2 tygodnie temu wyrwano mi zęba (dolną szóstkę). W związku z tym mam pytanie po jakim czasie mogę ws

2 odpowiedzi
2 tygodnie temu wyrwano mi zęba (dolną szóstkę). W związku z tym mam pytanie po jakim czasie mogę wstawić implant? Jestem zupełnie zmieszany, gdyż jeden stomatolog powiedział mi, iż powinienem poczekać min 3 miesiące by kość się zrosła i wszystko wygoiło z kolei inny stwierdził, że implant najlepiej wstawić w okresie do 4 tygodni od wyrwania. Jaki zatem jest najlepszy czas by wstawić implant?
Dziękuję
Dzień dobry, wszystko zależy od stanu kości po usunięciu zęba. Jeżeli zębodół jest taki ,że można będzie wprowadzając implant uzyskać stabilizację/zakotwiczenie implantu w kości ,to oczywiście implant umieszcza się w kości zaraz po usunięciu zęba. Jeżeli natomiast kości jest zbyt mało ,by uzyskać dobrą stabilizację implantu, to wtedy lepiej jest usunąć zęba i augmentować kość,czyli odroczyć implantację na okres odbudowy kostnej. Pozdrawiam dr Kręcisz
Sugeruję wizytę: Badania stomatologiczne
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, wszystko zależy od tego jak szybko zregeneruje się kośc, a to można stwierdzić na podstawie rtg kontrolnego. Są tez implanty tzw. natychmiastowe gdzie nie trzeba długo czekać. optymanie przy prawidłowym gojeniu to około 2 miesięcy.