22 listopada podczas wykonywania pracy, inny pracownik "wjechał" we mnie wózkiem widłowym. Doznałem

2 odpowiedzi
22 listopada podczas wykonywania pracy, inny pracownik "wjechał" we mnie wózkiem widłowym. Doznałem złamania kości piszczelowej i strzałkowej. Według wypisu z szpitala S.82.7 Złamanie trzonu kości piszczelowej orez strzałkowej. Leczenie operacyjne polegało na Repozycji złamania kości piszczelowej i strzałkowej, stabilizacja płytką LCP, unieruchomienie łuską gipsową. 5 stycznia byłem u ortopedy w ramach wizyty NFZ po wykonaniu zdjęcia RTG lekarz stwierdził zrost kości strzałkowej, i niepełny zrost kości piszczelowej, kazał nogę wyciągnać z łuski zapisał skierowanie na rehabilitację laser i magnetoterapie. Ponownia wizyta za miesiąc wtedy też zotsanie wykonane dodatkowe zdjęcie RTG. Noga do 5 stycznia była na poczatku cąły czas na wyciagu a następnie na specjalnie wypożyczonej podstawie, tak aby podczas leżenia czy siedzenia była uniesiona. Teraz po ściągnięciu łuski, i nie używaniu podestu noga gdy jest opuszczona szybko czerwienieje, dodatkowo też mimnalnie opuchła, nalezy jednak dodać ze zaczełem też wiecej chodzić o kulach. Nie wiem czy te obiawy są naturalne czy nie po wyjściu z szpitala zapisano mi 45sztu zastrzyków clexane które kończą mi się jutro. Ortopeda w piatek juz nie zapisaywał kolejnych gdyż stwierdzil żę wyciągamy nogę z łuski więc nie bedą one juz potrzebne. Czy pomimo niepełnego zrostu decyzja o nieusztywnianiu już nogi łuską jest prawidłowa? od operacji mineło 6 tygodni a złamiania 6,5 tygodnia.
Po 6 tygodniach i kontrolnym RTG obciążanie jest jak najbardziej wskazane . Opuchlizna i zaczerwienienie wynika z dłuższego unieruchomienia i braku obciążania kończyny wikłajacego zastój żylny. Stopniowe chodzenie i rehabilitacja powinny przyspieszyć zrost kostny i rehabilitację.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
6 tygodni do dość spory czas po zespoleniu płytą LCP. Z pewnością lekarz podjął decyzję w oparciu o obraz RTG. Po takim czasie i uruchomieniu pompy mieśniowej nie ma już wskazania do profilaktyki p/zakrzepowej. Noga może robić się czerwona, może pojawiać się oobrzęk co jest związane z urazem i samym zabiegiem. Zrost trwa kilka miesięcy.
pozdrawiam życząc zdrowia

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.