Alergia / Astma

3 odpowiedzi
Witam. ( Astma/ Alergia)
Proszę o pomoc rok temu od początku lutego do końca czerwca dzień w dzień miałam duszący kaszel i katar , w dzieciństwie byłam leczona na astmę. W pierwszej kolejności udałam się do lekarza rodzinnego który stwierdził astmę , Kolejno do pulmonologa, przez ten okres ( od połowy lutego do początku czerwca ) byłam leczona przeróżnymi lekami które nie dawały rezultatów , z brakiem efektów przestałam chodzić do lekarza . Następnie udałam się do alergologa który po wywiadzie stwierdził astmę ( nie brałam leków na astmę przepisanych u alergologa ). Kaszel minął po ok 2 tyg od ostatniej wizyty u lekarza z końcem czerwca . W tym roku sytuacja się powtarza, brałam leki dostępne bez recepty na alergię ( w moim odczuciu pomogły , kaszel się zmniejszył, katar przestał tak bardzo dokuczać ) . Zauważyłam również że kaszel mniejsza się w czasie występowania deszczów , jak i nasila się przy gwałtownych zmianach temperatury ciała. Kaszel sporadycznie zrywa się z gardła . Kilkanaście razy w dzieciństwie jak i rok temu miałam wykonane podstawowe testy skórne które niestety nic nie wykazały . Proszę o pomoc co w tej sytuacji mogę zrobić , czy ponowne testy skórne jak i z krwi na dane alergeny występujące w tym okresie mogły by coś pomóc . Dziękuję za odpowiedz
Szanowna Pani

Pani problem wymaga szczegółowej rozmowy, wykonania badań dodatkowych ( testy skórne i z krwi, oznaczenie całkowitego IgE) oraz przede wszystkim wykonania spirometrii. Polecam Pani dr magdalenę Kostrzewską - jest świetnym pulmonologiem-=alergologiem.

Pozdrawiam!

Dr ARW ;-)

Należy powtórzyć testy wziewne. Prawdopodobnie uczulenie na drzewa wczesne (brzoza, olcha, leszczyna)
Konieczna stała opieka alergologa, wdrożenie leków stałych i sezonowych. Nie są potrzebne dodatnie testy do stwierdzenia astmy oskrzelowej.