6 dni temu w wyniku upadku doznałem urazu górnej wargi jamy ustnej. Zgodnie z diagnozą, od jej wewnę
1
odpowiedzi
6 dni temu w wyniku upadku doznałem urazu górnej wargi jamy ustnej. Zgodnie z diagnozą, od jej wewnętrznej strony doszło do uszkodzenia błony śluzowej . Przez pierwsze dwa dni uraz powodował drobne bóle oraz stosunkowo dużą opuchliznę. W trzecim dniu zgłosiłem się do lekarza, który zalecił mi stosowanie płynu Glimbax ( 3 X dziennie) oraz żelu dezaftan, który w aptece zamieniono mi na anaftin. Po stosowaniu w/w środków w czwartym oraz piątym dniu od doznania urazu, opuchlizna znacząco zmalała, ale ból niezwykle się zintensyfikował. W buzi pojawiły się nowe, bolące punkty, a ja dostałem gorączki 37.7. Zgłosiłem się do kolejnego lekarza, który stwierdził, że stan zapalny jest bardzo rozległy, a gorączka stanowi jego konsekwencję, ponadto przepisał mi lek przeciwbólowy profenid, zalecając dalsze smarowanie uszkodzonej wargi żelem anaftin lub podobnym. Lekarz stwierdził również, że glimbax może wpływać na podrażnienie zmiany, co stanowczo przyznał farmaceuta. Dziś w 6 dniu od urazu czuje niewyobrażalny ból w całej buzi, nie mogę nic pić ani jeść, zdążyłem wziąć dwie z przepisanych mi tabletek, odstawiłem Glimbax, na ranę stosuje protefix. Poza nowymi, licznymi bolącymi punktami w buzi, odczuwam silny ból gardła. Będę zobowiązany za informację, czy do zintensyfikowania w/w objawów mogło doprowadzić leczenie glimbax-em i czy istnieje bardziej optymalna metoda leczenia, która pozwoliłaby złagodzić ból i przyspieszyć gojenie. Chciałbym udać się w tej sprawie do specjalisty, jednak nie wiem, kto byłby najlepszy, może stomatolog, jako specjalista od chorób błony śluzowej jamy ustnej? Na marginesie wspomnę, że choruje na cukrzyce t. 1. Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź.
Stomatolog, a najlepiej periodontolog to dobry pomysł.
Istotne wydaje się również zrobienie małego zdjęcia RTG uszkodzonej wargi w celu upewnienia się, czy czasem żadne ciało obce w niej nie tkwi i nie powoduje stanu zapalnego.
Pozdrawiam i życzę zdrowia
Istotne wydaje się również zrobienie małego zdjęcia RTG uszkodzonej wargi w celu upewnienia się, czy czasem żadne ciało obce w niej nie tkwi i nie powoduje stanu zapalnego.
Pozdrawiam i życzę zdrowia
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.