29 września doznałem mechanicznego zwichnięcia rzepki wraz z odłamaniem dwóch fragmentów kostnych. F

2 odpowiedzi
29 września doznałem mechanicznego zwichnięcia rzepki wraz z odłamaniem dwóch fragmentów kostnych. Fragmenty kostne nie zostały usunięte bo według lekarzy nie przeszkadzają w poruszaniu się stawu. Aktualnie mam problem z swobodnym zginaniem tej nogi. Np podczas przysiadu kolano strzela a podczas wstawania rzepka przeskakuje ( tak jakby nie znajdowała się na swoim miejscu i tarła o inną kość jednak miałem robione badanie pod tym kątem i ortopeda stwierdził że rzepka jest na swoim miejscu). Mam również problem z miejscem znajdującym się bezpośredni nad rzepką. Wcześniej znajdował tam się spory krwiak (wielkości małego jajka) jednak od 1,5 miesiąca jest on już nie wyczuwalny. Ale np podczas jakiegoś krótkiego truchtu miejsce nad kolanem twardnieje i odczuwam w tym miejscu ból. W aktualnej sytuacji nie mogę poradzić się żadnego fizjoterapeuty a chciałbym wykorzystać czas siedzenia w domu na jakieś ćwiczenia. Prosiłbym o poradę czy w aktualnym stanie mogę wykonywać ćwiczenia typu przysiad, bieganie lub jakie ćwiczenia mógłbym wykonywać w celu poprawy ruchomości w stawie.

Pozdrawiam
Moim zdaniem powinien Pan zacząć od opracowania ręcznego tkanek w około rzepki. Aby zlikwidować sklejenie i twardość. Następnie mobilizowac rzepkę. Po takich zabiegach ćwiczyć zginanie. Trudno to robić samemu na początku ale jest to wykonalne.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Z technik do samodzielnego wykonywania polecam również rozciąganie i rolowanie dostępne na ilonagosiewskablog oraz wzmacnianie mięśni pośladkowych.Bieganie może nasilić dolegliwości

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.