7 latek i przewlekle zapalenia pluc.

4 odpowiedzi
Syn lat 7. Od tamtego roku, w czasie od marca do czerwca i nastepnie we wrzesniu przechodzil zapalenie pluc. Mamy ponownie marzec i wlasnie dostalismy antybiotyk na zapalenie pluc. Stwierdzono u syna rowniez alergie na olche,leszczyne,brzoze i trawy. Czy te zapalenia pluc sa efektem 'ataku' alergii ? Dodam,ze te zapalenia pluc wygaldaja tak,ze syn ma kaszel,rzezi mu podczas oddechu,ma goraczke, max 38,5 ,zbijam mu jeden raz , na drugi dzien juz jest epiej. Kaszel mu nie dokucza,goraczki brak. W jakim kierunku moge jesczcze przebadac syna? Jak moge mu pomoc?

PS. dostalismy rowniez salbutamol do inhalacji rano, budesonid easyhaler do uzycia rano,montelukast na wieczor i Nacl do inhalacji. Bede wdzieczna za odpowiedz i wszelkie wskaowki.
podstawą rozpoznania płuc powinno być prześwietlenie klatki piersiowej; być może choroba dotyczy oskrzeli a nie miąższu płucnego, co przy stwierdzonym uczuleniu na pyłki może oznaczać astmę oskrzelową. Konieczna konsultacja alergologa lub pulmonologa.

Okresowość zachorowań sugeruje tło alergiczne powtarzających się zapaleń.Przed w/w miesiącami trzeba włączyć leki p/histaminowe. Należałoby jeszcze wykluczyć infekcje atypowe.
Okres występowania zmian chorobowych odpowiada okresowi pylenia drzew i traw. Zatem należy leczyć alergię.Leki które państwo dostali stosowane są w leczeniu astmy a nie w zapaleniu płuc.
Witam. Diagnostyka w kierunku astmy oskrzelowej. Pozdrawiam. Arek Brodowski