Alergia w ciąży

2 odpowiedzi
Witam Panie Doktorze,
Obecnie jestem w 24 tygodniu ciąży, z racji, że zbliża się okres wiosenno-letni chciałam się zapytać o sposoby leczenia alergii w ciąży (termin porodu na początek lipca). Objawów jeszcze nie mam. Przed ciążą głównymi objawami alergii wziewnej (pyłki drzew, traw, zbóż, bylica, babka lancetowata itp.) były: nieustanny katar przy jednoczesnym zatkanym nosie, częste kichanie, przekrwione i spuchnięte oczy, czasem bezdech nocny i ogólne bardzo mocne osłabienie organizmu - nie da się normalnie funkcjonować.
Czym można sobie pomóc w tym okresie? Wcześniej brałam telfast 180 ale mało co pomagał, również Avamys (sterydy?), Który można było stosować do 2 tygodni a moja alergia trwa pół roku :( Do tego jakieś krople do oczu i sprzęt do nosa. Nic nie pomagalo, a jeśli już to na krótki okres.
Oczywiście zdrowie mojego dziecka jest dla mnie najważniejsze, ale może da się coś zrobić z tą alergia?
Będę wdzięczna za pomoc!
Pozdrawiam serdecznie
Leki doustne odradzam, chyba że w ostatnich tygodniach, natomiast wziewne, donosowe, dospojówkowe może Pani spokojnie stosować. Pozdrawiam

Nie ma złotego środka ale unikanie alergenów, częste przemywanie oczu i nosa wodą,noszenie okularów oraz stosowanie leków miejscowo działających może choć trochę ograniczą Twoje dolegliwości