2 miesiące temu miałem leczony ząb kanałowo. Ból utrzymywał się 3 dni po zakończeniu leczenia i znik

1 odpowiedzi
2 miesiące temu miałem leczony ząb kanałowo. Ból utrzymywał się 3 dni po zakończeniu leczenia i zniknął. Niestety po tych 2 miesiącach wrócił (jest bardzo mocny, leki przeciwbólowe pomagają tylko na kilka godzin). Byłem u lekarza, który wykonywał leczenie. „Postukał” po zębach; ustalił, że boli ząb, który był leczony, ale wykonał rentgen i stwierdził, że wszystko jest dobrze. Na pytanie, czemu ból wrócił odpowiedział, że jak 2 miesiące było ostre zapalenie to mógł wrócił i zapisał antybiotyk na tydzień. Czy to faktycznie normalne? Nie jest to moje pierwsze leczenie kanałowe i nigdy z niczym podobnym się nie spotkałem - ból zawsze znikał bezpowrotnie. Antybiotyk biorę drugi dzień, nie widzę poprawy. Pomagają tylko silne leki przeciwbólowe typu Nurofen Express Forte, ale biorę je już ponad 4 dni (na opakowaniu jest napisane, że kuracja nie powinna trwać dłużej niż 4 dni). Bardzo proszę o poradę.
Warto wykonać badanie tomografii komputerowej zęba leczonego kanałowo - może pokazać ewentualne pęknięcia/złamania zęba lub pominięte czy niedopełnione kanały korzeniowe, które mogą być przyczyną takich dolegliwości.
Należy również wykluczyć, jako przyczynę bólu , zęby sąsiednie i przeciwstawne do leczonego.