ANALIZA MASY SKŁADU CIAŁA

13 odpowiedzi
Witam
Mam 150 cm i 43 kg
Byłam na analizie składu masy ciała i mam tylko 3 kg tłuszczów w sobie (dietetyczka która to widziała mówiła ze to bardzo mało ), ale mam bardzo masywne uda .. patrze na wydruk i widzę ze mam bardzo dużo masy mięśniowej 38,1kg . Idzie coś zrobić aby pozbyć się troszkę tej masy mięśniowej? jestem szczupła ale uda odbiegają od mojej sylwetki :(
Witam. Odpowiedz w poprzednim zapytaniu.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, masę mięśniową można jak najbardziej usunąć jednak diety te są szczególnie monitorowane przez dietetyka, bowiem dieta musi być nastawiona na utratę białka z mięśni..Jest to bardzo rygorystyczna dieta ale i z ograniczeniem podaży składników budujących mięśnie, jednocześnie przy monitorowaniu stanu ogólnego zdrowia aby nie doprowadzić do spadku odżywienia całego ustroju. Choć szczerze powiem w codziennej praktyce dietetyka rzadko takie diety się wykonuje, bo jest to metoda nie uznawana z medycznego punktu widzenia. A zanim przystąpi się do takiego działania należy zaprzestać lub ograniczyć do minimum dotychczasową aktywność fizyczną. Mam nadzieję, ze moja odpowiedz była pomocna! K. Wróblewska
Szanowna Pani wartość BMI w Pani przypadku to 19 więc co do zasady masa ciała jest prawidłowa (w dolnym przedziale normy). Dalsza redukcja masy ciała według mnie nie jest wskazana "odchudzanie poprzez utratę masy mięśniowej" to wyniszczanie organizmu. Ponadto posiadanie wysokiej masy mięśniowej jest korzystne również z takiego względu, że ma Pani wyższy podstawowy wydatek energetyczny w stosunku do osoby z taką samą masą ciała ale z mniejszą masą mięśniową - dzięki temu łatwej jest Pani kontrolować całkowitą masę ciała. W związku z tym nie zalecam za wszelką cenę się odchudzać. Redukcja masy mięśniowej pociągnie za sobą redukcję tkanki tłuszczowej, której ma Pani bardzo mało (tkanka tłuszczowa pełni wiele funkcji metabolicznych, m.in. pomaga utrzymać prawidłową gospodarkę hormonalną u kobiet więc jej niska zawartość w organizmie jest niekorzystna). Proszę ewentualnie skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które w pewnym stopniu pomogą Pani skorygować opisane przez Panią "niedoskonałości"
Witam, przy Pani parametrach nie jest wskazane, aby redukować zawartość tkanki mięśniowej, być może nieco zmieniłyby się Pani proporcje przy odpowiednio dobranym wysiłku tlenowym o małej intensywności i diecie, która dziennie realizuje Pani całkowite zapotrzebowanie energetyczne uwzględniając niewielki wysiłek fizyczny. Zazwyczaj osoby o dobrze rozbudowanej muskulaturze i predyspozycjach genetycznych w tym kierunku przy stosunkowo niewielkim wysiłku fizycznym rozwijają mięśnie, więc najlepsza koncepcją byłoby obserwowanie rezultatów diety i aktywności w trakcie ich trwania.
Możliwości jest dużo, Niestety nie mogę udzielić pani konkretnej odpowiedzi, dopóki sama pani nie zobaczę i nie zrobię pomiarów,
Witam!
Taka ilość tkanki tłuszczowej u kobiety może świadczyć o niedożywieniu (mimo iż wskaźnik BMI wskazuje na normę; przy założeniu, że jest Pani osobą dorosłą). Warto jednak wziąć pod uwagę warunki pomiarowe, bowiem nie każdy analizator składu ciała jest na tyle czuły. Kolejna sprawa to odpowiednie przygotowanie do pomiaru, w zależności od analizatora, na którym dokonujemy badania. Analizatory konsumenckie charakteryzują się dużym błędem pomiarowym i często całą beztłuszczową masę ciała zaliczają do mięśni. Nie wiem na jakim analizatorze był dokonany pomiar, ale polecam wykonanie go na analizatorze medycznym. Istotne tu jest zachowanie odpowiedniego odstępu między posiłkami, napojami, spożyciem kofeiny, alkoholem, aktywnością fizyczną. Badanie robimy po oddaniu moczu i kału, w lekkim ubraniu lub bieliźnie. Nie posiadam zbyt wiele informacji na Pani temat, istotne jest tutaj określenie typu sylwetki i rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w organizmie. Kolejny aspekt to rodzaj podejmowanej przez Panią aktywności fizycznej, wiek (w poszczególnych etapach życia kobiety wygląd oraz proporcje ciała mogą ulec zmianie). Niewątpliwie Pani przypadek wymaga indywidualnej konsultacji ze specjalistą, najbardziej niepokojąca w tym przypadku jest zbyt niska zawartość tkanki tłuszczowej, która może powodować zaburzenia gospodarki hormonalnej, zanik miesiączki, zmniejszenie płodności, czy też utratę masy kostnej. Zapraszam na spotkanie w gabinecie! Pozdrawiam
Witam, proponuję wykonać ponowną analizę składu masy ciała. Proszę porozmawiać z zaufaną osobą, czy rzeczywiście ocena budowy Pani ciała jest racjonalna.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zmniejszanie, czyli palenie tkanki mięśniowej jest o wiele trudniejsze, niż jej budowanie i głównie zależy od specjalnie skomponowanych treningów. Dieta oczywiście też jest ważna - bardzo ważna, ale w zmniejszaniu objętości mięśnia konieczna będzie konsultacja z dobrym trenerem personalnym.
Tak jak odp wcześniej.. pytanie wdarło się dwa razy :-) Pozdrawiam
Anna Lisiak
Dzień dobry,
Zalecałabym wykonać powtórne badanie analizy składu ciała, najlepiej na sprzęcie lepszej jakości, bo jeżeli nie jest Pani Sportowcem, to zaprezentowane powyżej wyniki są raczej mało wiarygodne.
Pozdrawiam serdecznie
Zapraszam na konsultacje do gabinetu.
Dziękuję za pytanie.

Sugeruję powtórzyć badanie, gdyż taką zawartość tłuszczu mają zawodowe kulturystki.

Odnośnie masywności ud - jeśli są umięśnione, proszę nie ćwiczyć tych partii mięśni i ogólnie ograniczyć ćwiczenia siłowe, a włączyć więcej ćwiczeń cardio, rozciągających.

Po więcej informacji zapraszam na wizytę.

Pozdrawiam,
mgr inż. Magdalena Oleś

slimfood.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Odpowiadałam już na to pytanie
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.