5 dni temu byłam u chirurga na usunięciu włókniaka na wardze sromowej laserem CO2 i nie widzę żadnej

10 odpowiedzi
5 dni temu byłam u chirurga na usunięciu włókniaka na wardze sromowej laserem CO2 i nie widzę żadnej różnicy nadal jest tam taka sama "krosteczka" jak przed zabiegiem, czy to normalne?
Podstawowy cykl gojenia rany to 10-14 dni. Ocena miejsca operowanego ze wzglegu na proces tworzenia blizny dopiero powyżej miesiąca. Pozdrawiam P. Orlicki

Witam. Laser działa na zasadzie termicznego uszkodzenia tkanki, powoduje jej oparzenie, więc pięć dni po zabiegu mogą utrzymywać się skutki oparzenia. Oceny skuteczności zabiegu można dokonać kilkanaście dni po nim. Pozdrawiam.
Bez badania trudno cokolwiek powiedzieć. Proponuję wizytę u operującego chirurga.
Jeżeli zmiana nie usunięta to trzeba zaufać klasycznej chirurgii i usunąć operacyjnie
zmianę w całości w zdrowych granicach z badaniem histo-pato. Powodzenia.
Dzień dobry

Wczesny okres po zabiegu może wiązać się z odczynem zapalnym, obrzękiem w miejscu operowanym. Może być także obecne przejściowe przebarwienie.
W razie wątpliwości zachęcam do kontaktu z lekarzem operatorem.

Pozdrawiam
Jasiuk
Trzeba odczekac bo zmiana moze ulec martwicy i odpasc.
Jezeli nie bedzie poprawy i zmiana nadal bedzie to trzeba udac sie do chirurga na kontrolę
Witam serdecznie,
Jest to zbyt krótki czas od zabiegu by oceniać efekty końcowe. Po usunięciu zmiany miże utrzymywać się obrzęk. Proszę zgłosić sie na kontrolę do lekarza przeprowadzającego zabieg.
Pozdrawiam
Szanowna Pani,
zabieg usunięcia zmiany polega na jej usunięciu. Zapraszam na konsultację.
Z wyrazami szacunku
Monika Bieniasz
Witam,
to może być obrzęk zapalny - etap gojenia. W razie wątpliwości warto pokazać się na kontroli.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski
Proszę zgłosić się do wykonującego zabieg z tym pytaniem.