2 miesiące temu przecielam nożem do drewna wewnętrzną stronę dłoni odrazu przy środkowym palcu. Rana

2 odpowiedzi
2 miesiące temu przecielam nożem do drewna wewnętrzną stronę dłoni odrazu przy środkowym palcu. Rana została zaszyta dopiero po tygodniu ,po 2 tygodniach zostały ściągnięte szwy. Juz przed założeniem szwów miałam problem z wyprostowniem środkowego palca. Palec byl bardzo bolesny oraz mialam spuchniete wszystkie palce u dloni zarówno przed jak i po szyciu. Po zagojeniu wciąż nie mogę go do końca wyprostować oraz jest bolesny i puchnie, w szczególności gdy próbuje podnieść coś cięższego . Ból czuje również od wewnątrznej strony nadgarstka, który objawił się dopiero po zagojeniu rany. Co może być powodem? Co mogę zrobić żeby mnie to nie prześladowało?
Dzień dobry, na podstawie samego opisu ciężko mówić o konkretnej przyczynie bólu i ograniczenia ruchomości. Możemy ogólnie przyjąć, że jest to następstwo uszkodzenia biegnących w tej okolicy ścięgien lub otaczających je tkanek miękkich. Przyczyną mogą być zrosty lub blizna. W normalnych warunkach należałoby udać się do fizjoterapeuty, w chwili obecnej mogę polecić konsultację on-line z fizjoterapeutą i ustalenie w jaki sposób może Pani w domu radzić sobie z tym problemem. Odpowiadając bardzo ogólnie, pomocna będzie terapia manualna i odpowiednio dobrane ćwiczenia.

Dzień dobry. Proszę udać się do fizjoterapeuty/osteopaty na badanie. Prawdopodobnie będzie trzeba popracować z tkanką łączną i ścięgnami mięśni zaopatrujących palce i dłoń. Pozdrawiam