A co w sytuacji Mamy po przeszło 40 lat Ja po rozwodzie dwójka nastolatków po przepracowanym mał

3 odpowiedzi
A co w sytuacji
Mamy po przeszło 40 lat
Ja po rozwodzie dwójka nastolatków po przepracowanym małżeństwie 2 lara temu
On po rozstaniu 2 lara temu Zdrada Partnerki Zwiazek partnerski bez slubu dzieci
Poznaliśmy się rozwijaliśmy relacje
Świetny kontakt
Wprowadziliśmy się do rodzin przyjaciół
Nie inicjował zbliżenia nie calowal namietnie zbliżeń intymnych prawie 0 Przez 8 m8esuecy moze 3x sex fakt ale zawsze czule objął pocałował w czoło Dbał opiekował się mną jak i moim młodszym synem Uczęszczaliśmy w rodzinnych imprezach Świetny kontakt z jego mama jak i moja
Pełno rozmow szczerości wspólne plany wyjazdowe
Opłacone wspólne wakacje do których nie doszło bo kilka dni wcześniej zerwał?
Kontakt dzienny spotykan multum....
Aż nagle dostałam SMS że wrócił do byłej i znikł
Szanowna Pani,

Z opisu Pani sytuacji wynika, że doświadczyła Pani bardzo trudnego i niespodziewanego zwrotu w relacji, która rozwijała się w sposób obiecujący i pełen bliskości. Takie wydarzenia są nie tylko emocjonalnie bolesne, ale także mogą budzić wiele pytań i wątpliwości co do przyszłości. Poniżej przedstawiam kilka refleksji i sugestii, które mogą być pomocne w tej trudnej sytuacji.

1. Przepracowanie emocji
Pierwszym krokiem, który może być pomocny, jest danie sobie czasu na przeżycie i zrozumienie emocji związanych z tym nagłym zakończeniem relacji. Została Pani postawiona w sytuacji, która była zaskakująca i bolesna, dlatego ważne jest, aby dać sobie przestrzeń na smutek, złość czy rozczarowanie. To naturalne, że takie emocje mogą pojawić się po tak trudnym doświadczeniu.

2. Zrozumienie sytuacji
Z Pani opisu wynika, że relacja rozwijała się w sposób pełen bliskości, ale jednocześnie można zauważyć pewne sygnały, które mogły sugerować, że partner mógł mieć trudności z pełnym zaangażowaniem emocjonalnym (np. brak inicjatywy w sferze intymnej). Jego nagła decyzja o powrocie do byłej partnerki może wskazywać na to, że nie był w pełni gotowy na nowy związek, co mogło wynikać z nierozwiązanych kwestii związanych z poprzednią relacją.

3. Praca nad własnym dobrostanem
W tej sytuacji kluczowe jest, aby Pani skupiła się na sobie i swoich dzieciach. Upewnienie się, że Pani i dzieci mają odpowiednie wsparcie emocjonalne, jest niezwykle ważne. Rozważenie rozmowy z terapeutą może być pomocne, aby przepracować emocje związane z zakończeniem relacji i znaleźć sposób na odbudowanie poczucia własnej wartości i wewnętrznej równowagi.

4. Analiza własnych potrzeb
Warto także zastanowić się nad tym, czego Pani oczekuje od przyszłych relacji. Czasami takie doświadczenia mogą być okazją do głębszej refleksji nad tym, jakie są Pani potrzeby w związku i jakie wartości są dla Pani najważniejsze. Taka analiza może pomóc w lepszym rozpoznawaniu sygnałów w przyszłych relacjach oraz w budowaniu bardziej satysfakcjonujących związków.

5. Test diagnostyczny – KSP (Kwestionariusz Stylów Przywiązania)
W Pani sytuacji warto także rozważyć przeprowadzenie testu diagnostycznego, takiego jak Kwestionariusz Stylów Przywiązania (KSP). Ten test może pomóc Pani lepiej zrozumieć, jak Pani styl przywiązania wpływa na relacje, które buduje Pani z innymi ludźmi, oraz jakie są potencjalne obszary do pracy w kontekście budowania przyszłych związków. Wyniki tego testu mogą być cennym narzędziem do pracy terapeutycznej, pomagając w zrozumieniu dynamiki emocjonalnej w relacjach.

6. Wsparcie społeczne
Nie zapominajmy także o znaczeniu wsparcia społecznego. W tak trudnym czasie warto otoczyć się bliskimi osobami, które mogą zaoferować Pani wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Wsparcie rodziny i przyjaciół może być nieocenione w procesie radzenia sobie z emocjonalnym bólem po rozstaniu.

7. Planowanie przyszłości
Choć teraz może być trudno myśleć o przyszłości, warto stopniowo zacząć planować, co dalej. Być może warto zastanowić się nad tym, jakie cele chciałaby Pani osiągnąć, niezależnie od relacji. Skupienie się na sobie, swoich dzieciach i własnych planach może pomóc w odzyskaniu kontroli nad swoim życiem i przywróceniu poczucia stabilności.

Szanowna Pani, sytuacja, którą Pani opisuje, jest bardzo bolesna i trudna, jednak kluczowe jest teraz, aby skupić się na sobie, swoich dzieciach i procesie leczenia emocjonalnego. Przeprowadzenie Kwestionariusza Stylów Przywiązania (KSP), czas, refleksja i wsparcie terapeutyczne mogą pomóc Pani przejść przez ten trudny okres i znaleźć sposób na odbudowanie swojego życia w sposób, który przyniesie Pani spokój i satysfakcję.

Z poważaniem,
mgr Barbara Krajewska

To, co opisujesz, brzmi niezwykle trudnie i bolesnie. Relacje, które rozwijają się w tak pozytywny sposób i nagle kończą się bez ostrzeżenia, mogą przysporzyć wiele bólu i dezorientacji. Przede wszystkim chcę Ci powiedzieć, że Twoje uczucia są w pełni zrozumiałe i zasługujesz na wsparcie w tej trudnej sytuacji.
Jeśli chcesz porozmawiać bardziej szczegółowo o tym, jak się teraz czujesz i co najbardziej Cię niepokoi warto skontaktować się ze specjalistą.
Dzień dobry,

To co dla mnie wychodzi na "światło dzienne" tej sytuacji to Pani.
To jak Pani spojrzy na siebie w kontekście tej sytuacji, jak ją domknie i zrozumie dla siebie samej. Wydaje się, że jest to czas zaopiekowania się sobą przez powyższe.

Pozdrawiam,
Iza Wróblewska