnie miejsce operacji. Lekarz który operował za bardzo jest łasy na pieniądze i zbyt dużo że mnie wyciągał za wizyty, więc wszedłem z nim w delikatny konflikt, dlatego chciałem zaciągnąć konsultacji tutaj, aby dowiedzieć się czy jest to normalne czy powinienem idąc się do innego lekarza specjalisty.
Gojenie torbieli pilonidalnej jest niestety często długotrwałe. Trudno się wypowiadać nie widząc rany i treści wyciekającej z niej. Zawsze można zasięgnąć opinii drugiego lekarza ale bezwzględne jest zbadanie pacjenta.