Alegria .Brak rezultatów odczulania

2 odpowiedzi
Witam, od lat choruje na alergię na roztocza oraz trawy, biorę też od lat aż do teraz telfexo i avamys. Jestem po 5 letnim odczulaniu , przy którym też były brane te leki. Leki trochę hamują objawy lecz nadal dokucza mi alergia (katar, świąd ciała), czy jest szansa, jakakolwiek jeszcze inna metoda, która pomoże mi się wyleczyć? Proszę powiedzieć co robić?
Mam trochę za mało danych.Na które alergeny był Pan (i?) odczulany,jakie to były dawki szczepionki i która szczepionka.Czy był Pan informawany o alergii krzyżowej (alergen wziewny poduje objawy przy zjadaniu niektórych pokarmów?Jeźeli chodzi o świąd ciała Telfexo nie jest najszczęśliwiej dobranym lekiem . Przeciwświądowo lepiej działa np. Clemastin,Fenistil Czy przed odczulaniem były wykonane testy z surowicy krwi? To ważne elemeny diagnostyki i leczenia.

Innej metody przyczynowej niż odczulanie nie ma poza unikaniem alergenu, ale to raczej będzie niemożliwe. Warto powtórzyć diagnostykę alergologiczną (badania w surowicy krwi, które są najbardziej wiarygodne i porównać je z poprzednimi jeżeli były robione - myślę o poziomach specyficznej IgE). Może dołączyły się nowe alergeny, czy szczepionka była w injekcjach, bo doustne działają słabo lub wcale, czy gdzieś na etapie tego 5 letniego okresu coś umknęło, ale to musi odpowiedzieć lekarz zbierając szczegółowo wywiad i mający dostęp do pełnej dokumentacji klinicznej, a przyczyn niepowodzenia może być wiele.