11 marca stwierdzono u mnie zapalenie gardła, dostałam leki i płyn do płukania jamy ustnej. Pomogło,

1 odpowiedzi
11 marca stwierdzono u mnie zapalenie gardła, dostałam leki i płyn do płukania jamy ustnej. Pomogło,do 16.03 nie odczuwałam żadnych niepokojących objawów. 17 wróciłam z pracy rozpalona, mierzona temperatura 36.8. zazylam paracetamol i fervex. Następnego dnia czułam się dobrze, stąd też poszłam do pracy, około 13 poczułam ból głowy, dreszcze, ogólnie objawy charakterystyczne dla przeziębienia. Znow wróciłam temperatura 36.9. sytuacja wyglądała podobnie przez kilka dni, gdyż nie miałam możliwości wziąć wolne. Sobotę i niedzielę wygrzewalam się w domu, popijając fervex, brałam wit.c, owoce, soki, miód, herbata. Nastąpiła poprawa. Jednak we Wtorek 24 sytuacja powtórzyła się, temperatura 37.1 l, fatalne samopoczucie. zostałam w domu, w czwartek dostałam teleporade od lekarki że pomoże czosnek, cebulą i domowe sposoby bo nie ma wskazania do innego leczenia. W piątek w nocy miałam znów gorączkę oraz silny duszący kaszel suchy, w sobotę rano pojechałam do lekarza, dostałam antybiotyk taromentin. W sobotę rano wyczułam dość spora bolesna kulkę po prawej stronie szyi. Podejrzewam że to węzeł chłonny. Wielkość porównywalna do orzecha laskowego. Dodam że nie miałam kontaktu z osobą zza granicy i osoba zarażona, nie podróżowalam, unikam wyjść, jedynie do apteki lub sklepu po pieczywo. Czy powinnam teraz podjąć jakieś działania? Jutro muszę wrócić do pracy, czy powinnam? Jaki powód może być tego ze pojawił się węzeł chłonny taki duży i bolesny? Na dodatek obecna temperatura to 37.5
Dzień dobry,
na wstępie chciałabym uścislić, że gorączka to temp powyżej 38 stopni. Należy zwrócić uwagę czy na pewno termometr który pani używa działa prawidłowo. Najlepiej poprzez porównianie go z innym urządzeniem.
Zalecam osłuchanie płuc przez lekarza i badanie węzłów chłonnych. Jeżeli ma Pani taką możliwość to wskazane byłoby wykonanie dzień wcześniej badań laboratoryjnych takich jak: hormony tarczycy, morfologia z rozmazem ręcznym, OB, CRP. Wykonanie innych badań należy rozważyć po przeprowadzeniu badania lekarskiego.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Magdalena Prus

Magdalena Prus

Pediatra, Neonatolog, Lekarz rodzinny

Legionowo

Sylwia Balasa

Sylwia Balasa

Lekarz rodzinny, Internista

Warszawa

Jacek Kubicki

Jacek Kubicki

Internista

Wrocław

Dorota Olejniczak-Lutz

Dorota Olejniczak-Lutz

Internista

Łódź

Alona Berezkina

Alona Berezkina

Lekarz rodzinny

Gdynia

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 172 pytań dotyczących usługi: Koronawirus COVID-19
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.