3 tygodnie temu poczułam nagły ból w całej żuchwie, najbardziej drażliwa stała się lewa dolna jedynk

1 odpowiedzi
3 tygodnie temu poczułam nagły ból w całej żuchwie, najbardziej drażliwa stała się lewa dolna jedynka i ósemki, które są na etapie wyrzynania. Największy dyskomfort odczuwałam podczas stykania się zębów. Po krótkim czasie zaczęłam odczuwać dodatkowy ból w trzech 5. Bolesność nie występowała jednocześnie, raz bolała jedna strona, raz druga. Udałam się do lekarza, zrobiono mi zdjęcie pantomograficzne, oraz RTG punktowe piątek. Wszystko było w porządku. Lekarz stwierdził zaciskanie zębów w nocy, zlecił dalszą obserwację bólu. Następnego dnia ból przeniósł się na prawą górną jedynkę. Nie mogłam dotknąć się nad zębem, odczuwałam bolesność aż przy nosie. Poszłam do drugiego lekarza, zrobiono mi tomografię komputerową 3d wszystkich zębów, zbadano większość zębów chlorkiem etylu, ostukano je. Stomatolog stwierdził bóle przeciążeniowe i stłoczenie dolnych zębów, zalecił wyrwanie 8, które wyrzynają się prawidłowo, aczkolwiek brakuje dla nich miejsca i aparat ortodontyczny. Poszłam na kolejną konsultację, doktor potwierdził wszystko, dodając jedynie, że dolna jedynka jest już lekko rozchwiana przez stłoczenie. Czy taki ból faktycznie może być spowodowany wadą zgryzu i wyrzynaniem się osomek? Czy rozchwiana jedynka ustabilizuje się w aparacie? Wszystkie zęby są drażliwe na zimno, górna jedynka sporadycznie, właszcza rano reaguje na ciepłe napoje. Może warto zrobić kolejne zdjęcie RTG?
Witam
ból nad jedynką i reakcja na ciepł raczej wskazuje na konieczność leczenia kanałowego
Pozdrawiam Anita Małysa