Ataki duszności, kłucie w klatce piersiowej, omdlenia, czy to wszystko wina stresu?

1 odpowiedzi
Witam, Mój problem jest bardzo rozbudowany, ale nie daje już powoli rady. Postaram się to wszystko streścić, ale chcę też to dobrze opisać. Byłem zazwyczaj taki, że brałem dużo do siebie, stresowałem się itp. odruch wymiotny w czasach szkolnych, utrata przytomności u dentysty lub przy pobieraniu krwi. Czas licealny, czy na studiach był spokój pod tym względem. W sierpniu 2015 straciłem przytomność podczas spaceru na słońcu. Dzień wcześniej wypiłem 5 piw, rano się źle czułem jak to po alkoholu (charakterystyczne takie ”puste” odbijanie), ale spacerowałem zaczęło mi się robić gorąco w głowę, miałem złe samopoczucie i straciłem przytomność, na pogotowiu stwierdzili, że zaszkodziło mi słońce oraz alkohol. Dostałem kroplówkę i do domu. Dokładnie tydzień później (w sierpniu) znów źle się czułem, uczucie zawrotów głowy, duszność pojechałem na pogotowie kroplówka i do domu (niech się sam diagnozuje). Chodziłem po lekarzach neurolog, kardiolog wszystko ok. Miałem krew, EKG, holter, ECHO serca, rezonans głowy, eeg i tyle. Po tym incydencie źle się czułem z różnymi efektami zależało od dnia, ogólne rozbicie, niepokój, pojawiały się bóle głowy (potylicy), kłucie w klatce piersiowej, ”trudność w oddychaniu”. Czasem były dni, że wszystko super aż chciało się żyć. W marcu 2016 czyli po 7 miesiącach znów straciłem przytomność najpierw delikatne kłucie w klatce, uczucie niepokoju, mrowienie w stopach i za 15-20 min padłem (z oddaniem moczu). Przy tym incydencie był emerytowany lekarz, który stwierdził, że to może być padaczka. Trafiłem znów do neurologa (innego) biorę Vetirę na razie 2 x 250. Będzie kolejne eeg. Mój ogólny stan w tej chwili jest kiepski, wczoraj położyłem się wcześnie do łóżka, bo źle się czułem delikatne zawroty, uczucie ciężkości na klatce, ataki gorąca potliwość (musiałem odkrywać się na chwilę), jakoś udało się zasnąć. Neurolog przepisał mi też morążan, ale boję się zacząć brać takie tabletki. Dodam, że omdlenie z oddaniem moczu miałem kiedyś też po rutynowym pobieraniu krwi, neurolog powiedział, że taka sytuacja nie jest tylko i wyłącznie kojarzona z padaczką. Jestem zapisany na wizytę do psychiatry, ale mam obawy, że to może być inny powód. Nie muszę mówić, że higiena życia jest kiepska w takim stanie. Moje ewentualne obawy lub sugestie, czy mogą to być przyczyny gastryczne? Np. pasożyty? Czy może tak być, że przy nerwicy stracę przytomność? Dodam, że nie był to jakiś atak paniki. 26 lat, brak wcześniejszych urazów operacji. Wiem, że musi diagnozować to lekarz i do takich chodzę, proszę o ewentualne sugestie i pomoc.
Witam.

Jak czytam Pana opis to rozumiem, że Pan cierpi. Ważne są informacje, że w badaniach dotąd wykonanych nie stwierdzono żadnych odchyleń. Tak wywnioskowałem z Pana opisu. Moim zdaniem wizyta u lekarza psychiatry to bardzo dobry pomysł. Jest wiele istotnych obszarów życia, których Pan nie poruszył w opisie, a które mogą mieć wpływ na Pana dolegliwości. Myślę, że pomocna mogłaby być również konsultacja u psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie.
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Katarzyna Monika Adamska

Katarzyna Monika Adamska

Psychiatra

Kraków

Piotr Szyłejko

Piotr Szyłejko

Psycholog

Warszawa

Krystian Ptak

Krystian Ptak

Psycholog

Bielsko-Biała

Małgorzata Kowalska

Małgorzata Kowalska

Psycholog

Tarnowskie Góry

Anna Matyja

Anna Matyja

Psychoterapeuta

Oświęcim

Angelika Wątor

Angelika Wątor

Psycholog

Sosnowiec

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 34 pytań dotyczących usługi: stres
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.