4 miesiące temu mialem badane serce. Ekg wysiłkowe przy próbie wysiłkowej,kilkukrotne ekg spoczynkow

2 odpowiedzi
4 miesiące temu mialem badane serce. Ekg wysiłkowe przy próbie wysiłkowej,kilkukrotne ekg spoczynkowe,holter ekg 24 godziny,echo serca. Czy jeśli lekarz nie wykrył problemów z sercem to czy po tych kilku miesiącach jest możliwość rozwinięcia się problemów krążeniowych czy innych chorób serca? Od pewnego czasu mam zawroty głowy,napady ciepła oraz zimna. Pocenie się, uczucie lęku. Drzenie ciała oraz pulsowanie. Drętwienie oraz bóle kończyn(od 2 dni ból lewej ręki aż do palców który znika i się pojawia). Czy to może być nerwica wegetywna? Do tego mam parcie na mocz jak i biegunki. Proszę o odpowiedź
Dzień dobry, to rzeczywiście mogą być objawy nerwicowe, zwłaszcza jeśli specjaliści wykluczyli podłoże fizjologiczne. Rozwijająca się nerwica to przecież realne dolegliwości powodujące wyrzut wielu hormonów związanych ze stresem, które najogólniej mówiąc pochłaniają nasze zasoby substancji odpowiedzialnych za zdrowie, ale i energii życiowej, motywacyjnej. Efekt bywa taki, że powstają niedobory w wielu obszarach.
Zachęcam do rozważenia terapii indywidualnej i skonsultowania się z psychoterapeutą. Praca terapeutyczna może znacząco poprawić jakość życia, pomaga wyeliminować lub złagodzić wiele opisanych wyżej dolegliwości. Pozdrawiam, Beata Szulik Bomba

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jeśli badania wykazały, że od strony medycznej, czyli kardiologicznie wszystko jest w porządku, wymienione objawy mogą mieć podłoże psychologiczne i wskazywać np. na lęk paniczny. Lęk paniczny to bardzo silny atak lęku, który trwa od kilku do kilkunastu minut i charakteryzuje się bardzo silnymi objawami z ciała, niekiedy przypominającymi zawał np. zawroty głowy, uderzenia gorąca oraz zimna, kołatanie serca, potliwość, ucisk w klatce piersiowej, duszności, drżenie, drętwienie. Jeśli Pana objawy przebiegają podobnie - warto skontaktować się ze specjalistą - psychoterapeutą i rozpocząć psychoterapię. Nurtem terapeutycznym o udowodnionej skuteczności w przypadku takich napadów lęku jest psychoterapia w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.