Atopowe Zapalenie Skory

3 odpowiedzi
Bylysmy u pani doktor z dwa tygodnie temu z juz dosyc ustabilizowanym stanem mojej corki ktora ma Atopowe Zapalenie Skory. Od ponad roku lekarze w Angli wypisywali recepty na Hydrocorison I zapewniali mnie ze nie ma innej drogi tylko smarowac poniewaz ile razy probowalam odstawic steryd, wysypka wracala. Testy skorne wykazaly ze ma corka ma alergie tylko na kurz. Wyeliminowalysmy juz co sie da z domu aby zminimalizowac kontakt z alergenem ale niestety probujac zejsc ze sterydow...wysypka wrocila i to mam wrazenie z podwojna sila.
Co w takiej sytuacji moge zrobic? Wiem ze jest cos takiego jak uzaleznienie od sterydu? Czy jest mozliwosc ze ona jest uzalezniona? Hydrocortizon mam wrazenie juz nie dziala, silniejsze sterydy ktore pani przepisala, Advantan, zadzialal ale po tygodniu uzywania wiedzac ze to jest silny steryd, zeszlam na Hydrocortison planujac calkiem i z niego zejsc ale gdy tylko odstawilysmy Advantan wysypka i drapanie powrocilo i to nie tylko tam gdzie poprzednio miala wysypke ale takze w nowych miejscach, na brzuszku, na szyjce praktycznie tylko plecki ma normalne. Co w takiej sytuacji moge zrobic? Czy jest mozliwosc zejscia ze sterydu silniejszego nie przechodzac na Hydrocortizon. Ile najdluzej mozna uzywac Advantan? Zapisala mi tez pani Protopic poniewaz sama o to poprosilam ale jakos ile razy komus powiem o tym leku to nie sa przekonani aby uzywac go na mojej trzyletniej corce. Nawet w Aptece sie dziwili.
Prosze o porade poniewaz znowu nie spimy po nocach...mam w domu leki ale boje sie ich uzyc aby nie pogorszyc stanu corci.
Protopik czy Elidel są stosowane powyżej 2 roku życia.Jest to dobra alternatywa dla sterydów- mniej działań ubocznych ,możliwość długiego okresu stosowania nawet pół roku w terapii proaktywnej czyli co 2-gi dzień. Jak pojawi się słońce ,jak najczęściej z dzieckiem wychodzić . Proszę wykonać posiewy bakteriologiczne ze skóry,gdyż przyczyna zaostrzenia zmian może być kolonizacja skóry bakteriami -najczęściej gronkowcem złocistym. Dokładnie analizować co dziecko jadło 24 do 48 godzin przed wystąpienie zmian. !!

Dziecko wymaga stałej opieki alergologa do uzyskania remisji. Porady przez internet nie da się udzielić. Ma Pani zapoznać się z prowadzeniem dziecka w okresie ostrym , jak i w okresie ustąpienia objawów.Szeroka wiedza jest potrzebna , żeby zapobiegać nawrotom. Proszę się udać do specjalisty, aby zapoznać się z przyczynami choroby i aby potrafiła Pani pomóc swojemu dziecku. A od dziś nie podawać żywności przetworzonej przemysłowo, unikać zapachów,zaplanować pobyt w innym klimacie , ciągły 3-tygodniowy, chociaż 1 x w roku. Chodzi o poprawę odporności dziecka, bo jest to choroba ogólnoustrojowa.
Szanowna Pani
Prosze sprobować zastosować sie do moich zaleceń i nie modyfikowac ich - te schematy leczenia, to nie jest mój wymysł, tylko standardy europejskie i amerykańskie. Poziom opieki demrtologicznej w Anglii jest jednym z najnizszych w Europie i stosowanie non-stop hydrocortisonu nic nie da. Dlatego rozpisałam leczenie lekiem mocniejszym, a następnie - by zminimalizować potencjalne działania uboczne bardzo jednak bezpiecznego leku jakim jest Advantan - rozpisalam leczenie długoterminowe Protopicem. Robi sie to po to, by nie byo szybkich nawrotów po odstawieniu sterydu. Przy najbliższej okazji prosze sie znowu pokazać z córcia - wówczas jeszcze raz Pani wszystko wytłumacze. Pozdrawiam !