Badania MRI kręgosłupa lędźwiowego Badanie mr uwidoczniło zniesienie lordozy lędźwiowej. Ześlizg ty

1 odpowiedzi
Badania MRI kręgosłupa lędźwiowego
Badanie mr uwidoczniło zniesienie lordozy lędźwiowej. Ześlizg tylny L5 przemieszcznie tego trzonu ku tyłowi w stosunku do S1o ok 2-3mm z inkongruencja stycznych powierzchni trzonów. Na poziomie L3/L4 boczne lewe uwypuklenie krążka m /kręgowego na gł ok 4 mm, zawęża zachyłek boczny lewy z kolizja korzeniowa odc. Zewnątrzkanałowym. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi tutaj ok 22mm. Na poziomie L4/L5 szerokopodsodstawne okrężne uwypuklenie krążka m/ kręgowego na gł ok 3-4mm z cechami świeżego przerwania pierścienia włóknistego, modeluje worek oponowy zwezajac otworm/kręgowy lewyz kolizja korzeniowa w odc zewnątrz kanałowym. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi tutaj ok 18mm. Na poziomie L5/S1 centralno boczne lewe uwypuklenie krążka m/kręgowego na gł ok 4mm w niewielkim stopniu zawęża odc wlotowy i otwór m/kręgowy lewy z możliwością kolizji ulozeniowej. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi tutaj ok 18mm. Na tym poziomie w obrębie zachyłka bocznego prawego uwidoczniono torbiel okolokorzeniowa o śr ok 5mm.w kanale kości krzyżowej na poziomie S2 widoczne są torbiele oponowe tzw. Torbiele tarlova o średnicy ok 25mm. W obrębie segmentu S2 widoczna jest mała zmiana hyperintesywna w t2 izointensywna w t1 o śr ok 7mm jest to najpewniej naczyniak ze zrębem tłuszczowym. Wysokość trzonów kręgowych prawidłowa. Stożek koncowy rdzenia położony jest na wysokości górnej krawędzi L2.
Wnioski
Dyskopatia L3/L4 L4/L5, L5/S1 że stenoza boczna
W badaniu uwidoczniono ponadto wielotorbielatowosc obu nerek.
Bardzo proszę o jakoś poradę co mam dalej z tym zrobić dziękuję
Witam,
W zależności od wyniku badania fizykalnego oraz prezentowanych objawów w pierwszej kolejności rozważyłbym leczenie zachowawcze pod postacią farmakoterapii i rehabilitacji a nie leczenie operacyjne.