acard w ciąży czy wystarczy przy stwierdzonych przeciwciałach przeciw jądrowych ?

4 odpowiedzi
Witam , w ostatnim czasie straciłam 2 ciąże, obumarcie w 13 i 10 tygodniu, dotychczas podczas 2 ciąż byłam tylko zapobiegawczo na duphasonie, zrobiłam dużo badań po dwóch poronieniach i wyszły przeciwciała przeciw jądrowe . obecnie jestem w 3 ciąży w 4 tygodniu biorę acard od pozytywnego testu.. moja znajoma przy tych przeciwciałach miała zalecone stosować clexane , pytałam mojego lekarza o clexane to mówił że nie ma takiej potrzeby . jak to naprawdę jest czy acard bez clexane daje szanse na donoszenie ciąży przy tych przeciwciałach ?
Uważam ,że Acard/polopiryna/nie powinna być stosowana w ciąży!!Podobnie dexane,ale to zależy od badań,które miała pani robione.
W takim przypadku ,jak u pani stosuje Duphaston lub Luteinę!!
Więcej informacji-nie znam szczegółów-jeżeli zdecyduje się pani na wizytę
Zapraszam
Dariusz Belka

W tej kwestii warto się poradzić EKSPERTA zajmującego się tym zagadnieniem na co dzień. BD
Powinno sie przyjmowac oba leki.
Standardem w postępowaniu w przypadku nadkrzepliwości w ciąży jest heparyna drobnocząsteczkowa np Clexane , Fraxiparin, plus kwas acetylosalicylowy. Inny punkt uchwytu heparyny krótszy czas działania. Aspiryna upośledza funkcję płytek krwi i działa aż do wytworzenia nowej generacji trombocytów długi czas działania.Ważne w przypadku krwawienia.