Badania do konsultacji na odczulanie

1 odpowiedzi
Dzień dobry,

Chce się do Pani udać na konsultancje w sprawie odczulania. Przed wizytą chciałem wykonać wszystkie możliwe badania, bo bez nich będzie trudno rozmawiać o konkretach.

Jakie konkretnie badania należy zrobić do takiej konsultacji?
Wystarczą z krwi czy trzeba się nakuwać? Z krwi np. "Test z surowicy krwi - profil atopowy (54 alergeny)" czy poleca Pani coś bardziej kompleksowego? Mogę zapłacić za kompleksowe badanie, stać mnie, ale nie chce chodzić kilka razy na badania jak można raz, a konkretnie :)

Pozdrawiam
PS Raczej na pewno mam uczulenie na pyłki traw, pewnie też niektórych drzew, ale to tylko moje domysły. Mam z tym problem od dziecka, smarkam, kicham intensywnie, w nocy zatyka mi się nos.
Szanowny Panie

badania krwi (panel alergenów wziewnych) i skórne testy punktowe to podstawa,od której zaczynamy. Jednak zgodnie z zasadami sztuki medycznej nie leczymu wyników tylko pacjenta ;-) Tak więc może sie zdarzyć, że to na co jest Pan wg. testów uczulony, wcale nie musi byc odpowiedzialne za Pana objawy i nie musimy Pana w tym kierunku odczulać. Najważniejsze w odczulaniu jest obserwowanie pacjenta i prezentowanych przez niego objawów przynajmniej przez 1 sezon pylenia oraz sprawdzenie czy odpowiada na leki przeciwalergiczne. Tak więc zapraszam na wizytę w celu ustalenia właściwego leczenia, a potem moge pokierować Pana na odczulanie.

Pozdrawiam !

Dr ARW ;-)