Astma oskrzelowa

5 odpowiedzi
Witam. Mam 20 lat i następujący problem. Od urodzenia mam astme oskrzelowa i obecnie przyjmuje Fostex. Od jakiegoś czasu pogorszylo mi się skrzywienie kręgosłupa piesiowego (trochę uciska klatkę piersiowa ) a co za tym idzie gorzej mi się oddycha wiec częściej przyjmuje inhalator. Główny problem w tym ze on przestaje pomału dzialac. Co robić? Boję się że organizm juz się uzaleznil i za chwilę po prostu będę się dusić i ze zaraz miejsce będzie dla mnie leku na astme .
Trzeba zweryfikować leczenie, konieczna jest wizyta lekarska , ocena ogólnego stanu zdrowia, badanie przedmiotowe oraz wykonanie badań dodatkowych m.in.wykonanie spirometrii z próbļą rozkurczową.Czasem zdrowotne czynniki dodatkowe nie pozwalają kontrolować astmy oskrzelowej.Jest wiele możliwości leczenia a na pewno należy dbać o kręgosłup i wzmacniać korpus mięśniowy.

Jest wiele leków przeciwastmatycznych a ich dobór należy do pulmonologa lub alergologa
Witam. Jeśli astma nie jest w pełni kontrolowana wymaga Pani korekty leczenia. Pozdrawiam. Arek Brodowski.
Proponuję konsultację ortopedyczną i alergologiczną-myślę że znajdą wyjście
Fostex na ogół nie działa gorzej z upływem czasu.Obawiam się ,że ucisk miąższu płucnego przez skrzywiony kręgosłóp,może powodować zmniejszenie całkowitej powierzchni wentylacyjnej płuc,stąd uczucie duszności.Konieczna jest bardzo dobrze wykonana spirometria zarówno spoczynkowa jak i wysiłkowa.Najlepiej szukać podwójnego specjalisty -pulmonologa i alergologa. W przypadku znacznych skoliz kręgosłupa -to one z czasem powodują duży dyskomfort oddechowy ograniczając objętość wentylacyjną płuc.