Ale NIE chodzi o to, że ja się rozstałam z facetem tylko chodzi o nieodwzajemnione uczucie czy nieod

4 odpowiedzi
Ale NIE chodzi o to, że ja się rozstałam z facetem tylko chodzi o nieodwzajemnione uczucie czy nieodwzajemnione zauroczenie / zakochanie / fascynację... Ja się zakochałam w swoim wykładowcy - doktorancie, 4 lata starszym ode mnie, który uczył mnie przez jeden semestr Wiedzy o teatrze w czasie studiów licencjackich. Ja po pewnym czasie i zastanowieniu się, wysłałam do niego maila i wiadomość na fejsie, że się w nim zakochałam a on do dzisiaj nic na to nie odpisał, więc od dawna wiem na pewno, że nigdy, przenigdy nie będziemy razem. A ja nie mogę o nim zapomnieć ani się odkochać, on strasznie mnie pociąga, ciągle o nim myślę i te myśli pojawiają się nawet wtedy jak coś robię i często trudno mi się skoncentrować... Co mam zrobić, żeby w końcu o nim zapomnieć ?
Powinna pani rozpatrzyć rozmowę z psychologiem, bądź bliską osobą, która pomoże ukierunkować pani funkcjonowanie na inne tematy i działanie. Pozostawanie w kręgu analizy przeżyć związanych z osobą wykładowcy, tylko nasili w/w zachowania. Rozmowy pozwolą na obiektywne spojrzenie na pani problem.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani
Z powodu nieodwzajemnionego uczucia ma Pani prawo doświadczać poczucia straty. Aby się z nim uporać często potrzeba czasu, który przynosi ukojenie i akceptację danej sytuacji. Niemniej bardzo zachęcam do wizyty u psychologa, który pomorze Pani znaleźć strategie przenoszenia uwagi na inne płaszczyzny Pani życia.
Z pozdrowieniami
Anna Arciuch
Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani, że zechciała Pani podzielić się swoim przeżywaniem nieodwzajemnionych uczuć.

Z Pani relacji wynika, że Pani myśli są pochłonięte (obsesyjno-kompulsyjne) Osobą byłego? Wykładowcy.
Powtarzające się myśli/czynności są wskazaniem do osobistego kontaktu Pani ze specjalistą (psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym) celem diagnostyki i ewentualnego leczenia.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
Irena mielnik-Madej
Jeśli te myśli nawracają tak często, że utrudniają Pani funkcjonowanie na codzień, to proszę udać się do psychoterapeuty na konsultacje. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.