5 dni temu doznałam stłuczenia nerki z niewielkim krwiakiem podtorebkowym nerki. Z badań moczu wysze

2 odpowiedzi
5 dni temu doznałam stłuczenia nerki z niewielkim krwiakiem podtorebkowym nerki. Z badań moczu wyszedł mi krwinkomocz. Z zaleceń lekarskich miałam leżeć.

W niedziele byłam na kontroli lekarskiej, krwinkomoczu jest już na granicy normy, natomiast krwiak jest mniejszy, ale jeszcze całkowicie się nie wchłonął. Niestety dalej boli. Lekarz zalecił jeszcze co najmniej 3 dni leżenia, niestety mam dość dużo obowiązków. Czy jeżeli spokojnie będę chodzić i pracować mogą wystąpić jakieś powikłania?
Domyślam się, że wykonano Panu tomografię komputerową. Jest to podstawowe badanie w przypadku podejrzenia urazu nerki.
Należy wiedzieć, że tępy uraz nerki to także uraz struktur tę nerkę otaczających. To jest: skóry, tkanki podskórnej, mięśni, kości (żeber, kręgosłupa), nerwów. Proszę nie oczekiwać, że dolegliwości bólowe natychmiast (lub wkrótce) ustąpią. Mogą one trwać wiele tygodni a nawet miesięcy. Proszę porozmawiać o tym z lekarzem, który się Panem zajmuje.

Szanowna Pani, Tak jeżeli nie będzie przestrzegać Pani zaleceń lekarskich i podejmie przedwcześnie aktywność fizyczną (praca/chodzenie) to mogą wystąpić powikłania w postaci nawrotu krwawienia z nerki co może stanowić zagrożenie dla Pani zdrowia i życia. Sugeruję zaufać swojemu urologowi, który kontroluje stan krwiaka i nerki na bieżąco i chce Panią uchronić przez powikłaniami.