4 dni temu zakończyłam dosyć długie leczenie kanałowe dolnej szóstki. Okazało się, że miałam przecho

1 odpowiedzi
4 dni temu zakończyłam dosyć długie leczenie kanałowe dolnej szóstki. Okazało się, że miałam przechodzony stan zapalny, który nie ustępował po aplikacji odpowiednich środków do kanałów (były 4) co potwierdzało każde kolejne zdjęcie RTG. W dalszym ciągu odczuwam bardzo silny ból, kłujący i rwący, przy dotyku i niewielkim ucisku mocniejszy. Cała strona jest całkowicie wyłączona z użytku, ponieważ nie jestem w stanie nic zjeść. Ostatnie zdjęcie potwierdziło, że kanały zostały wypełnione całe i nawet nad stan. Czy to normalne, że ból się tak silny ?
Procesu gojenia tkanek okołowierzchołkowych może trwać nawet 6-12 miesięcy - o ile wykluczone zostały nieprawidłowości w wypełnieniu kanałów korzeniowych oraz pęknięcia/złamania korzeni (warto wykonać badanie tomografii komputerowej).