4 grudnia 2020 Ig M 0,63 IgG 57 awidnosc 0297 4 stycznia IgM 0,77 IgG 57 awidnosc 0,294 21 tydz ciaż

1 odpowiedzi
4 grudnia 2020 Ig M 0,63 IgG 57 awidnosc 0297 4 stycznia IgM 0,77 IgG 57 awidnosc 0,294 21 tydz ciaży , co to oznacza?
Dzień dobry,
Wyniki badań na toksoplazmozę, które podałeś, przedstawiają wyniki przeciwciał IgM i IgG oraz wynik awidności.

IgM to przeciwciała, które są zwykle produkowane jako pierwsza odpowiedź immunologiczna na infekcję. Wynik IgM 0,63 (w grudniu) i 0,77 (w styczniu) wskazuje na niski poziom przeciwciał IgM, co sugeruje brak aktywnej infekcji toksoplazmozą. Wynik ten wskazuje, że infekcja toksoplazmozą prawdopodobnie nie występuje w aktualnym czasie.

IgG to przeciwciała, które pojawiają się później w odpowiedzi na infekcję. Wynik IgG 57 wskazuje na obecność przeciwciał IgG, co sugeruje wcześniejszy kontakt z patogenem i ochronę wynikającą z wcześniejszej infekcji

Awidność jest miarą siły wiązania przeciwciał z antygenem. Wynik awidności 0,297 (w grudniu) i 0,294 (w styczniu) wskazuje na średnią do wysokiej siłę wiązania przeciwciał IgG z antygenem, co sugeruje, że kontakt z toksoplazmozą mógł mieć miejsce wcześniej.

W przypadku ciąży i zakażenia toksoplazmozą istnieje ryzyko przeniesienia infekcji na płód. Jednak wyniki badań na toksoplazmozę, które przedstawiłeś, nie wskazują na obecność aktywnej infekcji toksoplazmozą w aktualnym czasie. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę, który będzie mógł ocenić wyniki badań w kontekście historii medycznej i podjąć odpowiednie działania, jeśli to konieczne.