10 lat temu mąż w wieku 50 lat przeszedł pierwszy atak padaczki. Ataki pojawiały się rzadko, bo od r

1 odpowiedzi
10 lat temu mąż w wieku 50 lat przeszedł pierwszy atak padaczki. Ataki pojawiały się rzadko, bo od razu podjął leczenie. Minęło 7 lat, wszystko wskazywało na to, że jest wyleczony. Badania nie wykazywały żadnych zmian w mózgu, a jednak atak się pojawił. I tak - raz w roku lub rzadziej się przydarza nawrót choroby. Wszystkie opracowania, które czytałam, mówią, że po pięciu latach można zapomnieć o chorobie, a tymczasem znów doszło do napadu. Co robić, jestem przerażona. Nadmieniam, że mąż w ogóle nie pije alkoholu - ratownicy z pogotowia zawsze o to pytają. Czy jakiś neurolog może nam pomóc - prywatnie ?
Padaczka jest chorobą wynikającą z uszkodzenia/ nieprawidłowej pracy komórek mózgowych ( nawet jeśli dostępnymi metodami diagnostycznymi nie można tych zmian znaleźć).
Przebieg choroby jest różny. Leki przeciwpadaczkowe mają za zadanie zapobiec występowaniu napadów. Czasami się to udaje, czasami mimo leczenia napady występują lub jedynie zmniejsza się ich częstotliwość.
W zależności od skuteczności leczenia i rodzaju padaczki można po kilkuletnim okresie beznapadowym próbować odstawić leki, czasami mimo braku napadów padaczkowych leki należy przyjmować.
Każdy chory choruje inaczej i nie jednej recepty ani kategorii 5 lat.
Należy poszukać neurologa mającego doświadczenie w leczeniu padaczki.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.