34 lata, 181 cm, 85kg. Od maja -20kg. Pierwsze 15 na zwykłej redukcji ze zwiększoną aktywnością. W s

2 odpowiedzi
34 lata, 181 cm, 85kg. Od maja -20kg. Pierwsze 15 na zwykłej redukcji ze zwiększoną aktywnością. W sierpniu wszystko stanęło i znacznie spadł nastrój, więc spróbowałem diety ketogenicznej. Po 2 miesiącach i -5kg czuję się fantastycznie. Staram się by było dużo zdrowych tłuszczy omega, ryby itd. Zrobiłem też badania i szukam lekarza który ma doświadczenia z tym sposobem odżywania i może to ocenić. Podobno po kilku miesiącach cholesterol się stabilizuje.
ALT 23,
Kwas moczowy 4,3
Glukoza 88,9
Cholesterol całkowity 276
HDL 66,5
nieHDL 209,5
LDL 200
Trójglicerydy 47,5
Na początku chciałam pogratulować efektów. Odchudzanie nie jest łatwą sprawą. Czasami zdarza się tak, że waga staje, ale jest to normalna reakcja organizmu. Warto wtedy się nie poddawać, bo najważniejsze w odchudzaniu to zmiana nawyków żywieniowych, które zostają na stałe również po zakończeniu diety. Jeśli chodzi o dietę ketogeniczną to warto rozważyć wszystkie za i przeciw oraz przechodzić ją pod kontrolą specjalisty, który będzie mógł odpowiednio zareagować, wprowadzając odpowiednie zioła lub leki, jeśli coś nie dobrego zacznie dziać się z naszym organizmem. Jeśli chodzi o wady tej diety to zostaje zachwiany układ krążenia (stąd też może być podwyższony cholesterol), gdy za mało pijemy wody może dojść do odwodnienia, może dojść także do utraty białek strukturalnych w organizmie człowieka i spadek masy mięśniowej. Dlatego ważne są regularne kontrole poziomu tkanki tłuszczowej i mięśni na specjalnym urządzeniu. Przy diecie ketogenicznej często pojawia się też zaburzenia łaknienia, zakwaszenie organizmu, pogorszenie samopoczucie, rozdrażnienie, agresja, zwiększona diureza (oddawanie moczu) oraz inne dolegliwości. Plusami natomiast jest obniżenie ilościowe masy ciała, obniżenie stężenia glukozy we krwi; (jedna z pozytywnych konsekwencji stosowania diety ketogenicznej dla diabetyków), wzrost naturalnie występujących w organizmie antyoksydantów chroniących organizm przed wolnymi rodnikami.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Gratuluję Ci utraty wagi i zdrowego podejścia do odżywiania! Dieta ketogeniczna może być skuteczną opcją dla utraty wagi i poprawy stanu zdrowia, szczególnie u osób z insulinoopornością lub cukrzycą typu 2.

Badanie poziomu cholesterolu krwi jest ważne, ponieważ dieta ketogeniczna może wpłynąć na poziomy cholesterolu u niektórych osób. Wyniki, które podałeś, wskazują na podwyższony poziom cholesterolu całkowitego, LDL i nieHDL. Jednak warto zauważyć, że poziom HDL jest wysoki, co jest korzystne dla zdrowia serca.

Badania sugerują, że poziom cholesterolu całkowitego i LDL może się zwiększyć na diecie ketogenicznej, ale w większości przypadków zwiększenie to jest związane z większą liczbą cząsteczek LDL o dużej gęstości, co jest korzystne dla zdrowia serca. Niemniej jednak, jeśli poziom cholesterolu jest zbyt wysoki, warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem w celu oceny i podejmowania odpowiednich działań.

Wyniki badania ALT i kwasu moczowego wyglądają na prawidłowe. Wynik glukozy sugeruje, że Twój poziom cukru we krwi jest w normie, ale warto sprawdzić poziom glikowanej hemoglobiny, aby ocenić poziom cukru we krwi w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.