9 lat temu mój tato był leczony na boreliozę. Miał dość nietypowe objawy bo bardzo wysoką temperatur

1 odpowiedzi
9 lat temu mój tato był leczony na boreliozę. Miał dość nietypowe objawy bo bardzo wysoką temperaturę (którą ciężko było zbić) i słabą morfologię, powiększone węzły chłonne i ogólne osłabienie do tego stopnia, że było podejrzenie ostrej białaczki. kilka razy był na wizycie kontrolnej ale P. doktor twierdził, że nie ma żadnego nawrotu. Teraz też jest ogólnie osłabiony i ma słaba morfologie. Zrobił dodatkowo badanie na boreliozę, ale w związku z obecna sytuacją ciężko je z kimś skonsultować. Mam prośbę może będzie ktoś w stanie udzielić mi informacji czy jest się czym martwić... Borrelia burgdorferi (ICD-9:S21) - przeciwciała w kl. IgG 45,50 RU/ml, (medoda Elisa), Borrelia burgdorferi (ICD-9:S25) - przeciwciała w kl. IgM 11,80RU/ml, (medoda Elisa)
Witaj,
Pamiętaj, że ta odpowiedź nie może zastąpić porady lekarskiej, ale mogę przedstawić interpretację wyników, na podstawie podanych wyników badań.

Testy na boreliozę opierają się na wykrywaniu przeciwciał, które tworzy układ immunologiczny w odpowiedzi na infekcję. W Twoim przypadku, wynik IgG jest dodatni, co oznacza, że układ immunologiczny Twojego ojca wcześniej napotkał na bakterie Borrelia burgdorferi. Wynik ten nie jest niespodziewany, biorąc pod uwagę, że Twój ojciec był wcześniej leczony na boreliozę.

Co do wyniku IgM, przeciwciała klasy IgM są zazwyczaj produkowane na początku infekcji. Ten wynik mógłby sugerować nową ekspozycję na bakterie lub aktywną infekcję, ale interpretacja jest skomplikowana ze względu na wcześniejszą historię boreliozy u Twojego ojca. Testy na boreliozę mogą czasem dawać fałszywie dodatnie wyniki, szczególnie jeśli pacjent miał wcześniej boreliozę.

Biorąc pod uwagę, że Twój ojciec ma objawy, takie jak ogólne osłabienie i słabą morfologię, to zdecydowanie powinien skonsultować się z lekarzem. W zależności od sytuacji, lekarz może zasugerować dalsze badania, aby zrozumieć przyczynę tych objawów, co mogłoby obejmować dalsze testy na boreliozę, ale również na inne potencjalne przyczyny.

Podsumowując, wyniki te należy zinterpretować w kontekście objawów klinicznych i historii medycznej Twojego ojca. Powinien skonsultować się z lekarzem, aby omówić te wyniki i ustalić, jakie dalsze kroki powinny być podjęte.